рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ Статистики. Предмет і метод статистики

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ Статистики. Предмет і метод статистики - Конспект, раздел Математика,   Конспект Лекцій З Курсу   &quo...

 

КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ

 

"Статистики"

 

Викладач Громова Орина Олександрівна

 


Предмет і метод статистики.

План.

1. Поняття статистики.

2. Теоретичні основи статистики (категорії статистики).

3. Метод статистики.

4. Основні задачі статистики на сучасному етапі.

Поняття статистики.

  Слово "статистика" походить від латинського слова status -…  

Категорії статистики.

§ Статистична сукупність – це певна множина елементів, поєднана умовами існування і розвитку.   Сукупність може бути однорідною і різнорідною.

Метод статистики.

1) теорія пізнання, яка визначає наукові підходи до вивчення явищ природи і суспільства; 2) діалектична логіка, загальнонаукові прийоми синтезу і аналізу; 3) системний підхід;

Основні задачі статистики на сучасному етапі.

- реалізація державної політики в галузі статистики; - збирання, розробка, узагальнення та всебічний аналіз статистичної… - розробка і впровадження статистичної методології, яка базується на результатах наукових досліджень, міжнародних…

Статистичні спостереження.

План.

1. Суть та організаційні форми статистичного спостереження.

2. План статистичного спостереження.

3. Види статистичного спостереження.

4. Способи одержання інформації.

5. Помилки спостереження.

Суть та організаційні форми статистичного спостереження.

1) бути достовірною; 2) носити масовий характер (значення повинні носити узагальнюючий характер на… 3) бути порівняльною (вираженою в таких одиницях виміру, які роблять можливим її порівняння з аналогічною…

План статистичного спостереження.

1) програмно-методологічна частина; Першим завданням у програмно-методологічній частині є мета дослідження. Далі… § Одиниця спостереження – це той первинний елемент об'єкту дослідження, який є носієм інформації, за допомогою якої…

Види статистичного спостереження.

Поточне (безперервне) спостереження – спостереження, яке здійснюється в часі безперервно коли факти, події і явища реєструються в момент їх… Одноразові і періодичні спостереження відносяться до групи так званих…  

Способи одержання інформації.

2) Документальний – отримання інформації через документи первинного обліку; 3) Опитування – інформація отримується у вигляді відповіді на поставлене… Опитування може бути:

Помилки спостереження.

Помилки репрезентативності – це помилки, пов'язані з неправильним вибором типових представників сукупності, тобто коли сукупність представлена… Помилки реєстрації бувають випадковими і систематичними. Систематичні помилки… Для запобігання помилкам перш за все здійснюється зовнішній контроль статистичного формуляру – правильність…

Зведення і групування статистичних даних.

План.

1. Суть статистичного зведення і групування.

2. Задачі і види групувань.

3. Ряди розподілу.

4. Статистичні таблиці.

Статистичне зведення.

§ Зведення – це комплекс послідовних операцій по узагальненню конкретних поодиноких факторів, які утворюють сукупність, для виявлення типових рис і… - Зведення може бути просте і складне. Просте зведення – це простий підрахунок підсумків первинних статистичних даних.

Статистичне групування.

§ Під групуванням в статистиці розуміють розподіл одиниць статистичної сукупності на групи, однорідні в якому-небудь суттєвому відношенні. Воно є якраз той метод і та стадія, пропустивши яку ми не можемо застосовувати… - визначення і вивчення структури і структурних зрушень сукупності;

Ряд розподілу.

§ Ряд розподілу – це впорядкований розподіл сукупності на групи за певною варіюючою ознакою, розташованою в певному порядку (зростання, спадання… Виділяють атрибутивні і варіаційні ряди розподілу. Ряд розподілу одиниць сукупності, в основу якого покладено якісні ознаки називається атрибутивним. Прикладом…

Статистичні таблиці.

§ Статистична таблиця – це форма найбільш раціонального, наочного і систематизованого викладу числових результатів зведення і обробки статистичних… Статистичну таблицю можна порівняти з реченням: вона складається з підмета і… § Підметом статистичної таблиці називається статистична сукупність або ї частина, яка характеризується числовими…

Абсолютні і відносні величини

План.

1. Поняття, види і одиниці виміру абсолютних величин.

2. Поняття і одиниці виміру відносних величин.

3. Ціль, призначення і види відносних величин.

Поняття, види і одиниці виміру абсолютних величин.

Вони поділяються на індивідуальні та сумарні. Індивідуальні виражають розміри кількісних ознак окремих одиниць сукупності, а сумарні характеризують… Абсолютні величини можуть бути виражені в натуральному вигляді (тони,… Абсолютні статистичні показники можуть бути моментні і інтервальні. Моментні показники неадитивні[5], а інтервальні –…

Поняття і одиниці виміру відносних величин.

Якщо абсолютна величина показує, на скільки певне явище більше, то відносна величина показує в скільки разів це явище більше. Відносна величина може бути виражена коефіцієнтом, або може бути виражена в… Коефіцієнт: k = а1/а2 (в скільки разів явище а1 більше/менше явища а2)

Ціль, призначення і види відносних величин.

Відносна величина виконання плану – це така відносна величина, Яка…

Середні величини.

План.

1. Поняття середніх величин.

2. Види середніх величин та способи їх обрахування.

3. Властивості середньої (математичні).

4. Середні структурні.

5. Нормований середній бал.

Поняття середніх величин.

Середня величина – це узагальнюючі показник, які характеризують рівень варіруючої ознаки в якісно однорідній сукупності.

Сукупність, яку ми збираємося характеризувати середньою величиною повинна бути:

1) якісно однорідною, однотипною;

2) складатися з багатьох одиниць.

Середні величини можуть бути абсолютними або відносними залежно від вихідної бази.

Середні можуть бути прості і зважені.

Види середніх величин та способи їх обрахування.

, де n – кількість одиниць сукупності, x – варіруюча ознака.

Середня гармонічна (гармонійна).

де x – середня кількість робітників, w – середня заробітна плата.   Середня гармонійна зважена застосовується тоді, коли ми маємо загальний обсяг і індивідуальні значення, але не маємо…

Властивості середньої (математичні).

2) Якщо одну із варіант збільшити або зменшити на певну величину, то і середня…

Середні структурні.

Мода (модальна величина) ряду – це така величина, яка найбільш часто зустрічається в даному розподілі. x0 – це нижня межа модального інтервалу.

Нормований середній бал.

Рангова шкала визначає не тільки подібність елементів, а і послідовність типу "більше-менше", "краще, ніж" тощо. Для розрахунку нормованого середнього балу необхідно, спочатку, ранжувати… ,

Статистичне вивчення варіації.

1. Суть варіації. Необхідність її статистичного вивчення. 2. Характеристики або показники варіації. 3. Методи обчислення дисперсії.

.


Ряди динаміки.

План.

1. Поняття про ряди динаміки.

2. Види рядів динаміки.

3. Аналітичні показники ряду динаміки.

4. Середні показники динаміки.

5. Розрахунок тенденції.

6. Коефіцієнти випередження.

7. Екстраполяція і інтерполяція.

Поняття про ряди динаміки.

Для того, щоб відобразити ці процеси динаміки будують ряди динаміки (інша назва – динамічні ряди) § Динамічним рядом (рядом динаміки) називають ряд статистичних показників, що…  

Види рядів динаміки.

2) В залежності від часу, який визначений в динамічних рядах вони поділяються на інтервальні і моментні. 3) Залежно від відстані між рівнями ряду динаміки, ряди можуть бути рівні і… 4) Залежно від кількості статистичних показників: одномірний і багатомірний.

Аналітичні показники ряду динаміки.

  1. Одним із показників аналітичного дослідження динаміки є абсолютний приріст… Для ланцюгових показників

Добуток ланцюгових темпів зростання становить базовий темп зростання.

4. Абсолютне значення одного відсотка дорівнює відношенню абсолютного приросту… Іншим шляхом цей показник можна розрахувати як 0,01 (або 1%) від базисного рівня.

Середні показники динаміки.

1. Середній абсолютний приріст (середня швидкість росту) розраховується як середня арифметична з показників швидкості росту за певний період або за… Для ланцюгового ряду: де - абсолютний приріст,

Розрахунок тенденції.

  Існує декілька методів обчислення тренду: - метод укрупнення інтервалів. Принцип цього прийому полягає в тому, що дані динамічного ряду об'єднують в групи по…

Коефіцієнт випередження.

§ Коефіцієнт випередження - це показник інтенсивності зміни одного ряду динаміки порівняно з іншим за однакові проміжки часу.

,

де k' – темп зростання першого ряду,

k'' – темп зростання другого ряду, обчислені на базовій основі.

Екстраполяція та інтерполяція.

Інтерполяція – це знаходження відсутнього показника всередині ряду.

Екстраполяція – знаходження наступних рівнів ознаки (у кінці або на початку) при умові, що попередні відомі.

І екстраполяція і інтерполяція базуються на одній умові – існує тенденція, яка характерна для всього ряду, і з її допомогою можна обрахувати невистачаючі дані.


Ндекси.

План.

1. Суть та функції індексів в статистичному аналізі.

2. Індивідуальні індекси.

2. Агрегатні індекси.

3. Середні індекси.

4. Індекси середніх величин.

5. Застосування індексів в соціально-економічних дослідженнях.

Суть та функції індексів в статистичному аналізі.

1) вивчати динаміку головних параметрів системи; 2) порівняти параметри різних систем; 3) виявити вплив окремих факторів на зміну явища (динаміку) і відносне відхилення цих переметрів[14]

Ндивідуальні індекси.

, де P1, P0 – ціна відповідно за поточний і базовий період. Індивідуальний індекс обсягу: , де Q1, Q0 – обсяг відповідно за поточний і базовий період.

Агрегатні індекси.

Загальним або зведеним індексом називаються відносні числа, які визначають зміну у часі порівняно з нормою, еталоном або стандартом, або у просторі,… Перш ніж сумувати агрегатні індекси необхідно визначити набір агрегованих… Величина, яка індексується[16], пишеться в індексі на першому місці, потім пишеться її вага. Тобто агрегатна форма…

Взаємозв'язок індексів.

Перевіримо нашу задачу: (співпадає) Аналогічний зв'язок існує і між абсолютними показниками приросту: Перевіримо нашу задачу: (співпадає)

Середні індекси.

Існує багато випадків, коли ми не маємо всіх даних, а маємо індивідуальні індекси і одну із базових величин. Тоді загальні індекси розраховуються як середні з індивідуальних індексів окремих елементів.

Середній арифметичний індекс формується тоді, коли заміну роблять по чисельнику. Найчастіше це буває індекс фізичного обсягу.

Якщо заміну роблять у знаменнику, то маємо індекс гармонічний(напр. середній індекс ціни).

Розрахунок середнього арифметичного індексу фізичного обсягу.

  Тоді Загальний обсяг товарообігу зменшився на 3,6 %, що в абсолютному значенні складалогрн.

Розрахунок середнього геометричного індексу ціни.

Необхідно визначити, як змінилася середня ціна по даній сукупності.   Індекс цін: . Якщо дані по чисельнику ми маємо (73 000 грн.), то розрахувати дані по знаменнику нам допоможе…

Ндекси середніх величин.

- індекс змінного складу. - індекс фіксованого складу - індекс структурних зрушень

Вибірковий метод.

План.

1. Поняття і суть вибіркового методу, причини і умови його застосування.

2. Види і способи вибіркового спостереження.

3. Визначення середньої і граничної помилки репрезентативності.

4. Визначення обсягу вибірки.

Поняття і суть вибіркового методу, причини і умови його застосування.

Не завжди можна використовувати суцільне спостереження і тоді використовують вибіркове спостереження. Крім того воно використовується для уточнення…   Основні завдання вибіркового спостереження такі:

Види і способи вибіркового спостереження.

1) власне випадкова вибірка – така вибірка, при якій відбір одиниць з усієї генеральної сукупності є ненавмисним (випадковим). Для цієї вибірки… Розрізняють повторну і безповторну випадкову вибірку. При повторній виборці… 2) механічна вибірка – це така вибірка, при якій відбір одиниць проводиться механічно через певний інтервал. Механічна…

Визначення середньої і граничної помилки репрезентативності.

Фактори, що впливають на помилки репрезентативності: - показники варіації певної ознаки (напр. дисперсії): чим більший показник… - від чисельності вибірки: чим більша вибірка – тим менша вірогідність помилки (розмір помилки).

– Конец работы –

Используемые теги: Конспект, лекцій, курсу, статистики, Предмет, метод, статистики0.102

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З КУРСУ Статистики. Предмет і метод статистики

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Опорний конспект лекцій з курсу Основи екології Тема 1. Предмет, історія, структура та методи екології 1. Предмет, об’єкт і завдання екології 2. Історія розвитку екології як науки
Кафедра екології харчових продуктів та виробництв... Опорний конспект лекцій... з курсу Основи екології...

Предмет и метод статистики Предмет статистики 2. Основные понятия статистики
План... Предмет статистики... Основные понятия статистики Статистическая методология и организация статистики в РФ...

КОНСПЕКТ ЛЕКЦИЙ По курсу статистика – для заочной формы обучения ЭКЗАМЕНАЦИОННЫЕ ВОПРОСЫ ПО КУРСУ СТАТИСТИКА 1
По курсу статистика для заочной формы обучения... ЭКЗАМЕНАЦИОННЫЕ ВОПРОСЫ ПО КУРСУ СТАТИСТИКА Повторить общую теорию статистики часть ряды динамики и индексы...

Конспект лекцій з курсу Управлінський облік Конспект лекцій дає змогу ознайомитися з основами сучасного обліку й навчитися їх практичному застосуванню
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ... МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Конспект лекцій з курсу Управлінський облік...

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З дисципліни Найменування лекцій та їх короткий зміст Тема... ТЕМА... ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ...

Конспект лекцій як конспект лекцій з курсу Експлуатація та обслуговування машин
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ОБСЛУГОВУВАННЯ МАШИН...

З курсу Моделювання та прогнозування як конспект лекцій з дисципліни Конспект лекцій
Сумський державний університет... Конспект лекцій з курсу Моделювання та прогнозування...

Статистика как общественная наука. Предмет, метод и задачи статистики. Основные понятия, используемые статистикой.
Статистика как общественная наука... Предмет метод и задачи статистики... Основные понятия используемые статистикой...

Лекція 1. Вступ до курсу історії України 1. Курс історії України в системі гуманітарних наук. Предмет, мета та завдання курсу. 2. Періодизація історії України
Лекція Вступ до курсу історії України План...

ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ: ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ
ОПОРНИЙ КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ З дисципліни Найменування лекцій та їх короткий зміст Тема... ТЕМА... ПРЕДМЕТ І МЕТОД СТАТИСТИКИ...

0.037
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам