ЗАНЯТТЯ 9. ОБОРОТНА ВІДОМІСТЬ РУХУ МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ

Оборотна відомість руху матеріальних цінностей призначена для контролю наявності і руху товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ). У відомості представлені об’єкти обліку, за якими зареєстровані залишки.

 

Кожний рядок формується для унікального поєднання таких показників:

· синтетичний рахунок, по якому обліковуються цінності;

· валюта, в якій вони оцінені;

· матеріально-відповідальна особа, за якою числяться ці цінності;

· номенклатура товару.

У кожному рядку цієї відомості містяться залишки товаро-матеріальних цінностей на початок періоду формування, обороти по дебету і кредиту протягом періоду формування, а також залишки на кінець періоду. Залишки і обороти розраховуються в натуральному (штуки, кілограми и тд.) і у вартісному виразі.

 

Працюючи з оборотною відомістю руху товаро-матеріальних цінностей, можна:

· зареєструвати господарську операцію за даними рядка відомості;

· переглянути і відкоригувати список господарських операцій по кожному рядку оборотної відомості;

· задати кількість ТМЦ для перенесення в господарську операцію;

· підготувати внутрішній документ;

· перейти в інвентарну картотеку;

· перейти в картотеку МНА;

· Пересчитать цены товаро-материальных ценностей до указанных сумм – використовується для переоцінки поточної позиції матеріальної цінності (одного найменування, закріпленого за одною і тією же матеріально-відповідальною особою і числящогося на одному і тому ж балансовому рахунку). Якщо у вікні перегляду будуть виведені позиції ТМЦ тільки для однієї матеріально-відповідальної особи або по одному найменуванню матеріальних цінностей, то перерахунок ціни здійснюється послідовно для всіх відмічених позицій. Перерахунок здійснюється на дату, на яку буде сформована оборотна відомість по руху матеріальних ціооностей. Результати перерахунку оформляються у вигляді відповідної операції.

· Внести корректирующую запись для инвентаризационной ведомости – використовується для відображення в обліку фактичної кількості ТМЦ при виявленні розбіжності кількості матеріальних ціннностей, які числяться на балансі підприємства, і наявні фактично після проведення інвентаризації. Результати переобліку ТМЦ відображаються в обліку у вигляді відповідної господарської операції, обороти по обраному рядку відомості будуть переформовані. Переглянути і вивести на друк результати переобліку можна у підрозділі «Инвентаризационные ведомости» розділу Системи ОТЧЕТЫ, сформувавши інвентаризаційний опис.

 

Із оборотної відомості руху по матеріальним цінностям можна сформувати: Оборотну відомість з руху матеріальних цінностей; Звіт з надходження ТМЦ; Звіт по витратах ТМЦ; Зведену оборотну відомість.