Передмова

 

Вимоги до статистики як фундаментальної навчальної дисципліни (поряд з математикою та інформатикою), а також нагальна потреба в підвищенні її наукового рівня зумовлюють необхідність перебудови і самого навчального курсу. А саме, вивчення статистики повинне забезпечувати створення надійної методологічної бази поглибленого економічного аналізу з комплексним використання традиційних статистичних і сучачних математико-статистичних методів.

Методичні вказівки по виконанню практичних робіт розроблені з метою закріплення теоретичних знань студентів і формування практичних навичок з питань статистичного аналізу масових суспільно-економічних явищ.

Основними завданнями при вивченні курсу є закріплення та поглиблення теоретичних знань студентів, здобутих у процесі вивчення дисципліни “Статистика”; оволодіння принципами збору та обробки статистичної інформації; навчитися застосовування системи статистичних показників; побудова таблиць; застосовування статистичних методів у економічному аналізі; розробка пропозицій щодо підвищення ефективності виробництва.

Плани семінарських занять складено в тематичній послідовності згідно з програмою курсу "Статистика".

Оволодівши матеріалом відповідних тем студент має вміти самостійно працювати з масовими статистичними даними і забезпечити створення теоретичної бази для наукового пошуку в курсовому і дипломному проектуванні, а з часом – і у майбутній практичній чи науковій діяльності.

При підготовці до семінарського заняття студент готується за конспектом лекцій та із спеціальної літератури теоретичні положення відповідного розділу програми згідно з планом семінарського заняття. Записує до словника значення слів та виразів, що зустрічаються при вивченні теми. Виконує індивідуальну роботу. У кінці семінарського заняття студенти відповідають на питання для самостійної роботи та перевірки засвоєних знань.