Призначення елементів керування вкладки Формат розділу Знаряддя для зображення

Назва елемента керування Призначення
Яскравість Для відкриття списку зміни рівня яскравості рисунка
Контрастність Для відкриття списку зміни рівня контрастності рисунка
Перефарбувати Для відкриття списку можливих варіантів змінення кольорів рисунка
Стискання рисунків Для відкриття вікна Стискання рисунків, у якому можна зменшити розмір файлів вставлених рисунків за рахунок зменшення роздільної здатності, обтинання непотрібних ділянок для зменшення розміру файлу документа
Змінити рисунок Для відкриття діалогового вікна Вставлення рисунка для заміни поточного зображення іншим зі збереженням значень параметрів форматування
Скидання параметрів рисунка Для скасування всіх змін у рисунку, які були зроблені після його вставлення в документ, за винятком стискання
Стилі рисунка Для вибору стилю оформлення рисунка з готової колекції стилів
Форма рисунка Для відкриття списку графічних примітивів Word 2010 з метою вибору форми контуру рисунка
Межі рисунка Для відкриття вікна для вибору кольору, товщини, штриха ліній контуру рисунка
Ефекти для рисунків Для відкриття списку ефектів оформлення рисунка (тінь, об’єм, обертання, рельєф, відбиття та ін.)
Розташування Для відкриття списку можливих місць розміщення об’єкта на сторінці документа
На передній план Для переміщення рисунка у верхній шар багатошарового зображення. Список цієї кнопки дає змогу вибрати варіанти переміщення: перемістити вперед, помістити перед текстом
На задній план Для переміщення рисунка в нижній шар багатошарового зображення. Список цієї кнопки дає змогу вибрати варіанти переміщення: перемістити назад, помістити за текстом
Обтікання текстом Для відкриття списку способів обтікання рисунка текстом або зміни контуру обтікання (тільки для обтікання за контуром)
Вирівняти Для відкриття списку способів взаємного розташування кількох виділених рисунків на сторінці
Згрупувати Для здійснення операцій над групою об’єктів
Обернути Для відкриття списку операцій обертання та відображення об’єкта
Висота Для встановлення точних значень висоти зображення
Ширина Для встановлення точних значень ширини зображення
Обтинання Для видалення частин зображення

 

Установити значення властивостей зображення можна також і на вкладках діалогового вікна Формат рисунка (рис. 4.8), яке відкривається з контекстного меню рисунка або кнопками відкриття діалогового вікна в групах вкладки Формат.

Рис. 4.8. Вікно Формат рисунка

 

Якщо в текстовий документ планується вставити кілька графічних об’єктів, а потім з них сформувати одне зображення, то бажано розміщувати їх у документі на полотні – спеціально виділеній області документа. Полотно встановлює розміри всього зображення на аркуші, допомагає впорядковувати його окремі об’єкти, здійснювати редагування.

Вставляють полотно на початку створення зображення за таким алгоритмом:

1. Вибрати місце на сторінці, де буде вставлено полотно.

2. Виконати Вставлення®Зображення®Фігури®Створити полотно.

Розміри полотна можна змінити, використовуючи маркери зміни розмірів. Значення інших властивостей полотна (заливки, розташування тощо) можна змінити у вікні Формат полотна, яке відкривається контекстним меню цього об’єкта.

Для прискорення роботи можна згрупувати фігури, рисунки або інші об’єкти.

Групування дає змогу віддзеркалювати, повертати, переміщати або змінювати розмір усіх фігур або об’єктів одночасно, як наче б вони були однією фігурою або об’єктом. Також можна змінювати атрибути усіх фігур у групі одночасно, наприклад, змінюючи колір тла або додаючи тінь. Застосувати ефекти до групи як до одного об’єкту неможливо, тому певний ефект, наприклад тінь, застосовується до всіх фігур або об’єктів у групі, а не до контуру групи. Можна виділити окремий елемент у групі та застосувати атрибут до нього, не розгруповуючи фігури, або створити групу всередині іншої групи, щоб полегшити створення складного креслення.

Групу фігур можна в будь-який час розгрупувати, а потім перегрупувати наново.

Рисунки SmartArt можна вважати автоматично згрупованими фігурами з особливими, автоматичними властивостями розмітки. Якщо перетворити рисунок SmartArt на окремі фігури, буде втрачено доступ до засобів розробки й форматування на вкладках Знаряддя для рисунків SmartArt, у тому числі колекцій «Розмітки», «Змінити кольори» та «Стилі SmartArt». Проте натомість можна буде форматувати окремі фігури за допомогою параметрів на вкладці Засоби малювання. Після перетворення графіки на окремі фігури їх зворотне перетворення на SmartArt неможливе.

Для групування фігур або об’єктів слід виконати наступне:

1. Вставте полотно. На вкладці Вставлення у групі Зображення натисніть кнопку Фігури та виберіть пункт Створити полотно.

2. Виріжте фігури або об’єкти, які потрібно згрупувати, і вставте їх на полотно.

3. Виділіть фігури або інші об’єкти, які потрібно згрупувати.

4. Виконайте одну з таких дій.

a. Якщо фігури не містять тексту, у Засобах креслення на вкладці Формат натисніть у групі Упорядкуватикнопку та виберіть пункт Групувати.

b. Якщо фігури містять текст, у Знаряддях для написів на вкладці Формат натисніть у групі Упорядкувати кнопку Згрупувати та виберіть пункт Групувати.

c. Якщо Засобів креслення, Знарядь для написів або вкладки Формат немає на екрані, переконайтеся, що виділено фігуру або інший об’єкт.

5. Перетягніть згруповані фігури або об’єкти за межі полотна.

6. Виділіть полотно й натисніть клавішу Delete.