Пристрої для організації комп’ютерного зв’язку. Модем.

Загальновідомо, що декілька комп’ютерів можна підключити в комп’ютерну мережу. Для організації комп’ютерного зв’язку крім наявності самих комп'ютерів необхідні такі пристрої: модеми, мережеві плати, порти (або контролери), кабеля, кабельні розйоми. Принципи організації комп’ютерних мереж ми розглянемо пізніше, в даному питанні ми розглядаємо лише пристрої, при допомозі яких можна забезпечити комп’ютерний зв’язок.

Модем— це пристрій, що перетворює цифрову інформацію, прийняту від комп’ютера, в аналогові (звукові) сигнали, які можна передавати по звичайній телефонній лінії [7, c. 67]. За пересилку даних відповідає комунікаційне програмне забезпечення, що встановлює з'єднання з другим модемом, після чого починається взаємодія комп’ютерів.

Іншими словами, комп’ютер посилає модему біти й байти, а модем перетворює їх у звуки, які передає по телефону іншому модему. За допомогою модемів відбувається обмін інформацією між комп’ютерами. Тому, якщо ви вирішили підключитися до Internet, без модему вам не обійтися.

Існують різні типи модемів (див. рис. 18). Є внутрішні й зовнішні модеми, моделі з різними швидкостями й характеристиками, моделі різних відомих (й не дуже відомих) фірм, за цінами від “дуже смішних” до “просто обурливих”.

 

Конструктивне виконання модемів:

§ зовнішні модеми (external), підключається кабелем до розйому RS-232ПК (він же послідовний порт, СОМ-порт). Зовнішній модем має панель індикації та управління, тобто можна слідкувати за станом модема, а якщо він “завис” – виключити і включити, не перезавантажуючи комп’ютер. Як правило рекомендують вибирати зовнішній модем.

§ внутрішні модеми (internal), постачають у вигляді плати, що встановлюється всередині ПК у вільний роз’єм шини ISA;

§ у вигляді PC-card, які використовуються в ноутбуках.

Швидкість роботи модемів.

Модеми бувають швидкими й не дуже. Однак усі вони відносно сумісні: більш швидкі модеми можуть “спілкуватися” з більш повільними.

Швидкість модемів виміряється бітами в секунду (кількість біт, переданих модемом по телефонній лінії за одну секунду).

Найбільш поширені сьогодні модеми зі швидкостями 28.8 Кбіт/з, 33.6 Кбіт/з й 57.6 Кбит/с(сама висока) . Тут Кбіт/с — кілобити в секунду (1 Кбіт/з дорівнює 1024 біт/с).

28.8 Кбіт/с -мінімальна для Internet швидкість.

33.6 Кбіт/с -швидкість, що займає друге місце.

57.6 Кбіт/с -найвищий стандарт швидкості для модемів. Найбільш придатна швидкість для роботи в Internet. Існують і більш високі швидкості, однак, щобїхдосягти, необхідні нестандартні модеми (наприклад,кабельні).Іноді швидкість модему вимірюють у бодах, однак це не зовсім коректно. Правильно використовувати термін біт/с.