Організація виробництва і забезпечення якості продукції

Поняття і принципи організації виробничого процесу. Класифікація виробничих процесів за призначенням, перебігом у часі та ступенем механізації (автоматизації).

Організаційні типи виробництва (одиничне, середнє, масове) і їх техніко-економічна характеристика. Розміщення робочих місць, кваліфікація кадрів, тип обладнання в різних типах виробництва. Призначення та характеристика дослідно-експериментального виробництва. Ефективність організаційних типів виробництва.

Поняття і класифікація методів організації виробничого процесу (індивідуальний, партіонний, поточний). Загальна характеристика потокового виробництва. Класифікація потокових ліній. Розрахунок основних параметрів потокових ліній. Організація потокового виробництва: ознаки й сфери застосування. Тенденція розвитку потокового виробництва в Україні. Організація виробничого процесу в часі.

Поняття та структура виробничого циклу. Види руху предметів праці у виробництві. Розрахунок тривалості технологічної частини виробничого циклу.

Поняття і визначення рівня конкурентоспроможності продукції. Поняття «якість продукції». Виробничі і споживчі властивості продукції і її технічний рівень. Показники і вимірювачі якості продукції. Управління якістю продукції. Заводські системи управління якістю продукції. «Петля» якості. Методи контролю якості продукції.

Поняття, складові елементи та принципи здійснення стандартизації продукції. Вітчизняні стандарти. Економічне значення сертифікації продукції. Види сертифікації: обов’язкова і добровільна. Міжнародні системи стандартизації і сертифікації продукції.

Економічна і соціальна ефективність стандартизації і сертифікації продукції.

Система стандартизації в Україні. Органи Держстандарту – центри стандартизації, метрології та сертифікації. Відповідальність за порушення вимог стандартів.

Шляхи підвищення якості та конкурентноздатності продукції вітчизняних підприємств.