Графіки.

Статистичний графік – це умовне зображення кількісних характеристик та їх співвідношень за допомогою геометричних образів (ліній, фігур) чи географічних картосхем. Графіки наглядно подають структуру, динаміку і взаємозв'язок явищ.

Основні елементи графіка – поле, графічний образ, просторові та масштабні орієнтири, експлікація.

За способом побудови графіки поділяються на:

1) діаграми;

2) картодіаграми;

3) картограми.

Діаграми розподіляються на лінійні, точкові, площинні, об’ємні, фігурні, радіальні. Вигляд їх залежить від форми подачі даних і задачі побудови графіка. Картограми і картодіаграми застосовують для зображення географічної характеристики явищ: розташування явища, його інтенсивність на певній території

Для побудові діаграми у програмі Microsoft Excel слід виконати наступні дії:

1. Виділіть діапазон комірок у яких знаходяться значення для побудові діаграми;

2. За допомогою кнопці Мастер диаграмм на панелі інструментів або відкрив меню Вставка вибрати позицію Диаграмма. Майстер діаграм містіть 4 кроку.

3. На першому кроці у вікні майстра діаграм треба вибрати Тип та Вид діаграми, натиснути кнопку Далее.

4. На другому кроці на вкладці Диапазон данных (малюнок дивиться нижче) вказується діапазон вхідних даних (якщо він не був виділений до виклику майстра ) та на вкладці Ряд у полі Подписи оси Х виділіть, якщо потрібно, діапазон комірок, які будуть підписами на осі ОХ, натиснути кнопку Далее.

5. На наступному кроці у вікні шість закладок (малюнок дивиться нижче), які використовуються у випадку необхідності, натиснути кнопку Далее.

6. На останньому кроці вказується місто розміщення діаграми, натиснути кнопку Готово.

Додаткова література:

1. Статистика: Навчальний посібник /Р.В.Фещур, А.Ф.Барківський, В.П. Кічор. 2-е вид. оновлене і доповнене. –Львів: «Інтелект-Захід», 2003р., с. 14-18

2. Теория статистики, под ред. Р.А.Шмойловой. – Москва, «Финансы и статистика», 1998р., с. 122-154