ЗАНЯТТЯ 16. ПІДГОТОВКА ЗАКРИТТЯ ОБЛІКОВОГО ПЕРІОДУ І ДРУК БАЛАНСУ

Бухгалтерський облік має циклічний характер. Протягом деякого ублікового періоду накопичуються відомості про виконувані господарські операції. По завершенню цього періоду виконується ряд дій, які прийнято називати «закриття облікового періоду».

Обліковим періодом у Системі є календарний місяць. Для закриття облікового періоду потрібно:

· Сформувати відомості взаєморозрахунків з дебіторами-кредиторами за ввесь минулий період;

· Виконати переоцінку валютних активів і пасивів на кінець періоду;

· Підготувати звітні документи за минулий облікоаий період;

· Перенести залишки засобів по рахунках, залишки матеріальних цінностей і залишки дебіторської і кредиторської заборгованності на початок наступного облікового періоду.

Позиції цього переліку робіт відносяться до закриття облікового періоду і повинні виконуватися по закінченню облікового періоду, коли усі події фінансово-господарської діяльності відображені в обліку. Деякі етапи можуть виконуватися раніше. Так, наприклад, відомості взаєморозрахунків з дебіторами і кредиторами можуть формуватися в процесі реєстрації господарських операцій шляхом оперативного перенесення даних господарських операцій у відомості.

При закритті облікового періоду в Системі передбачена можливість автоматичного перенесення на початок наступного місяця залишків трьох видів: залишків засобів по рахунках; залишків по матеріальних цінностях і залишків дебіторсько-кредиторської заборгованності.

За потреби можна повернутися до будь-якого місяця і виконати виправлення в обліку. Потім потрібно послідовно виконати перенесення залишків за усі місяці, які відділяють цей місяць від поточного.

Після підготовки потрібних звітних документів і перенесення залишків на початок наступного місяця можна захистити від випадкової змини даних, які відносяться до закритого облікового періоду, закривши доступ для змін із модуля «Администратор».