рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Типи CASE-систем

Типи CASE-систем - раздел Математика, Основи автоматизованого проектування У Сучасних Інформаційних Технологіях Важливе Місце Приділяється Інструменталь...

У сучасних інформаційних технологіях важливе місце приділяється інструментальним засобам і середовищам розробки АС, зокрема, системам розробки й супроводу їх ПЗ. Ці технології й середовища утворюють системи, що мають назву CASE-систем.

Використовується двояке тлумачення абревіатури CASE, що відповідає двом напрямкам використання CASE-систем. Перше з них — Computer Aided System Engineering — підкреслює спрямованість на підтримку концептуального проектування складних систем, переважно слабкоструктурованих. Далі CASE-системи цього напрямку будемо називати системами CASE для концептуального проектування. Друга назва — Computer Aided Software Engineering переводиться, як автоматизоване проектування програмного забезпечення.

Серед систем CASE для концептуального проектування розрізняють системи функціонального, інформаційного або поведінкового проектування. Найбільш відомою методикою функціонального проектування складних систем є методика SADT (Structured Analysis and Design Technique), запропонована в 1973 р. Р. Росом і згодом стала основою міжнародного стандарту IEEE 1320.1-1998 IDEF0 (Integrated DEFinition 0).

Системи інформаційного проектування реалізують методики інфологичного проектування БД. Широко використаються мова й методика створення інформаційних моделей програм, закріплені в методиці IDEF1X (IEEE 1320.2-1998). Крім того, розвинені комерційні СКБД, як правило, мають у своєму складі сукупність CASE-засобів проектування програм.

Основні положення стандартів IDEF0 і IDEF1X використані також при створенні комплексу стандартів ISO 10303, що лежать в основі технології STEP для виводу в комп'ютерних середовищах інформації, що відноситься до проектування й виробництва в промисловості.

Поведінкове моделювання складних систем використовують для визначення динаміки функціонування складних систем. У його основі лежать моделі й методи імітаційного моделювання систем масового обслуговування, мережі Петрі, можливе застосування кінцево-автоматних моделей, що описують поводження системи, як послідовності зміни станів.

Застосування інструментальних CASE-систем веде до скорочення витрат на розробку ПЗ за рахунок зменшення числа ітерацій і числа помилок, до поліпшення якості продукту за рахунок кращого взаєморозуміння розроблювача й замовника, до полегшення супроводу готового ПЗ,

Серед інструментальних CASE-систем розрізняють інтегровані комплекси інструментальних засобів для автоматизації всіх етапів життєвого циклу ПЗ (такі системи називають Workbench) і спеціалізовані інструментальні засоби для виконання окремих функцій (Tools). Засоби CASE-систем по своєму функціональному призначенню належать до однієї з наступних груп

1. засоби програмування;

2. засоби керування програмним проектом;

3. засоби верифікації (аналізу) програм;

4. засоби документування.

До засобів програмування відносяться компілятори для алгоритмічних мов; будівник діаграм потоків даних; планувальники для побудови високорівневих специфікацій і планів ПЗ (можливо на основі баз знань, реалізованих в експертних системах); інтерпретатори мов специфікацій і мов четвертого покоління; прототайпер для розробки зовнішніх інтерфейсів — екранів, форм вихідних документів, сценаріїв діалогу; генератори програм певних класів (наприклад, конвертори заданих мов, драйвери пристроїв програмного керування, постпроцесори); крос-засоби; відладчики програм. При цьому під мовами специфікацій розуміють засоби укрупненого опису розроблювальних алгоритмів і програм, до мов 4GL відносять мови для компіляції програм з набору готових модулів, що реалізують типові функції досить загальних додатків (найчастіше це функції техніко-економічних систем).

Керування програмним проектом називають також керуванням конфігураціями ПЗ. Цьому поняттю відповідають коректне внесення змін в програмну систему при її проектуванні й супроводі, контроль цілісності проектних даних, керування версіями проекту, організація паралельної роботи членів колективу розроблювачів. Використання засобів керування конфігураціями дозволяє створювати програмні системи із сотень і тисяч модулів, значно скорочувати строки розробки, успішно модернізувати вже поставлені замовникам системи.

Основою засобів керування програмним проектом є репозиторій – БД проекту. Саме в репозиторії відбита історія розвитку програмного проекту, утримуються всі створені версії (вихідний програмний код, що виконують програми, бібліотеки, супровідна документація й т.п.) за допомогою репозиторію здійснюється контроль і відстеження внесених змін.

Засоби верифікації служать для оцінки ефективності виконання розроблювальних програм і визначення наявності в них помилок і протиріч. Розрізняють статичні й динамічні аналізатори. У статичних аналізаторах ПЗ досліджується на наявність невизначених даних, нескінченних циклів, неприпустимих передач керування й т.п. Динамічний аналізатор функціонує в процесі виконання програми, яку перевіряє; при цьому досліджуються траси, виміряються частоти звертань до модулів і т.п. Використовуваний математичний апарат – мережі Петрі, теорія масового обслуговування.

В останню з перерахованих груп входять документатори для оформлення програмної документації, наприклад, звітів по даним репозиторію; різні редактори для об'єднання, поділу, заміни, пошуку фрагментів програм і інших операцій редагування.

Проектування ПЗ за допомогою CASE-систем містить у собі кілька етапів. Початковий етап – попереднє вивчення проблеми. Результат представляють у вигляді вихідної діаграми потоків даних і погодять із замовником. На наступному етапі виконують деталізацію обмежень і функцій програмної системи, і отриману логічну модель знову погодять із замовником. Далі розробляють фізичну модель, тобто визначають модульну структуру програми, виконують інфологичне проектування БД, деталізують граф-схеми програмної системи і її модулів.

Підсистема CASE у складі системного середовища САПР призначена для адаптації САПР до потреб конкретних користувачів, розробки й супроводу прикладного ПЗ. Її можна розглядати як спеціалізовану САПР, у якій об'єктом проектування є нові версії підсистем САПР, зокрема, версії, адаптовані до вимог конкретного замовника. Інакше кажучи, такі CASE-підсистеми дозволяють користувачам формувати порівняно з малими витратами зусиль варіанти прикладних програмно-методичних комплексів (ПМК) з наявного базового набору модулів під заданий вузький діапазон конкретних умов проектування. У таких випадках CASE-підсистеми називають інструментальними середовищами.

CASE-система, як система проектування ПЗ, містить компоненти для розробки структурних схем алгоритмів і "екранів" для взаємодії з користувачем в інтерактивних процедурах, засоби для інфологичного проектування БД, налагодження програм, документування, збереження "історії" проектування й т.п. Поряд із цим, в CASE-підсистему САПР входять і компоненти зі специфічними для САПР функціями.

Так, до складу САПР Microstation (фірма Bentley Systems) включене інструментальне середовище Microstation Basic і мова MDL (Microstation Development Language) з відповідною програмною підтримкою. Мова MDL – C-подібна, з її допомогою можна лаконічно виразити звертання до проектних операцій і процедур. У цілому середовище Microstation Basic близьке за своїми функціями до середовища MS Visual Basic, у ній є генератор форм, редактор, конструктор діалогу, відладчик.

Інший приклад CASE-системи в складі САПР – система CAS.CADE фірми MatraDatavision, з її допомогою фірма у свій час розробила чергову версію Euclid Quantum своєї САПР Euclid.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основи автоматизованого проектування

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ МОЛОДІ та СПОРТУ УКРАЇНИ... Одеський технічний коледж... Одеської національної академії харчових технологій...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Типи CASE-систем

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Одеської національної академії харчових технологій
    МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ та СПОРТУ УКРІНИ Одеський техні

Вимоги до технічного забезпечення САПР
Технічне забезпечення САПР містить у собі різні технічні засоби (hardware), використовувані для виконання автоматизованого проектування, а саме обчислювальні системи, ЕОМ (комп'ютери), периферійні

Процесори ЕОМ
Призначення процесора — керування обчислювальним процесом і обробка даних відповідно до заданої програми. Процесори можуть бути універсальними, здатними вирішувати широке коло задач і спеціа

Процесори ЕОМ
Призначення процесора — керування обчислювальним процесом і обробка даних відповідно до заданої програми. Процесори можуть бути універсальними, здатними вирішувати широке коло задач і спеціа

Монітори
У більшості сучасних моніторів використовуються електронно-променеві трубки, у яких світіння шару люмінофора, яким покритий екран, відбувається під дією його опромінення потоком електронів,

Периферійні пристрої
Периферійні пристрої комп'ютерів ділять на пристрої вводу, пристрою виводу й зовнішні запам'ятовувальні пристрої. До пристроїв вводу відносяться клавіатура, миша, сканер, дигітайзер.

Периферійні пристрої
Периферійні пристрої комп'ютерів ділять на пристрої вводу, пристрою виводу й зовнішні запам'ятовувальні пристрої. До пристроїв вводу відносяться клавіатура, миша, сканер, дигітайзер.

Типи обчислювальних машин і систем
Комп'ютери (ЕОМ) і обчислювальні системи (ОС) прийнято класифікувати по ряду ознак. Залежно від продуктивності й вартості обчислювального встаткування виділяють кілька типів ЕОМ і ОС, прич

Класифікація обчислювальних систем по співвідношенню потоків команд і даних
Популярна класифікація ОС, заснована на архітектурних особливостях систем і запропонована Флином. Відповідно до неї виділяють чотири класи систем: SISD (Single Instruction Single Data — один

Вимоги до математичних моделей і методів у САПР
  Основними вимогами до математичних моделей є вимоги адекватності, точності, економічності. Модель завжди лише приблизно відбиває деякі властивості об'єкта. Адекватність має

Вихідні рівняння для формування моделей на макрорівні
  Вихідний математичний опис процесів в об'єктах на макрорівні представлено системами звичайних диференціальних і алгебраїчних рівнянь. Аналітичні рішення таких систем при типових зна

Механічні системи
  Фазовими змінними в механічних поступальних системах є сили й швидкості. Використовують одну із двох можливих електромеханічних аналогій. Надалі будемо використати ту з них, у якій

Вибір методів аналізу в часовій області
Аналіз процесів у проектованих об'єктах можна робити в часовій і частотній областях. Аналіз у часовій області (динамічний аналіз) дозволяє одержати картину перехідних процесів, оцінити динам

Алгоритми чисельного інтегрування систем диференціальних рівнянь
  Одна із вдалих реалізацій неявного методу другого порядку, яку можна вважати модифікацією методу трапецій, заснована на комбінованому використанні явної й неявної формул Ейле

Методи рішення систем лінійних алгебраїчних рівнянь
У програмах аналізу в САПР для рішення СЛАР найчастіше застосовують метод Гауса або його різновиду. Метод Гауса — метод послідовного виключення невідомих із системи рівнянь. При виключенні

Таблиця 1
+ + + + + + + * * * +

Таблиця 2
+ . . . + . + . . + .

Методи рішення систем нелінійних алгебраїчних рівнянь
Обчислення при рішенні СНАР складаються з декількох вкладених один в іншій циклічних процесів. Зовнішній цикл – цикл покрокового чисельного інтегрування, параметром циклу є номер кроку. Якщо модель

Аналіз у частотній області
Аналіз у частотній області більш специфічний у порівнянні з аналізом у часовій області. Його застосовують, як правило, до об’єктів з лінеаризуємимі ММ при дослідженні коливальних стаціонарни

Багатоваріантний аналіз
Одноваріантний аналіз дозволяє одержати інформацію про стан і поводження проектованого об’єкта в одній точці простору внутрішніх

Математичні моделі для аналізу на мікрорівні
Математичними моделями на мікрорівні є диференціальні рівняння в частинних похідних або інтегральні рівняння, що описують поля фізичних величин. Інакше кажучи, на мікрорівні використаються модел

Приклад 1
Рівняння теплопровідності: де

Приклад 2
Рівняння дифузії: де — ко

Методи аналізу на мікрорівні
У САПР рішення диференціальних або інтегро-диференціальних рівнянь із частковими похідними виконується чисельними методами. Ці методи засновані на дискретизації незалежних змінних – їхньому предста

Метод скінченних елементів для аналізу механічної міцності
Як вихідне положення в методі скінченних елементів приймають варіаційний принцип Лагранжа (принцип потенційної енергії), відповідно до якого рівноважний стан, у який може прийти система, характериз

Таблиця 3

Типи геометричних моделей
Підсистеми машинної графіки й геометричного моделювання займають центральне місце в машинобудівних САПР. Конструювання виробів у них, як правило, проводиться в інтерактивному режимі при оперуванні

Типи геометричних моделей
Підсистеми машинної графіки й геометричного моделювання займають центральне місце в машинобудівних САПР. Конструювання виробів у них, як правило, проводиться в інтерактивному режимі при оперуванні

Таблиця 4

Таблиця 5

Таблиця 6

Таблиця 6

Системи ERP
Функції автоматизованих систем керування підприємством (АСКП) у різних сполученнях поєднуються в кілька груп, відповідно з'являються різновиди АСКП з назвами ERP, MRP, MES, SCM і ін. Звичайн

Стандарт MRP II
Під MRP розуміють методологію ефективного планування ресурсів виробничого підприємства, включаючи бізнес-планування, планування продажів і операцій, планування виробництва, формування головн

Підсистеми ERP
Типовий склад підсистем ERP: · керування запасами; · керування постачанням; реалізує наступні функції: формування замовлень на закупівлю; графіка поставок; планування потре

Логістичні системи
Складність задач керування, які доводиться вирішувати в сучасних виробничих системах, обумовлює інтерес до логістики й розвитку логістичних систем. Традиційно логістику зв'язували з керуванн

Системи SCM
Системи SCM призначені для забезпечення ефективного керування матеріальними й відповідними їм інформаційними потоками: від постачальників сировини й комплектуючих через виробництво до продаж

CRM - системи взаємин із замовниками
Система CRM — це система, на вхід якої надходять дані, пов'язані із клієнтами компанії, а на виході з'являється інформація, що впливає на поводження компанії в цілому або на поводження її ок

Типи САПР в області машинобудування
Серед CAD-систем розрізняють системи нижнього, середнього й верхнього рівнів. Цей поділ виник на рубежі 80-90-х років минулого століття. Системами нижнього рівня (або легкими системами) стали назив

Основні функції CAD-систем
Функції CAD-систем у машинобудуванні підрозділяють на функції двомірного (2D) і тривимірного (3D) проектування. До функцій 2D відносять креслення, оформлення конструкторської документації; до функц

Основні функції CAE-систем
Функції CAE-систем досить різноманітні, тому що пов'язані із проектними процедурами аналізу, моделювання, оптимізації проектних рішень. До складу машинобудівних CAE-систем насамперед включаю

Основні функції CAM-систем
Основні функції CAM-систем: розробка технологічних процесів, синтез керуючих програм для технологічного встаткування із ЧПК, моделювання процесів обробки, у тому числі побудова траєкторій ві

Прототипування
Прототипування — виготовлення прототипів деталей або шаблонів, по яких деталі будуть виготовлятися. Прототипування в CAD/CAM – безпосередня реалізація розробленої геометричної моделі.

Огляд машинобудівних САПР
Як правило, машинобудівні САПР мають багатомодульну структуру. Типовий поділ модулів на групи програм конструкторського проектування механічних об'єктів, промислового дизайну, інженерного аналізу (

Специфікації проектів програмних систем
Важливе значення в процесі розробки ПЗ мають засоби специфікації проектів ПЗ. Засоби специфікації значною мірою визначають суть методів CASE. Способи й засоби специфікації класифікують по

Програмне забезпечення CASE-систем
На ринку програмних продуктів є багато CASE-систем для концептуального проектування АС. Найчастіше в них підтримується методологія IDEF. Широко відомі програми BPwin, ERwin, OOwin фірми Pl

ЛІТЕРАТУРА
    Автоматизация инженерно-графических работ/ Г.Красильникова, В.Самсонов, С.Тарелкин – СПб: Издательство «Питер», 2000.-256 с. Басов К.А. ANSYS в приме

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги