рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Теоретична частина

Теоретична частина - раздел Информатика, ОСНОВНІ ВИДИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІНФОРМАЦІЇ. СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ, ФОРМАТИ ПОДАННЯ ДАНИХ Комп'ютер – Електронний Пристрій, Що Виконує Операції Введення Інформації, Зб...

Комп'ютер – електронний пристрій, що виконує операції введення інформації, зберігання та оброблення її за певною програмою, виведення одержаних результатів у формі, придатній для сприйняття людиною.

Конструктивно комп'ютер складається з апаратури (HardWare), побудованої, в основному, з використанням електронних та електромеханічних елементів і пристроїв.

Дія комп'ютера полягає у виконанні програм (SoftWare) – заздалегідь заданих, чітко визначених послідовностей арифметичних, логічних і інших операцій.

В основі побудови всіх IBM РС-сумісних комп'ютерів лежить так звана фон-нейманівська архітектура обчислювальних машин.

Її основні принципи:

1. Принцип програмного керування. З нього випливає, що програма складається з набору команд, які виконуються автоматично одна за другою в певній послідовності.

2. Принцип однорідності пам'яті. Він означає, що програми і дані зберігаються в одній і тій же пам'яті і комп'ютер не розрізняє, зберігається в комірці число, текст або команда.

3. Принцип адресності. Основна пам'ять складається з перенумерованих комірок, до кожної з них можна звертатися з використанням її адреси.

Логічна схема комп'ютера з такою архітектурою складається з наступних елементів:

- процесора, в який входять:

o арифметико-логічний пристрій (АЛП);

o пристрій управління (ПУ);

- пам'яті;

- пристрою введення-виведення.

Ці пристрої з'єднані каналами зв'язку, по яких передається інформація.

Арифметико-логічний пристрій і пристрій управління виділяються умовно, конструктивно вони нероздільні.

До їх складу входять регістри (спеціалізовані додаткові комірки пам'яті), в яких короткочасно зберігаються числа або команди.

Основним елементом регістра є тригер – електронний пристрій, здатний зберігати одну двійкову цифру (розряд двійкового коду).

Регістр являє собою сукупність тригерів, пов'язаних один з одним певним чином загальною системою управління.

Деякі важливі регістри отримали свої назви:

- суматор– регістр АЛП, що бере участь у виконанні кожної операції;

- лічильник команд– регістр ПУ, вміст якого відповідає адресі чергової виконуваної команди і служить для автоматичної вибірки програми з послідовних комірок пам'яті;

- регістр команд– регістр ПУ для зберігання коду команди на період часу, необхідного для її виконання (частина його розрядів викори-стовується для зберігання коду операції, інші – для збереження кодів адресів операндів).

Функції процесора:

- обробка даних по заданій програмі шляхом виконання арифметичних і логічних операцій;

- програмне керування роботою пристроїв комп'ютера.

Функції пам'яті:

- прийом інформації з інших пристроїв;

- запам'ятовування інформації;

- видача інформації за запитом в інші пристрої комп'ютера.

Компоненти, які можуть входити до складу сучасного персонального комп’ютера:

- процесор;

- системна (материнська) плата;

- пам'ять (оперативна пам'ять);

- корпус;

- блок електроживлення;

- блок охолодження;

- дисковод для гнучких дисків (застаріває);

- жорсткий диск (вінчестер);

- накопичувач CD-ROM, CD-R або DVD-ROM;

- пристрої введення;

- відеоадаптер;

- монітор (дисплей);

- звукова плата;

- акустичні системи.

Материнська платає основою системного блока. На материнській платі розміщуються усі необхідні компоненти для роботи усієї системи: слоти, процесори, плати розширення, транзистори й багато інше. На рис. 3.1 представлена одна з моделей материнських плат фірми FАХСОNN.

 

Рис 3.1. Материнська плата

Розшифровка до рис. 3.1: 1 – сокет для процесора; 2 –куллер над північним мостом; 3 – південний міст; 4 і 5 – слоти для модуля пам’яті; 6 – роз'єм для floppy-дисковода; 7 –роз'єм для пристроїв АТА100/АТА133; 8 – роз'єм для пристроїв Serial ATA; 9 – слоти PCI; 10 – слоти PCI-Express х16; 11 – слоти PCI-Express xl; 12 – 24-контактный роз'єм АТХ для блока живлення; 13 – 8-контактний додатковий роз'єм ATX12v для процесора;14 – роз'єм для живлення відеокарти; 15 – стабілізатор напругі; 16 – контролер для інтерфейсу IEEE 1384 (FireWire); 17 – аудіоконтролер; 18 – мережевий контролер; 19 – BIOS ROM (CMOS); 20 – батарейка для BIOS.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВНІ ВИДИ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІНФОРМАЦІЇ. СИСТЕМИ ЧИСЛЕННЯ, ФОРМАТИ ПОДАННЯ ДАНИХ

На сайте allrefs.net читайте: . ВСТУП...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Теоретична частина

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Теоретична частина
Сьогодні інформатика являє собою комплексну наукову дисципліну, яка безперервно удосконалюється. Вона включає в себе: 1. засоби для перетворення інформації: - технічні за

Завдання
1. Розглянути структурну схему інформатики, дати її опис. 2. Дати визначення інформаційної технології, описати її складові. 3. Навести перелік середовищ передачі інформації.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2
"ОЗНАЙОМЛЕННЯ З АПАРАТНОЮ РЕАЛІЗАЦІЄЮ ІНТЕРФЕЙСІВ IBМ-СУМІСНОГО ПК ТА СИСТЕМОЮ ЙОГО ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ" 3.1. Ціль роботи Вивчити:

Система електроживлення
Комп'ютер отримує електроенергію від живильної мережі напругою 220 вольт з частотою 50/60 Гц. На вході блоку стоїть мережевий фільтр. Якщо вихідна потужність невелика, то за ним може бути підключен

Теоретична частина
Будь-який гучномовець працює за рахунок отримання послідовності електричних імпульсів, які викликають відхилення діафрагми динаміка. Це призводить до виникнення коливань повітря, що утворюють звук.

Приклади складання програм
Приклад 1. Текст програми (склав Карабат Д.І.): #include "windows.h" #include "iostream.h" #define T0 4000 #define T0T 6

Теоретична частина
Клавіатура (keyboard) призначена для введення в комп'ютер інформації від користувача (рис. 5.1). Традиційна клавіатура являє собою уніфіковане пристрій зі стандартним роз'ємом і послідовни

Теоретична частина
Часто виникає потреба мати різну інформацію, оформлену на паперовому носії. При роботі на комп'ютері для цього розроблені друкувальні пристрої – принтери. Розрізняються принтери,

Теоретична частина
Незмінною частиною комп'ютера є фізичні пристрої або середовище для зберігання даних, використовуваних в обчисленнях, протягом певного часу. Звичайно використають кілька запам'ятовувальних пристрої

Завдання
1. Описати види пристроїв для збереження інформації й принципи їх роботи. 2. Описати геометрію магнітного диска. 3. Описати способи запису інформації на магнітному диску.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги