рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

ОЗНАЧЕННЯ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ

ОЗНАЧЕННЯ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ - раздел Математика, ДО ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З КУРСУ ВИЩА МАТЕМАТИКА ДО ТЕМИ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНЕ ЧИСЛЕННЯ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ   При Вивченні Багатьох Процесів, Які Відбуваються У Природі, Д...

 

При вивченні багатьох процесів, які відбуваються у природі, доводиться мати справу з функціями двох і більше незалежних змінних.

Означення 1. Якщо кожній заданій парі (x;y) значень двох, незалежних одна від одної, змінних величин х та y з деякій множині D відповідає одне певне значення величини z, то z називається функцією двох незалежних змінних х та y і позначається z=f(x;y). Множина D називається областю визначення функції z, а множина Е – областю її значень. Змінні х та y щодо функції z називаються її аргументами.

У загальному випадку область визначення функції z може подаватися деякою множиною точок (x;y) площини xOy. В окремих випадках областю визначення може бути і вся площина xOy.

Означення 2. Якщо область визначення – це частина, обмежена деякою лінією, то ця лінія називається межею області. Точки області, які не лежать на межі, називаються внутрішніми точками області. Область, яка складається тільки із внутрішніх точок, називається відкритою. Якщо область складається із внутрішніх точок та точок, які лежать на межі, то область називається замкненою.

Приклад 1. Знайти область визначення функції .

Очевидно, що функція z визначена лише тоді, коли , тобто коли . Цю нерівність задовольняють координати тих точок площини xOy, що містяться всередині і на межі круга радіусом 2 і з центром на початку координат (рис. 1.1).

 

Рис. 1.1

 

Приклад 2. Знайти область визначення функції .

Відомо, що логарифм визначений тільки для додатних чисел. Тому повинна задовольнятись нерівність або . Це означає, що областю визначення функції z є половина площини xOy, розміщена над прямою y=x і яка не містить у собі точок цієї прямої (рис. 1.2).

 

Рис. 1.2

 

Сама функція двох змінних може бути зображена у просторі у вигляді поверхні, що визначається рівнянням z=f(x;y), і називається рівнянням поверхні.

Наприклад, поверхня, що визначається рівнянням – параболоїд обертання (рис. 1.3).

Рис. 1.3

 

В більшості випадків побудова поверхонь викликає великі складнощі. Тому часто обмежуються дослідженням ліній рівня функції z=f(x;y). Лінія рівня – це множина точок (x ; y) площини xOy, в яких функція набуває одного й того ж значення, тобто лінії рівня визначаються рівнянням f(x;y)=С, де С – довільна стала.

Означення 3. Якщо кожній заданій сукупності (x;y;z) значень трьох, незалежних одна від одної, змінних величин x, y, z з деякої множини D відповідає одне певне значення величини u, то u називається функцією трьох незалежних змінних x,y та z і позначається u=f(x;y;z). Множина D називається областю визначення функції u. Область D визначення функції трьох змінних x, y та z – це деяка множина точок (x;y;z) простору Oxyz. Поверхня рівня функції u=f(x;y;z) – це множина точок (x;y;z) простору Oxyz, в яких вона набуває одного й того ж значення. Поверхні рівня визначаються рівнянням f(x;y;z)=С, де С – довільна стала.

Аналогічно можна ввести означення функції і більшого, ніж 3, числа змінних.

Надалі основна увага буде зосереджена на функціях двох змінних.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ДО ВИКОНАННЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З КУРСУ ВИЩА МАТЕМАТИКА ДО ТЕМИ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНЕ ЧИСЛЕННЯ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ

ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД... УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: ОЗНАЧЕННЯ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Дніпропетровськ УДХТУ 2010
  Методичні вказівки та індивідуальні завдання до виконання самостійної роботи з курсу "Вища математика" до теми "Диференціальне числення функції багатьох змінних"

Методичні вказівки
та індивідуальні завдання до виконання самостійної роботи з курсу "Вища математика" до теми "Диференціальне числення функції багатьох змінних" для студентів І курсу механічних т

ЧАСТИННІ ПОХІДНІ
Означення 4. Частинний приріст функції z=f(х;y) по x у точці M(x;y) визначається формулою . (2.1)

ПОВНИЙ ДИФЕРЕНЦІАЛ ФУНКЦІЇ БАГАТЬОХ ЗМІННИХ
  Нехай функція z=f(х;y) має неперервні частинні похідні і

ПОХІДНА СКЛАДЕНОЇ ФУНКЦІЇ
  Похідна складеної функції Z = f (x, y), де x = x(t), y = y(t), t Î [t0, t

ЧАСТИННІ ПОХІДНІ n-го ПОРЯДКУ
  Частинні похідні і функції z=f(х;

НАЙБІЛЬШЕ ТА НАЙМЕНШЕ ЗНАЧЕННЯ ФУНКЦІЇ В ЗАМКНЕНІЙ ОБЛАСТІ
  Функція, неперервна в замкненій області D, обов’язково має найбільше і найменше значення в цій області. Найбільше і найменше значення неперервної в замкненій області функці

НДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ
  Завдання 1 Знайти та побудувати область визначення функції 1.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
1. Вища математика: Підручник: У 2 кн. – Кн. 1. Основні розділи / Г.Й. Призва, В.В. Плахотник, Л.Д. Гординський та ін.; За ред. Г.Л. Кулініча. – К.: Либідь, 2003. – 400 с. 2. Вища математи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги