рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Стан процесора. Вектор стану

Стан процесора. Вектор стану - раздел Информатика, ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ Станом Процесора ( Програми) Після Даного Такту Або Після Виконання Даної Ком...

Станом процесора ( програми) після даного такту або після виконання даної команди вважається сукупність станів у відповідний момент часу всіх елементів, що запам'ятовують ( тригерів, регістрів, елементів пам'яті).

Вектор стану ( слово стану) процесора ( програми) – це сукупність значень найбільш істотних елементів інформації про стан процесора, що піддаються змінам при переході до іншої команди або програми.

Вектор стану в кожен момент часу повинен містити інформацію, достатню для продовження виконання програми або повторного пуску програми з крапки, відповідної моменту формування даного вектора стану.

При цьому решта інформації ( наприклад вміст регістрів ) зберігається і може бути відновлена по копії в пам'яті програмним шляхом.

Вектор стану формується у відповідних регістрах процесора і зазнає зміни після виконання кожної команди.

Набір інформаційних елементів, що створюють вектор стану, відрізняється у ЕОМ різних типів.

Наприклад: Вектор стану процесора Intel 8086

Вміст вказівника інструкцій IP
Вміст сегменту кодів CS
Вміст регістра прапорів FLAGS

 

4.2 Принципи організації систем переривання програм

Призначення системи переривань - реагувати на певні події шляхом переривання роботи процесора по виконанню поточної програми і перемикання його на виконання іншої програми, що обслуговує відповідну ситуацію. Після закінчення цієї програми процесор повертається до виконання перерваної програми.

Запит переривання - сигнал, що оповіщає процесор про подію, яка вимагає переривання. Система переривання програм ( контролер переривань ) - це сукупність апаратних і програмних засобів, які дозволяють ЕОМ реалізовувати переривання швидко і без великих зусиль зі сторони програміста.

Основні функції системи переривань:
1. Запам'ятовування стану програми, що переривається, і здійснення переходу до програми, що обробляє переривання.
2. Відновлення стану перерваної програми і повернення до неї.

Характеристики системи переривань
1. Загальна кількість запитів переривання ( входів в систему переривання)
2. Час реакції - між появою запиту переривання і початком виконання перериваючої програми. Зазвичай цю характеристику визначають для запиту з найвищим пріоритетом.
3. Витрати переривання - витрати часу на перемикання програм (час запам’ятовування стану програми, що переривається і час на відновлення стану перерваної програми)
4. Глибина переривання - максимальне число програм, які можуть переривати одна одну. Глибина переривання зазвичай співпадає з кількістю рівнів пріоритету. Чим вищий цей показник, тим швидше реакція на термінові запити.
5. Насичення системи переривань відбувається якщо запит виявиться таким, що не було обслуговано до моменту приходу нового запиту від того ж джерела. Оскільки попередній запит буде загублений, то це неприпустимо.

Допустимі моменти переривання програм -
1) після закінчення будь-якої поточної команди
2) після будь-якого такту виконання команди

Число класів ( рівнів ) переривання
Клас або рівень переривання - сукупність запитів, що викликають до життя одну і ту ж перериваючу програму. Об'єднання запитів в класи переривання дозволяє зменшити об'єм апаратури, але робота системи переривання сповільнюється.

4.3 Організація переходу до програми оброблення переривання

Вектор переривання - вектор початкового стану перериваючої програми. Він містить всю необхідну інформацію для переходу до перериваючої програми, в т.ч. її початкову адресу( у IBM PC це тільки початкова адреса ) . Кожному запиту переривання відповідає свій вектор переривання. Вектори переривання зазвичай знаходяться в спеціально виділених фіксованих елементах пам'яті. ( У IBM PC 1024 перших байта =256 векторів* 4байти адреси). Вектори переривань зберігаються в елементах пам'яті з молодшими адресами, довжина кожного вектора - 2 слова.

Приклад: Вектор переривання 5h має адресу (5*4=20) 20 =14h
- debug
- D 0000:0014 L 4
54 FF 00 F0

Вектор переривання у цьому випадку є адресою програми оборки переривання F000:FF54.

Повна адреса зберігається в пам'яті аналогічно зберіганню слів: спочатку зсув, потім початкова адреса сегменту.

При переході до перериваючої програми поточний вектор стану програми, що переривається, передається з відповідних регістрів в пам'ять (наприклад, в стек) .У IBM PC стек при переході до перериваючої програми виглядатиме таким чином:

Вершина SP -à Old IP( молодша частина адреси повернення)
Old CS( старша частина адреси повернення)
Old Flag Register (старий регістр прапорів)

Після цього відбувається завантаження в регістри процесора вектора переривання.

4.4 Пріоритети

Пріоритетні співвідношення між запитами (перериваючими програмами) визначають, який з декількох запитів, що поступили, підлягає обробці в першу чергу і встановлюють, чи має право даний запит переривати ту або іншу програму. Виділення запиту з найбільшим пріоритетом є частиною процедури переходу до перериваючої програми.

Абсолютний пріоритет. Запит з абсолютним пріоритетом перериває програму, що виконується і викликає до виконання перериваючу програму.

Відносний пріоритет. Запит з відносним пріоритетом є першим кандидатом на обслуговування після завершення виконання поточної програми. Тобто такий запит по рівню пріоритета не перевершує програму, що виконується.

Жорстко фіксований пріоритет- визначається порядком приєднання ліній сигналів запитів до входів системи переривання. При появі декількох запитів переривання першим сприймається запит, що поступив на вхід з меншим номером.

Є можливість програмно керувати пріоритетом перериваючих програм. Один зі способів – використання маски переривань.

Маска переривання - двійковий код, розряди якого поставлені у відповідність запитам переривання. Маска завантажується командою програми в регістр маски. 1 в даному розряді дозволяє, 0 - забороняє (маскує) переривання програми від відповідного запиту. При формуванні маски 1 встановлюється в розряди, відповідні запитам з вищим пріоритетом, чим у поточної програми.


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ

Запорізька державна інженерна академія... Н П Полякова ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Стан процесора. Вектор стану

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Н.П. Полякова
А.І. Веселов   ОРГАНІЗАЦІЯ І ФУНКЦІОНУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-ОБЧИСЛЮВАЛЬНИХ КОМПЛЕКСІВ   Навчально-методичний посібник

Системи числення
Всередині ПК інформація представляється у вигляді чисел, що записані у двійковій системі числення. Текстова інформація також кодується за допомогою чисел. Вибір системи числення для будь-я

Лабораторна робота 1
Тема: Системи числення. Ціль: 1. Одержати навички конвертації чисел з однієї системи числення до іншої. 2. Вивчити

Поява Internet
У 1960-х роках Міністерство оборони США (DoD - Department of Defense) визнало необхідність встановлення комунікаційного зв’язку між основними військовими базами США. Перш за все для того щоб підтри

Лабораторна робота 2
Тема: Основні команди операційної системи MS DOS Ціль: 1. Одержати початкові зведення про операційну систему DOS 2. Вивч

Команди загального призначення.
1) Вивід інформації про дату і її установка Date - видається інформація про день тижня і дату, потім можемо ввести нову дату або не змінювати дату, на

Очищення екрана
Команда CLS Після виконання цієї команди на екрані залишається тільки запрошення MS-DOS і курсор. 5) Зміна виду запрошення DOS здійснюється з

Каталоги
Каталог - місце на диску, у якому зберігаються імена файлів і зведення про них. Кожен каталог має ім'я. Головний каталог диска називається кореневим

Робота з файлами.
1) Створення файлів copy con [дисковод:] [шлях] ім'я_файлу Після введення цієї команди по черзі вводяться рядки файлу

Пересилка даних
Команда процесора Intel 8086 MOV (переслати) використовується для пересилки даних завдовжки 1 байт або 2 байти а) з регістра в регістр; б) з регістра в пам'ять; в) з пам'

MOV приймач, джерело
При цьому можуть використовуватися наступні режими адресації (способи завдання операндів): 1) Регістровий режим. У якості операндів використовується вміст регістрів. Наприклад: MO

Порядок виконання.
1. Ознайомитися з командами, які будуть використані при проведенні лабораторної роботи 2. Ознайомитися з використанням стека під час виклику процедур. 3. Вивчити систему перериван

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги