Правила підготовки комп’ютера до роботи.

Існує ряд правил підготовки комп’ютера до роботи та правил його експлуатації, от вони:

ü обов’язково має бути виконано заземлення до початку експлуатації комп’ютера та компонентів, які до нього підключаються (наприклад, принтер). І не просто виконано, має бути акт прийому-здачі виконаних робіт від відповідних органів енергонагляду, - інакше ви втратите можливість гарантійного ремонту;

ü обов’язкова перевірка величини напруги, оскільки відхилення від норми негативно впливає на роботу комп’ютерної техніки. Найбільш надійний захист від проблем, пов’язаних із нестабільністю електроживлення, здійснюють спеціальні пристрої безперебійного живлення (UPS), що не тільки забезпечують стабільну подачу напруги належної якості, але і дають можливість працювати на комп’ютері при повному відключенні електроживлення протягом від 5 хв до декількох годин (у залежності від потужності пристрою). За цей час можна, у всякому разі, цілком завершити всі роботи, що ведуться на комп’ютері, щоб при його вимиканні не відбулося втрати інформації. Для серверів локальних мереж і комп’ютерів, що обробляють цінну комерційну інформацію, застосування пристроїв безперебійного живлення є практично обов’язковим (багато фірм навіть не приймають такі комп’ютери на гарантійне чи сервісне обслуговування, якщо вони експлуатуються без UPS).

 

Включення комп’ютера.

Для включення комп'ютера необхідно:

• включити стабілізатор напруги, якщо комп'ютер підключений через стабілізатор напруги;

• включити принтер (якщо він потрібний);

• включити монітор комп’ютера;

• включити комп’ютер (перемикачем на корпусі комп'ютера). Після цього відбудеться автоматичне завантаження операційної системи.

Вимикання комп’ютера.

Для вимикання комп’ютера треба:

• закінчити працюючі програми;

• виключити комп’ютер з допомогою кнопки “Пуск”;

• виключити перемикач на корпусі комп’ютера;

• виключити принтер (якщо він включений);

• виключити монітор комп’ютера;

• виключити стабілізатор, якщо комп’ютер підключений через стабілізатор напруги.

Примітка. Сучасний комп’ютер є досить складною машиною і, цілком зрозуміло, ставитись до нього треба дуже бережно. Крім того, необхідно знати деякі речі: на ряд пристроїв, що змонтовані в системному блоці, на заводі для охолодження ставлять кулер (вентилятор). На сучасних моделях комп’ютерів їх (кулерів) щонайменше три, це:

· на блоці живлення;

· на мікропроцесорі;

· на відеокарті.

В ряді випадків кулер ставлять на вінчестери великих об’ємів.