рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4 - раздел Информатика, Основи інформатики та обчислювальної техніки Використання Функцій Еxcel Для Роботи З Нормативно-Довідковими Даними...

Використання функцій Еxcel для роботи з нормативно-довідковими даними

4.1 Теоретичні відомості

При виконанні операцій, що виконуються періодично (наприклад, нарахування заробітної платні) доводиться вводити дані, що повторюються: прізвище робітника, розцінка, вид робіт та ін. В таких випадках доцільно скористатися довідниками, в яких перелічені дані будуть знаходитися і в разі необхідності можуть бути перенесені в так названу „робочу таблицю” без їх введення, за допомогою функцій ИНДЕКС та ПОИСКПОЗ , що належать до категорії „Ссылки и массивы”.

Функція ИНДЕКС має дві синтаксичні форми: посилання і масив. Форма, у якій є посилання завжди повертає посилання ; форма масиву завжди повертає значення чи масив значень . Якщо перший аргумент функції ИНДЕКС є масив констант, то краще використовувати форму масиву.

Синтаксис функциї:

ИНДЕКС(массив; номер_строки; номер_столбца).

Массив – це діапазон клітин, або масив констант.

Номер_строки – це номер рядка в масиві, з якого потрібно повертати значення. Якщо номер_строки опущений, то аргумент номер_столбца потрібно задавати обо’язково.

Номер_столбца це номер стовпця в масиві, з якого потрібно повертати значення. Якщо номер_столбца опущений, то аргумент номер_строки потрібно задавати обов’язково.

Якщо використовуються обидва аргументи номер_строки і номер_столбца , то функція ИНДЕКС повертає значення, що знаходиться в осередку на перетинанні номер_строки і номер_столбца .

Якщо масив містить тільки один рядок чи один стовпець, то відповідний аргумент номер_строки чи номер_столбца не є обов’язковим.

Якщо масив займає більше, ніж один рядок і більше, ніж один стовпець, а заданий тільки один аргумент номер_строки чи номер столбца , то функція ИНДЕКС повертає масив з цілого рядка чи цілого стовпця аргументу масив .

Функція ПОИСКПОЗ повертає відносне положення елемента масиву, що відповідає заданому значенню зазначеним чином. Функція ПОИСКПОЗ використовується замість функцій типу ПРОСМОТР, якщо потрібна позиція елемента в діапазоні, а не сам елемент.

Синтаксис:

ПОИСКПОЗ(искомое_значение;искомый_массив;тип_сопоставления)

Искомое_значение – це значення, що використовується при пошуку значення в таблиці, це значення, для якого шукається відповідність в аргументі искомый_массив . Наприклад, коли ви шукаєте номер телефону в телефонній книзі, ви використовуєте ім’я людини як искомое_значение , але значення, що вам потрібно одержати – це сам номер телефону.

Искомое_значение може бути значенням (числом, текстом чи логічним значенням) чи посиланням на осередок, що містить число, текст чи логічне значення.

Искомый_массив – це безперервний інтервал осередків, що можливо містять значення, які потрібно знайти. Искомый_массив може бути масивом чи посиланням на масив.

Тип_сопоставления – це число -1 , 0 чи 1 . Тип_сопоставления вказує, як Microsoft Excel зіставляє искомое_значение зі значеннями в аргументі искомый_массив .

Якщо тип_сопоставления дорівнює 1 , то функція ПОИСКПОЗ знаходить найбільше значення, що дорівнює чи менше, ніж искомое_значение . Искомый_массив повинен бути упорядкований по зростанню.

Якщо тип_сопоставления дорівнює 0 , то функція ПОИСКПОЗ знаходить перше значення, що у точності дорівнює аргументу искомое_значение . Искомый_массив може бути в будь-якому порядку.

Якщо тип_сопоставления дорівнює -1 , то функція ПОИСКПОЗ знаходить найменше значення, яке дорівнює і більше ніж искомое_значение . Искомый_массив повинен бути упорядкований по убуванню.

Якщо тип_сопоставления опущений, то передбачається, що він дорівнює 1 .

 

Зауваження:

ПОИСКПОЗ повертає позицію відповідного значення в аргументі искомый_массив , а не саме значення.

Наприклад: ПОИСКПОЗ(„б”;{„а”; „б”; „у”};0) повертає 2 – відносну позицію букви „б” у масиві {„а”; „б”; „у”} .

ПОИСКПОЗ не розрізняє регістри при зіставленні текстів.

Якщо функція ПОИСКПОЗ не знаходить відповідного значення, то повертається значення помилки #Н/Д .

Якщо тип_сопоставления дорівнює 0 і искомое_значение є текстом, то искомое_значение може містити символи шаблона, зірочку (*) і знак питання (?). Зірочка відповідає будь-якій послідовності символів, знак питання відповідає будь-якому одиночному символу.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи інформатики та обчислювальної техніки

Запорізький національний технічний університет...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 4

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗНАЙОМСТВО З МОЖЛИВОСТЯМИ ЕЛЕКТРОННИХ ТАБЛИЦЬ EXCEL, ФОРМАТУВАННЯ ТАБЛИЦЬ, РОЗРАХУНКИ В ТАБЛИЦЯХ, РЕДАГУВАННЯ ДАНИХ
1.1 Загальні відомості   1.1.1 Ввод до клітин. До клітинки можна ввести: а) значення (константу) одного з чотирьох типів: 1

Редагування даних
Після введення даних можна виправити їх у самій клітинці або у рядку формул. Для цього необхідно виділити потрібну клітинку та клацнути в рядку формул або виділити клітинку та натиснути клавішу F2

Використання формул
Формула складається з одного або декількох адресів клітин зі значеннями і математичних знаків ( ^ – піднесення до ступеня, + –додавання, – – відні

Завдання
Необхідно підготовити відомість заробітної плати працівникам (розглянемо, декілька спрощений метод розрахунку). Враховувати будемо нарахування у пенсійний фонд, профспілкові внески, податок

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2
Ділова графіка в Excel та її використання   2.1 Теоретичні відомості Діаграми в Microsoft Excel створюються на підставі дани

Додавання нових даних
Виділіть діаграму, а потім оберіть в меню Диаграмма пункт Исходные данные , вкладку Ряд , кнопку Добавить . Тепер у вікні Имя вкажіть ім’я цього ряду. У вікні

Завдання
Розглянемо задачу, яка найчастіше зустрічається в інженерних розрахунках – задачу побудови таблиці значень функції. Приклад. Побудувати таблицю значень функції

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №3
  Робота з масивами. Функції для роботи з матрицями   3.1 Теоретичні відомості   Для розв'язання задач

Опрацювання даних у Excel, сортування даних,
фільтрація даних у списку   5.1 Стислі теоретичні відомості Використання засобів сортування, фільтрація і формування підс

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги