Види інформації та способи її кодування

Можна виділити наступні види інформації:

1) текстова — інформація, яка міститься в усій друкованій літературі або відображається технічними пристроями у вигляді текстів,

2) графічна — картини, малюнки, графіки, діаграми, схеми тощо (сюди слід віднести і відеоінформацію),

3) звукова інформація — усне мовлення, музичні мелодії, шумові ефекти,

4) чисельна — набори числових даних,

5) керуюча — вказівки, команди накази, які передаються певним викона­вцям. Виконавцями команд можуть бути живі істоти та технічні пристрої такі, як роботи станки з числовим програмним керуванням, комп'ютери.

Інформація кожною виду подається в пам'яті обчислювальних машин за допомогою числових кодів, які на фізичному рівні машин зберігаються у двійковому поданні.

Кодування — це процес перетворення знаків одного набору знаками іншого набору. Якщо кодування здійснюється за допомогою двох елементів (наприклад, + і -, 0 і 1), то таке кодування називається двійковим. Двійкове кодування інформації для подання її в пам'яті обчислювальних машин здійснюється за допомогою цифр 0 і 1 двійкової системи числення. Подання інформації за допомогою двійкових кодів конструктивно і технічно виявилося зручним тому, що двом знакам, які для цього використовуються, можуть відповідати два різні фізичні стани намагнічена або розмагнічена елементарна ділянка на поверхні магнітного диска, тече через провідник струм чи ні тощо.