рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Клавіатурний тренажер.

Клавіатурний тренажер. - раздел Информатика, Курс лекцій з інформатики Оскільки В Сучасне Життя Усе Глибше І Глибше Проникають Комп’Ютерні Технологі...

Оскільки в сучасне життя усе глибше і глибше проникають комп’ютерні технології, то хочемо ми того чи ні а приходиться освоювати нові, досі невідомі раніше практичні навички. Якщо ази комп’ютерної грамотності вже є у вашому особистому багажі, то настає час для розвитку “швидкості” і більш ефективної роботи з таким воістину багатогранним інструментом як клавіатура. І хоча потужність комп’ютера росте з кожним роком, швидкість роботи з ним обмежується лише людським фактором. Просто-напросто на сьогоднішній день ще не придумано більш швидкого способу введення даних у комп’ютер, чим старий-добрий клавіатурний метод. От і приходиться сучасній людині освоювати заодно стародавню професію “друкарки”, як і 100 років тому, із дня в день, удосконалюючи навички “сліпого десятипальцевого” набору текстів на клавіатурі. Звичайно, з роками розташування клавіш “запам’ятовується” пальцями автоматично, і швидкість набору текстів у користувачів ПК зі стажем стає досить високою. Але, як показує практика, їх “сліпий метод” виявляється менш ефективним, чим “класичний”. Руки роблять зайві рухи, неправильно лежать на клавіатурі, поступово накопичуючи тим самим зайву утому і викликаючи біль у суглобах. Щоб початківець-користувач (чи програміст) додав у своє резюме серйозну фразу "”сліпий десятипальцевий набір текстів на клавіатурі”, і взагалі, істотно прискорив роботу на ПК (звільняючи час для інших занять), була створена достатня кількість спеціалізованих програм - клавіатурних тренажерів. З кращими з них ми зможемо познайомитися в даному питанні.

“Соло на клавіатурі” - найвідоміший і перевірений часом тренажер роботи на клавіатурі комп’ютера. Він заснований на методиці відомого психолога, журналіста і викладача МДУ Володимира Володимировича Шахиджаняна, який зібрав для її пропаганди й реалізації дружний колектив однодумців. Чесно кажучи, назвати “Соло на клавіатурі” просто тренажером було б не зовсім правильно і справедливо стосовно авторів програми. “Соло на клавіатурі” - це у своєму роді унікальний сплав розважальної, пізнавальної, розвиваючої і дисциплінуючої програм. У ході виконання 100 досить складних завдань ви не тільки розвиваєте навички “сліпого десятипальцевого” методу набору текстів на клавіатурі, але і знайомитеся з безліччю смішних, повчальних (і не вульгарних) анекдотів, одержуєте заряд гарного настрою, корисні настанови мудреців, приємно проводите час і... змушуєте працювати над собою. Методика освоєння роботи з клавіатурою в цій програмі, як правило, іде “від простого до складного”. В міру читання тексту кожного уроку, у якому глибока філософія життя перетинається з комп’ютерним гумором, ви раз у раз “зупиняєтеся”, щоб трохи попрацювати над собою і клавіатурою, а також перевірити себе за допомогою всіляких психологічних тестів. Звичайно, багато завдань даються не з першого і навіть не з 5 разу, але, виявивши належну завзятість, ви обов’язково справитеся з ними (і із самими собою), навчитеся чомусь новому, відпочинете й подумаєте... Функціональність програми дозволяє назвати її дійсно самим досконалим клавіатурним тренажером з нині існуючих. “Соло на клавіатурі” дозволяє освоїти “скоропис” не тільки в російській чи українській, але й в англійській розкладці клавіатури, а також навчитися швидко писати транслітерацією. Під час виконання завдань у вікні відображається швидкість набору, а по закінченні результат заноситься в “особисту справу”. Підтримується створення безлічі користувальницьких записів, так, що освоювати “скоропис” можна всією родиною чи відділом компанії. Навіть 40 “безкоштовних” уроків для багатьох, хто вирішив увійти до складу “солістів”, виявляється цілком достатньо, щоб працювати на клавіатурі швидше “комп’ютерщика” вашої фірми. Але успіх програми не в тім, що вона ефективно навчає “скоропису”, а в її внутрішній атмосфері, спілкуванні з вашим “персональним” психологом і порадником, зворотного зв’язку з її творцями. Думаю, це коштує набагато більше, ніж заявлена ціна програми.

Переваги: Автор веде навчання в стилі турботливого дружнього спілкування особисто з вами. Це забезпечує відповідний психологічний настрій. Автор - прекрасний педагог, уміє нагадувати про одне й те саме так, щоб учень не почував себе ображеним. Користувач має право зареєструватися на сайті й оплатити вартість (150 руб.) не відразу, а після того, як він попрацював і придивився до програми. При цьому до оплати доступно 40 вправ з 100. У поточній версії 6.1 відмінні ілюстрації: постановка рук, техніка удару. У функціональному плані дизайн чудовий: шрифти чіткого, розбірливі, кольори привабливі, керування просте і ясне. Що стосується “драконівських” вимог до безпомилковості, вони цілком справедливі для професійного тренажера.

Недоліки: В інтересах учнів, орієнтованих на вищу швидкість, хотілося б бачити в тренажері індикатори й статистику ритмічності, а також можливість вибіркового тренінгу для тих, хто підвищує кваліфікацію.

“BabyType 2000”. Відома ігрова компанія “Дока” не втрималася і внесла свій внесок у масове освоєння клавіатури - створила ігровий клавіатурний тренажер “BabyType 2000”, що перетворює урок машинопису в захоплюючу гру. Ідея тренажера - необхідність виконувати вправи на клавіатурі, щоб керувати грою. У процесі гри ваша задача - забезпечити безпечну подорож забавного персонажа по імені Бебітайп по мальовничих просторах, які населені різними небезпечними істотами й механізмами (наприклад, садистський каток чи крокуючий прес-свердлильний верстат). Бебітайп може уникнути небезпеки тільки з Вашою допомогою. Для цього потрібно просто забирати букви, що стоять на його шляху, правильно й швидко натискаючи відповідні клавіші на клавіатурі. Чимось цей метод нагадує знамениту “бразильську систему” із “Єралаша”, де для ефективного тренування воротаря змушували захищати вітрину перукарні. Інтерфейс програми гранично простий і графічно бездоганний у дусі комп’ютерних ігор, так, що робота з програмою не викликає утруднень навіть у дитини. Однак гра - грою, а програма все-таки досить ефективно навчає сліпому десятипальцевому методу при роботі із шістьма варіантами розкладки клавіатури (британської, американської, німецької, французької, швейцарської й російської). При цьому для windows-версії гри досить будь-якого комп’ютера, на якому може працювати ОС Windows 95, а DOS-версія працює на будь-якому комп’ютері від 386SX із VGA-дисплеєм.

Stamina. “Пишете мемуари, але відчуваєте, що можете не встигнути?” - от, за словами автора, девіз та мета клавіатурного тренажера Stamina. “Клавіатурний тренажер для бабусь, дідусів, а також їхніх батьків” на ділі є стильною і потішною “обучалкою” для “продвинутої” молоді. Хоча Stamina має досить значний і серйозний набір відповідних функцій, таких як редактор уроків, підтримка безлічі користувачів, українську й англійську, а також альтернативну розкладки клавіатури, набір тексту з зовнішнього файлу, збереження результатів (швидкість і відсоток помилок), виведення статистики у вигляді графіка процесу, і ще щось невловиме перетворює її з простого тренажера в щось забавне, ігрове. Можливо, це нестандартний інтерфейс, що настроюється, підсвічування букв клавіатури, “потішні” MP3-звуки і музика, надзвичайно “весела” довідкова система з умонтованими анекдотами і логічною грою? Швидше за все, це криється у великій кількості забавних дрібниць, число яких навіть і не пригадати! Надодачу досить приємно зроблене “випливання” рядка завдання по ходу натискання клавіш, що із самого початку ховає її довжину і створює певну інтригу (“скільки там ще букв треба відстукати”). Загалом, якщо ви навіть не будете освоювати сліпий метод друку, скачайте програму і добре відпочиньте!

Переваги: Є цікава можливість переключатися зі зв’язних текстів на випадкові послідовності букв (редактор вправ у меню). Мова меню - на вибір: українська, російська чи англійська, освоюваних алфавітів теж три. Є можливість зареєструвати декілька учнів.

Недоліки: Сам автор відносить “Стаміну” до програм для швидкого освоєння сліпого машинопису на українській, російській і англійській мовах. Навряд чи тут можна говорити про “освоєння” і от чому: автора не переймає ні проблема ритмічності, ні систематизація вправ від простого до складного. Рекомендувати таку програму більшості початківців було б необережно.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Курс лекцій з інформатики

Зміст Інформатика як наука Носії... Блок...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Клавіатурний тренажер.

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Заняття № 1.
Тема:   Інформатика як наука.   Мета: 1. Познайомити учнів з таким предметом як “Основи інформатики та обчислювальної

Структура уроку.
  1. Організаційний момент................................................................................................   2 хв.

Предмет інформатики та її структура.
І н ф о р м а т и к а - це наука, яка вивчає закони i методи накопичення, опрацювання i передачi iнформацiї в природних, технiчних i соцiальних системах з використанням комп’ют

Поняття інформації.
В сучасних умовах виробництва, коли комп’ютери застосовуються практично у всiх галузях народного господарства, особливе значення набувають задачi i методи розробки, проектування, створення та оцiнк

Комп’ютер та його складові.
Комп’ютер – це електронний пристрій, який призначений для автоматизованої обробки інформації у формі, зручній для користувача. Кожний комп’ютер містить п’ять о

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Види інформації.
В сучасних умовах роботи, коли у всі сфери життя та виробництва впроваджується велика кiлькiсть комп'ютерної технiки, будь-яка iнформацiя подiляється таким чином (див. рис.3) [12, c. 6]:

Носії інформації, форми і способи подання інформації.
Носій інформації – це фізичне середовище, у якому поширюється чи фіксується інформація. Розрізняють магнітні, оптичні, перфоровані, паперові та екранні носії (див. рис.4) [7, c

Нформація й шум та їх взаємоперетворення.
Одна й та сама інформація може бути подана за допомогою різних повідомлень. Повідомлення – це різні форми подання якої-небудь інформації. Повідомлення не обов’язково має скл

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Кодування повідомлень, за допомогою яких передається інформація.
Одна й та сама інформація може бути подана за допомогою різних повідомлень. Повідомлення – це різні форми подання якої-небудь інформації [8, c. 67]. Повідомлення не обов’язк

Властивості інформації.
При обробцi iнформацiї необхiдно знати її властивостi (див. рис. 8) [12, c.7;19, c.3]: 1)

Ціна та цінність інформації.
Інформація – це ключ до всіх знань, джерел енергії, сировини, нових машин, технологій; вона – продукт праці, який має загальну споживчу вартість, є специфічним товаром, який пі

Нформаційні процеси.
Діяльність сучасної людини тісно пов’язана з різними інформаційними процесами. Кожен з нас щодня бере участь в них. Цими процесами є, наприклад, читання газети чи журналу, прослуховування ра

Заняття № 4.
Тема:   Застосування комп’ютерів. Мета: Закріпити матеріал попереднього уроку, розібратись у функціональному призначенні осно

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Коротка історія розвитку обчислювальної техніки.
Історію розвитку обчислювальної техніки можна розділити на два основні етапи [2, c. 8]. Початком першого етапу вважають 18 ст., коли Б. Паскаль і Г. Лейбніц створил

Характеристика різних поколінь комп’ютерів.
Як вiдомо, комп’ютер складається з досить великої кiлькостi електронних складових, якi виконують самi простi функцiї. Самi цi функцiї за останнi 40...50 рокiв майже не змiнювались, а в цей час їхнi

Основні галузі застосування комп’ютерів.
Застосуваня комп’ютерів можна узагальнити до трьох основних напрямків [7, c. 10]: 1. Створення принципово нових знарядь виробництва “оживленням” машин і механіз

Таблиця № 1. Застосування комп’ютерів.
Загальні сфери застосування Підготовка текстів і документів; перевірка орфографії; переклад текстів; планування персональної діяльності; поштові послуги; телефонні послу

Контрольні питання
1. На які етапи поділяють історію розвитку обчислювальної техніки? Охарактеризуйте їх. 2. З чим пов’язаний другий етап у розвитку обчислювальної техніки? 3. Що лежить в основі змі

Заняття № 5.
Тема:   Інформаційна система. Мета:   Розібратися в структурі інформаційної системи та в принципах взаємодії складових

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Техніка безпеки під час роботи з персональним комп’ютером.
При роботі з персональним комп’ютером суворо ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ: 1. Торкатися до екрана і тильного боку дисплея, проводів живлення і пристроїв заземлення, з’єднувальних

Структура інформаційної системи.
Інформаційною системою називають сукупність взаємозалежних засобів (пристроїв, засобів, персоналу), що зберігають та опрацьовують інформацію [8, c. 13]. Також справедливим є на

Апаратна та програмна складові інформаційної системи, їх взаємодія.
До інформаційної системи, побудованої на базі локальної мережі, входять такі основні апаратні компоненти [8, c.14]: · Набір комп’ютерів; · Пристрої введення інформації;

Прикладне програмне забезпечення.
Прикладне ПЗ поділяють на дві частини: - прикладні програми загального призначення; - прикладні програми спеціального призначення.

Мікропроцесор, основні функції мікропроцесора.
Мікропроцесор – це основний пристрій ПК, він являє собою сукупність арифметико-логічного пристрою і пристрою керування [7, c. 24]. Мiкропроцесор керує роботою

Контрольні запитання.
1. Що забороняється під час роботи з комп’ютером? 2. Яка має бути відстань від очей до середини екрану монітора? 3. Яких правил необхідно дотримуватись під час роботи з пеpсональн

Заняття № 6.
Тема: Пристрої введення-виведення інформації. Мета: Засвоїти новий матеріал по темі “Пристрої введення-виведення інформації”

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Клавіатура. Типи клавіатур.
Основним пристроєм введення інформації для людини, яка безпосередньо працює з комп’ютером, є к л а в і а

Вплив клавіатури на здоров’я користувача.
Як залишатися здоровим, працюючи з комп’ютером? В даному питанні розмова піде про реальні міри профілактики. Постійна робота з комп’ютером, зрозуміло, не так небезпечна, як деякі ін

Мишка”.
У 1964 році Дуглас Енгельбарт (Douglas Englebart), що працював у Stanford Research Institute (SRI), винайшов “мишку”. Офіційно вона була названа покажчиком XY-координат для дисплея. У 1973 р

Дисплей. Типи, основні характеристики та принципи роботи дисплею.
Дисплей призначено для відображення інформації на екрані електронно-променевої трубки [7, c.58]. Дисплей керується відеоконтролером, який знаходиться в системному блоці. Відеоконтролер має власну п

Друкарські пристрої.
Друкарські пристрої призначені для виведення на папір символьної та графічної інформації. Їх прийнято поділяти на такі групи (рис.16): - принтери; - плотери.  

Сканери.
Майже кожен користувач комп’ютера постійно зіштовхується з проблемою перетворення документів з паперової форми в електронну. Однак процедура введення інформації вручну віднімає величезну кількість

Пристрої для організації комп’ютерного зв’язку. Модем.
Загальновідомо, що декілька комп’ютерів можна підключити в комп’ютерну мережу. Для організації комп’ют

Правила підготовки комп’ютера до роботи.
Існує ряд правил підготовки комп’ютера до роботи та правил його експлуатації, от вони: ü обов’язково має бути виконано заземлення до початку експлуатації комп’

Контрольні запитання.
1. Для чого служить клавіатура? Які типи клавіатур Ви знаєте? 2. Які Ви знаєте типи стандартних клавіатур? 3. Які Ви знаєте типи альтернативних клавіатур? 4. Основні груп

Теоретичні відомості.
Призначення керуючих клавіш клавіатури: Esc - відміни команди або дії (іноді виходу з програм). Tab - використовується при роботі з таблиц

Завдання 1
1. Для запуску тренажера клавіатури потрібно знайти його ярлик на робочому столі і подвійним кліком лівою кнопкою миші запустити програму. 2. Потрібно на запит "Ваше имя" ввести

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Внутрішня та зовнішня пам’ять комп’ютера.
Обсяг інформації, що зберігається та обробляється на комп’ютерах, постійно і швидко зростає. Це обумовило інтенсивний пошук нових методів та засобів її збереження. Не випадково, що в останні роки з

Оперативна пам’ять.
Оперативний запам’ятовуючий пристрій (OЗП), або оперативну пам’ять (від англ. RАМ, Random Access Memory, пам’ять із довільним доступом, що передбачає читання і запис даних у довільні ділянки

Зовнішні запам’ятовуючі пристрої комп’ютера.
Зовнішня пам'ять - це перш за все накопичувачі на магнітних стрічках і магнітних дисках. Магнітні стрічки і диски виготовляються із тонкої пластмасової плівки, на яку наноситься мікроскопічн

Дискові накопичувачі, їх основні хорактеристики і принципи роботи.
Накопичувачі — це запам’ятовуючі пристрої, призначені для тривалого (що не залежить від електроживлення) зберігання великих обсягів інформації, коли ємність накопичувача в десятки, сотні раз

Таблиця 6.
Модель НЖМД Фірма-виробник Інтерфейс Ємність, Мбайт Частота обертання, об/хв Час доступу, мс

Розміщення інформації на магнітних дисках.
Диски є носіями інформації у пристроях зовнішньої (довгострокової) пам'яті, іншими словами, у накопичувачах. Як зазначалось вище, розрізняють носії таких типів: тверді магнітні диски, гнучкі

Контрольні питання.
1. Які є вимоги до пам’яті комп’ютера? 2. Що розуміють під внутрішньою і зовнішньою пам’яттю комп’ютера? 3. Призначення оперативної пам’яті. 4. Які типи мікросхем Ви знає

Структура уроку.
  1. Організаційний момент...........................................................................................   2 хв.  

Основні характеристики персонального комп’ютера.
ПК — це універсальний комп’ютер, конструкція, набір апаратних компонентів та програмне забезпечення якого орієнтовані на роботу з окремим користувачем у діалоговому режимі. Універсальність ПК

Так, процесор Pentium ІІІ-600 виконує 600*106 тактів/сек.
  Таблиця № 7. Основні характеристики мікропроцесорів. Модель Тактова частота Розрядність Розрядність шини даних

Магістрально-модульний принцип будови ПЕОМ.
Персональний комп’ютер складається з блоків-модулів, кожний з яких виконує певні функції в роботі комп’ютера. Модулі – це логічно і конструктивно завершені пристрої, які виконують певні функ

Принципи роботи ЕОМ.
Створення ЕОМ багатьох поколінь базується на основних принципах фон Неймана, видатного математика і фізика-теоретика [1, c. 21]. ЕОМ фон Неймана (рис. 23) складається з оперативної пам'яті,

Сумiснiсть персональних комп’ютерiв.
В зв’язку з масовим випуском комп’ютерiв рiзними фiрмами та органiзацiями в багатьох країнах свiту виникла потреба у розробцi єдиних стандартiв на продукцiю, яка випускається. Тривалий час випускал

Контрольні запитання.
1. В чому полягає універсальність ПК? 2. Які Ви знаєте основні технічні характеристики ПК? 3. Перелічіть основні модулі, з яких складається ПК. 4. Що являє собою системна

Заняття № 10.
Тема: Тематичне оцінювання по темі: “Вступ. Інформація та інформаційні технології” Мета: Визначити рівень навчальних досягнень учнів

Структура уроку.
  1. Організаційний момент........................................................................................   2-3 хв.  

Тематичне оцінювання (35 хвилин).
3.1.Проводиться 5-ти хвилинна розминка у вигляді усного опитування. Усні питання з інформатики: 3.2. Проводиться тестуван

Використана література
1. Алтухов Е.В., Рыбалко Л.А., Савченко В.С. Основы информатики и вычислительной техники. - М.: Высш. шк., 1992. - 303 с. 2. Арисава Макото. Что такое компьютер/ Пер. с яп. М.А. Терешина.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги