рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Оцінка зв’язку між факторами і критерії адекватності економетричної моделі

Оцінка зв’язку між факторами і критерії адекватності економетричної моделі - раздел Математика, З ДИСЦИПЛІНИ ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ   Для Оцінки Зв’Язку Між Факторами Економітеричної Моделі Викор...

 

Для оцінки зв’язку між факторами економітеричної моделі використовують критерії: коефіцієнт кореляції і коефіцієнт детермінації.

Коефіцієнт кореляції показує ступінь впливу незалежних факторів (х) та залежну змінну (у). Цей критерій використовується в парних економетричних моделях – коефіцієнт парної кореляції, і в багатофакторних економетричних моделях – коефіцієнт множинної кореляції.

Коефіцієнт кореляції показує, на яку частину середнього квадратичного відхилення змінюється функція у, якщо аргумент х збільшується (зменшується) на своє середньоквадратичне відхилення σх. Знак коефіцієнта парної кореляції співпадає із знаком коефіцієнта регресії, а його чисельне значення коливається в межах

-1≤ry/х≤1. (9.4)

Коефіцієнт парної кореляції може бути визначений наступним чином []:

ry/х = , (9.5)

де ry/х – коефіцієнт парної кореляції;

- середнє значення незалежної змінної Х;

- середнє значення залежної змінної У;

- середнє квадратичне відхилення показника Х;

- середнє квадратичне відхилення показника У.

Слід відзначити, що середнє квадратичне відхилення визначається за формулою:

, (9.6)

де Dу - дисперсія (середній квадрат відхилення).

Відповідно, дисперсія визначається:

, (9.7)

де - середній квадрат показника У;

- квадрат середнього для показника У.

Аналогічні формули використовуються і для показника х.

Приклад. Розрахуйте коефіцієнти кореляції і детермінації на основі представлених в табл. 9.1 спостережень.

Таблиця 9.1. Таблиця вихідних даних для проведення розрахунків

Спостереження х у
Сума
Середнє 4,667

 

Вирішення

 

1. Визначимо дисперсію для факторів у і х. Для цього складемо табл. 9.2.

Таблиця 9.2 – Розрахунок середніх значень показників у і х

Спостереження х у х2 у2
Сума
Середнє 4,667 4,667 23,33
Квадрат середнього 21,78  

 

Використовуючи формулу 9.7 визначимо дисперсію для у і х:

= 23,33 – 21,78 = 1,55

= 4,667 – 4 = 0,667

2. Визначимо середнє квадратичне відхилення показників у і х, використовуючи формулу 9.6:

= = 1,24

= = 0,82

3. Використовуючи формулу 9.5 визначимо коефіцієнт парної кореляції для у і х:

ry/х = = = 0,98.

Значення коефіцієнту парної кореляції, що характеризують силу впливу показника х на у представлена в табл. 9.3.

Таблиця 9.3. Значення коефіцієнта парної кореляції

Значення коефіцієнта кореляції Сила впливу показника х на у
0,85 - 1 сильний
0,55 – 0,84 помірний
0,25 – 0,54 слабкий
0 – 0,24 дуже слабкий

 

Знак значення коефіцієнта парної кореляції вказує на напрямок зв’язку. Якщо знак «+», то це вказує на прямо пропорційний зв’язок між факторами, якщо навпаки – то обернений.

Коефіцієнт множинної кореляції використовуються в багатофакторному економетричному аналізі. Його значення знаходиться в проміжку між 0 і 1. Сила впливу показників х на результуючий фактор у характеризується значеннями представленими в табл. 9.3.

Коефіцієнт детермінації визначається як квадрат коефіцієнту кореляції:

Dy/x = r2y/x або (9.8)

Dy/xі= R2y/xi (9.9)

Основними напрямками оцінки адекватності економетричної моделі є:

1. Перевірка за допомогою F-тесту (F-критерій Фішера);

2. Використання t-розподілу Ст`юдента для оцінки надійності коефіцієнта кореляції;

3. Перевірка моделі на гомо-гетескедастичність;

4. Перевірка факторів економетричної моделі на мультиколінеарність.

F-тест використовується для оцінки того, чи важливе пояснення, яке дає рівняння в цілому. Цей тест заснований на порівнянні залишкової теоретичної дисперсії 2y/х і загальної дисперсії σy2. Розглядається відношення і порівнюється з табличним (для % Фішера знайдено розподіл і складена спеціальна таблиця) при заданому рівні значущості і різних ступенях свободи.

Загальна дисперсія σy2 досліджених даних від їх середнього значення встановлюється з урахуванням числа ступенів свободи :

, (9.8)

де К – число інтервалів у вибіркових даних.

Залишкова теоретична дисперсія 2y/х встановлюється як різниця розрахункових i і середніх інтервальних значень i з урахуванням числа ступенів свободи d1=K-P і d2=n-K,

де Р – число параметрів управління.

Якщо рас табл, то при заданому рівні значущості складене рівняння регресії затверджується. Вірогідність помилки тим менше чим більше рівень значущості α%.

У разі, коли чисельник 2y/х менше знаменника σy2, то міняємо їх місцями разом з відповідними ступенями свободи d1=K-P і d2=n-K.

Приклад. Загальна дисперсія σy2=41,5 при n=154 і К=12.

Залишкова дисперсія 2y/х=34,44 при К=12 і Р=3 (Р=3 в квадратному рівнянні регресії).

Вирішення

, оскільки σy2>2y/х, переходимо до відношення із ступенями свободи D1=154-12=142, d2=12-3=9 розр.==1,21,

за таблицею 5%(142,9)=2,75 20%(142,9)=1,7.

Отже, знайдене квадратне рівняння регресії з високою надійністю узгоджується з вихідними даними.

Слід відзначити, що в регресійному аналізі побудова F-статистики здійснюється шляхом відношення дисперсії залежної змінної на “пояснювальні” і “непояснювальні” складові:

F = (ESS / k) / RSS / (n-k-1), (9.11)

де ESS - пояснювальна сума квадратів відхилень;

RSS – залишкова (непояснювальна) сума квадратів;

к – кількість ступенів свободи;

n – кількість значень факторів моделі.

При здійсненні F-теста для рівняння перевіряється, чи перевищує r2 те значення, яке може бути отримано випадково. Для розрахунку F-статистики для рівняння в цілому, формулу (9.9) можна трасформувати шляхом ділення чисельника і знаменника рівняння на TSS (загальну суму квадратів), відмічаючи, що ESS/TSS дорівнює r2, а RSS/TSS дорівнює (1 - r2). В результаті отримуємо наступне рівняння:

F= r2 / к / (1 - r2) / (n – k - 1). (9.12)

Розрахунковий F-критерій визначається при відповідному рівні значущості і ступенях свободи і порівнюють з критичним F-критерієм Фішера. Значення останнього критерію представлені в спеціальних таблицях. Якщо розрахунковий F-критерій перевищує його критичне значення, то можна стверджувати, що пояснення, яке дає рівняння в цілому важливе, а економетрична модель адекватна. У протилежному випадку – модель вважається неадекватною, а пояснення неважливе.

Іншим важливим статистичним параметром для перевірки адекватності економетричної моделі є t-розподіл Ст’юдента. Він використовується для оцінки надійності коефіцієнта кореляції. В цьому випадку t-статистика для r розраховується наступним чином:

 
 

t = √n-2/1-r2. (9.13)

Вибравши рівень значущості в 5% дослідним знаходить критичне значення t з (n - 2) ступенями свободи. Якщо значення t перевищує його критичне значення (позитивний або негативний бік), то нульову гіпотезу відхиляють про те, що коефіцієнт кореляції дорівнює нулю. В цьому випадку роблять висновок про лінійний зв’язок (позитивний або негативний).

Слід відзначити, якщо нульова гіпотеза підтверджується, то значення t буде перевищувати його критичне значення (в позитивний або негативний бік) тільки в 5% випадках. Це означає, що при виконанні перевірки ймовірності допущення помилки, що відхиляє нульову гіпотезу, коли вона фактично вірна, складає 5%.

Ймовірно, що ризик допущення такої помилки в 5% випадків досить великий для дослідника. Тоді він може скоротити ступінь ризику, здійснюючи розрахунки при рівні значущості в 1%. Критичне значення t зараз буде вище, ніж до цих пір, тому необхідна більш висока (позитивна або негативна) t-статистика для відхилення нульової гіпотези, а це означає, що потрібно більш вище значення коефіцієнта кореляції.

Слід вказати і на те, що t-статистика може бути розрахована як співвідношення оцінки коефіцієнта регресії на стандартну помилку.

Розглянемо методику розрахунку F-критерію і t-статистики на прикладі.

Приклад. Виконайте відповідні t-тести для багатофакторної моделі. Розрахуйте F-критерій, якщо відомо, що кількість спостережень дорівнює 25, коефіцієнт детермінації (R2) дорівнює 88%. Багатофакторна економетрична модель має вигляд:

у = 55,3 + 0,093х1 + 0,087х2. (9.14)

Стандартні помилки дорівнюють: постійний член – 2,4, х1 – 0,003, х2 – 0,002.

Вирішення

 

Для t-тест необхідно визначити розрахунковий t-критерій. Для кожного із члена економетричного рівняння він розраховується окремо як співвідношення оцінки коефіцієнта регресії на стандартну помилку. Таким чином розрахункові t-критерій наступні:

tр1 = 55,3/2,4 = 23,04;

tр2 = 0,092/0,003 = 30,67;

tр3 = 0,067/0,002 = 43,5.

Наступним кроком проведення t-теста є порівняння розрахункових значень із табличними. Табличне значення t-критерію визначається на основі спеціальних таблиць при відповідних рівнях значущості (5% або 1%) і ступенях свободи, які визначаються (n – k – 1, де n – кількість спостережень; k – кількість факторів моделі, включаючи постійний параметр).

В нашому випадку ступеня свободи дорівнюють – 25 – 4 – 1 = 20.

Табличне значення t-критерію при рівні значущості в 5% дорівнює 1,725; при 1% - 2,528.

Як видно розрахункові значення t-критеріїв всіх факторів моделі значно перевищують його табличні значення. Це означає, що всіх фактори економетричної моделі суттєво впливають на змінний показник (у).

F-критерій визначається за формулою 9.10. Для розробленої економетричної моделі розрахункових F-критеріїв має наступне значення: Fр = (0,88/4) / ((1 – 0,88) / (20)) = 36,7.

Потім розрахункове значення F-критерію порівнюємо із його табличним значенням при відповідному рівні значущості і кількості спостережень.

При 5% рівні значущості для 25 спостережень табличний F-критерій дорівнює 2,99, при 1% - 29,46.

Таким чином, розрахункові значення F-критерію більше табличних, що вказує на суттєвий рівень пояснення причинно-наслідкових зв’язків економітричної моделі.

Наступним етапом оцінки адекватності економетричної моделі є перевірка її на гетеро- або гомоскедастичність. Гомоскедастичність означає однаковий розподіл фактичних значень вибірки змінних. Тобто фактичні значення спостережень іноді будуть позитивними, іноді негативними, іноді – відносно близькими до нуля, проте в апріорі відсутні причини появи великих відхилень між спостереженнями.

Разом з тим, для деяких вибірок, можливо, більш доцільно припустити, що теоретичний розподіл випадкового члену є різним для різних спостережень. Це не означає, що випадковий член обов’язково буде мати особливо більші (позитивні або негативні) значення в кінці вибірки, проте це означає, що апріорна ймовірність отримання більш відхилених значень буде відносно висока. Це є прикладом гетероскедастичності, що означає “неоднаковий розподіл”.

Гетероскедастичність стає проблемою, коли значення змінних, які включаються в рівняння регресії, значно відрізняються в різних спостереженнях. Якщо залежність може буде описана рівнянням, в якому економічні показники змінюють свій масштаб одночасно, то зміна значень невключених змінних і помилок виміру, впливаючи разом на випадковий член, роблять його порівняно незначними при незначних у і х і порівняно великими – при великих у і х.

Досить часто можна виявити проблему гетероскедастичності. В таких умовах можна здійснити відповідні дії по виключенню цього ефекту на етапі специфікації моделі регресії, і це дозволить зменшити або, можливо, усунути необхідність формальної перевірки. В теперішній час запропоновано значна кількість тестів (і, відповідно, критеріїв для них). Найбільш поширеними тестами є: тест рангової кореляції Спірмена, тест Голфреда-Квандта і тест Глейзера.

При виконання теста рангової кореляції Спірмена припускається, що дисперсія випадкового члену буде або збільшуватися, або зменшуватися відповідно збільшення змінної х, і тому в регресії, абсолютні значення залишків і значення х будуть корельовані. Дані по х і залишки упорядковуються, і коефіцієнт рангової кореляції визначається як:

rx,e = 1 – (6ΣD2i/n(n2 - 1)), (9.15)

де Di – різниця між рангом х і рангом помилки е;

е – залишки.

Якщо припускати, що відповідний коефіцієнт кореляції для генеральної сукупності дорівнює нулю, то коефіцієнт рангової кореляції має нормальний розподіл з математичним очікуванням 0 і дисперсією 1/(n - 1) в більших вибірках. Таким чином, відповідна тестова статистика дорівнює rx,e , і при використанні двобокового критерію нульова гіпотеза про відсутність гетероскедастичності буде відхилена при рівні значущості в 5%, якщо вона перевищує 1,96, і при рівні значущості в 1%, якщо вона перевищує 2,58. Якщо в моделі регресії знаходиться більш однієї пояснювальної змінної, то перевірка гіпотези може здійснюватися з використанням іншої з них.

Ймовірно, найбільш відомим формальним критерієм є критерій, запропонований С. Голдфелдом і Р. Квандтом. При проведенні перевірки по цьому критерію припускають, що стандартне відхилення (σі) розподілу ймовірностей Uі пропорційно значенню х в цьому спостереженні. Запропоновано також, що випадковий член розподілений нормально і не піддається автокореляції.

Всі n спостережень у виборці упорядковуються по значенню х, після чого оцінюється окремі регресії для перших n і для останніх n спостережень; середні (n - 2n) спостережень відхиляються. Якщо припущення відносно природи гетероскедастичності доцільно, то дисперсія U і в останніх n спостереженнях буде більшою, чим в перших n, і це буде відображено в сумі квадратів залишків в двох вказаних “часткових” регресіях. Визначаючи суми квадратів залишків в регресіях для перших n і останніх n спостережень відповідно через RSS1 i RSS2. Розрахуємо відношення RSS2/RSS1, яке має F-розподіл з (n – к - 1) і (n – к - 1) ступенями свободи, де к – число пояснювальних змінних в регресійному рівнянні. Потужність критерія залежить от вибору n по відношенню до n. Ґрунтуючись на результатах деяких проведених експериментів, С. Голдфелд і Р. Кванд стверджують, що n повинно складати порядок 11, коли n = 30, і порядку 22, коли n = 60. Якщо в моделі знаходиться більш однієї пояснювальної змінної, то спостереження повинні упорядковуватися по тій з них, яка, як запропоновано, пов’язана з σі і n повинно бути більше, ніж к + 1 (де к – число пояснювальних змінних).

Метод Голдфелда-Квандта може бути також використаний для перевірки на гетероскедастичність при припущенні, що σі обернено пропорційний хі. При цьому використовується подібна процедура, що і розглянута вище, проте тестова статистика зараз є показником RSS1/RSS2, який знову має F-розподіл з (n – к - 1) і (n – к - 1) ступенями свободи.

Тест Глейзера дозволяє більш ретельно розглянути характер гетероскедастичності. Він ґрунтується на тому, що знімається припущення, що σі пропорційна хі, а перевіряється лише більш подібна функціональна форма.

Для того, щоб використовувати цей метод, необхідно оцінити регресійну залежність у від х за допомогою методу найменших квадратів, а потім розрахувати абсолютні значення залишків е, оцінивши їх регресію. В кожному випадку нульова гіпотеза про відсутність гетероскедастичності буде відхилена, якщо оцінка регресії відрізняється від нуля. Якщо при оцінюванні більше однієї функції, то орієнтиром при визначенні характеру гетероскедастичності може служити найкраща з них.

В цьому розділі представлені основні критерії й тести щодо оцінки адекватності моделі. В економетричних дослідженнях можна використовувати й інші тести і критерії. Представлені критерії оцінки адекватності економетричної моделі дають змогу отримати більш ґрунтовні і, насамперед, об’єктивні результати тих економічних процесів, які відбуваються на підприємстві.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

З ДИСЦИПЛІНИ ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА... Мамонов К А Скоков Б Г Чечетова Н Ф... НАВЧАЛЬНИЙ ПОСІБНИК...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Оцінка зв’язку між факторами і критерії адекватності економетричної моделі

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Економетричне моделювання
Тема 9. Принципи побудови економетричних моделей. Парна лінійна регресія: Принципи побудови економетричних моделей. Критерії адекватності економетричної моделі. Сутність мультиколін

Визначення економіко-математичного моделювання. Види моделей. Основні етапи моделювання
  Економіко-математичне моделювання - це дисципліна, в якій поєднуються математичні методи для вирішення економічних завдань. Теоретичним базисом економіко-математичного моделю

Випадкові події і величини, їх числові характеристики
  З позиції теорії пізнання спостережувані в природі й суспільстві явища можна підрозділити на наступні види: - достовірні (визначені), які обов'язково відбудуться, якщо буде

Закони розподілу випадкової величини
  Законом розподілу випадкової величини називається співвідношення, що встановлює зв'язок між можливими значеннями випадкової величини і відповідними їм ймовірностями. Найпро

Статистичні гіпотези та їх перевірка
При вибіркових обстеженнях допускаються різного роду похибки, при цьому розрізняють грубі, систематичні й випадкові помилки. Грубі помилки за абсолютними величинами значно відрізняються ві

Попередня обробка результатів спостережень і техніко-економічної інформації
  Економічні явища утворюються не як результат однозначного зв'язку причин і наслідку, а як результат складного переплетіння і взаємодії багатьох причин і наслідків. Економік

Сутність економіко-математичних моделей оптимізації
  На якому рівні не знаходилося суспільне виробництво, які великі не були трудові, матеріальні й фінансові ресурси, перед господарськими керівниками завжди стоїть завдання найкращого

Загальна характеристика задач математичного програмування
  Математичне програмування відіграє винятково важливу роль у підготовці фахівців економічного профілю. Використання математичних методів економічній діяльності дозволяє вирішувати оп

Види економіко-математичних моделей оптимізації
При здійсненні господарської діяльності підприємством можуть бути сформовані наступні види економіко-математичних моделей оптимізації: 1. Економіко-математичні моделі оптимізації випуску п

Сутність і методи лінійного програмування
  Лінійне програмування використовує математичний інструментарій, який базується на теорії і методах вирішення задач про екстремуми лінійних функцій, що задаються системами лінійних р

Особливості задач лінійного програмування та практичні аспекти їх вирішення
Задачам лінійного програмування властиві наступні особливості: 1. Цільова функція є зваженою лінійною сумою від невідомих змінних xi вигляду:

Аналіз лінійних моделей оптимізаційних задач
Аналіз лінійних моделей оптимізаційних задач спрямований на прийняття оптимального рішення. Лінійна оптимізаційна модель включає систему обмежень, цільову функцію, області допустимих рішень, критер

Основні поняття і сутність цілочислового програмування
Цілочислове програмування – це різновид задач лінійного програмування, в якому змінні та отримані результати повинні бути цілими числами. Задачі цілочислового програмування можуть б

Алгоритм розв’язування задач цілочислового програмування
Алгоритм розв’язування задач цілочислового програмування наступний: 1. Розв'язується задача лінійного програмування без обмежень на цілочисельність, наприклад, симплекс-методом.

Метод Гомори
  Перший алгоритм Р. Гомори полягає в наступному: Хай задана повністю цілочисельна лінійна задача: (5

Метод віток і меж
  Метод віток і меж використовується як до повністю цілочисельних задач, так і до частково цілочисельних задач. Спочатку розв'язується ослаблена задача без обмежень на

Сутність нелінійних зв’язків в економічних системах
Найважливішою задачею економічної науки є цілеспрямоване управління поведінкою складних динамічних систем, у тому числі економічних, господарських, технічних та інш. Для цього сучасна наука має в р

Методи розробки нелінійних оптимізаційних моделей економічних систем
Для розробкинелінійних оптимізаційних моделей економічних систем вирішуються задачі нелінійного програмування. Нелінійне програмування - математичні методи визначення максимуму або

Управління ризиком на підприємстві в сучасних умовах господарювання
  В умовах реформування економіки управління ризиком є складним процесом, який включає багато чинників. Управління ризиком складається з чотирьох блоків: Перший блок -

Аналіз заходів управління ризиком в економіці
На підприємстві аналіз заходів щодо управління ризиком спрямований на досягнення основної мети їх діяльності – забезпечення розвитку і складається з декількох етапів. На першому етапі в процесі

Напрями кількісного оцінювання ступеня ризику
  Оцінка ризику – це систематичний процес виявлення факторів і видів ризику та їх кількісна оцінка, тобто методологія аналізу ризиків поєднує взаємодоповнюючи кількісний і якісний під

Оцінка ризику на основі абсолютних і відносних показників
Система кількісних оцінок ризику в абсолютному виразі складається з таких: у випадку, коли рішення є альтернативним, тобто

Допустимий та критичний ризик
  В системі оцінки ризику необхідно визначити границі або інтервали, де можна допускати відповідний рівень ризику, а де він є критичним. Тобто визначають зони ризику. При цьому

Оцінка ризику ліквідності
Підприємства на кожному етапі господарської діяльності здійснює відповідні інвестування грошових коштів в економічний процес. Тому необхідно постійно моніторити цей процес, виявляти негативні явища

Принципи побудови економетричних моделей
В економіко-математичному моделюванні важливе місце займають економетричні моделі, які дозволяють встановити причинно-наслідковий зв’язок між економічними факторами. На основі економетричних моделе

Сутність мультиколінеарності, напрями її виявлення
  В економетричному моделюванні необхідно враховувати також явище мультиколінеарності. Мультиколінеарність – це явище, яке використовується для опису проблеми, коли не

Парна лінійна регресія
Парний регресійний аналіз спрямований на визначення ступеню зв’язку між змінними і яким чином вони пов’язані в побудові парної моделі. Слід відзначити, що не слід очікувати отримання точного

Сутність кількісного регресійного аналізу
  Кількісний регресійний аналіз є продовженням парного регресійного аналізу у випадках, коли залежна змінна у пов’язана з двома або більше незалежними змінними х.

Напрями побудови лінійної моделі множинної регресії
Для побудови лінійної моделі множинної регресії використовується статистична інформація про діяльність підприємства і здійснюються такі етапи: математико-статистичний аналіз, побудова багатофакторн

Критерії оцінки адекватності лінійної моделі множинної регресії
  Статистична оцінка надійності коефіцієнта регресії здійснюється за допомогою t-критерію Ст’юдента. Він застосовується для оцінки тісноти зв'язку між незалежною змінною x і за

Економічна інтерпретації лінійних моделей множинної регресії
  На етапі аналізу отриманих результатів здійснюється економічна інтерпретація отриманої економетричної моделі. На цьому етапі обґрунтовується економічна доцільність отриманих

Узагальнені економетричні моделі в економіко-математичному моделюванні
  Узагальнена економетрична модель – це окрема функція чи система функцій (рівнянь), що описує кореляційно-регресійний зв'язок між економічними показниками, один чи декілька з

Залежна змінна для такої моделі розглядається, як ендогенна змінна, а незалежні змінні – як екзогенні.
Теоретична узагальнена лінійна економетрична модель може бути специфікована у наступній формі : , (11.4)

Сутність динамічних процесів в економіці
  Динамічні процеси, які здійснюються в економічних системах, проявляються у вигляді ряду послідовно розташованих в хронологічному порядку значень того чи іншого показника, який в сво

Таблиця 12.1. Списочна чисельність робітників підприємства
Дата 1.01 1.02 1.03 1.04 30.04 Списочна чисельність робітників

Аналіз часових рядів економічних показників і побудова економетричних моделей динаміки
  Прикладами часових рядів також є щомісячна, щоквартальна, щорічна собівартість перевезення пасажирів, обсяг пасажирів, що перевозяться по депо, або рівнянню в цілому. Вихідні дані с

Альтернативні прості тест-завдання
Обведіть правильну відповідь, визначену літерою під запитанням: 1.1. Твердження «На ідеї моделювання по суті базується будь-який метод на

Альтернативні, побудовані за принципом класифікації і подвійної альтернативи
Зробіть правильний вибір із запропонованих альтернатив і обведіть відповідну літеру відповіді: 1.8. Лінійне програмування – це: а) пере

Встановити правильну послідовність, вказуючи порядок цифрами
  1.53. Для побудови багатофакторної економетричної моделі здійснюють наступні етапи: - вкл

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  1. Альгин А.П. Грани экономического риска. М., - 1991. 2. Ашманов С. А. Введення в математичну економіку. М.: Наука 1984. 3. Балабанов И.Т. Риск-менеджмент. М.: Фи

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги