рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Загальні вказівки

Загальні вказівки - раздел Математика, «АКСОНОМЕТРІЯ БУДІВЛІ З ТІНЯМИ» З нарисної геометрії Під Час Виконання Завдання Необхідно Приділити Особливу Увагу Вибору Положенн...

Під час виконання завдання необхідно приділити особливу увагу вибору положення осей аксонометрії і показників спотворення, щоб найбільш вичерпно була представлена об’ємно-просторова композиція об’єкту. Це досягається виконанням декількох попередніх ескізів. Рекомендуємо вибирати наступні види аксонометричних зображень.

2.2.1 Прямокутна ізометрія. У цьому виді аксонометрії всі кути між осями дорівнюють 120°, а всі показники спотворення дорівнюють 0,82. Для зручності побудови замість показника 0,82 приймають приведений показник, який дорівнює 1(рис.1).

 

 
Рисунок 1 - Осі в прямокутній ізометрії

Треба мати на увазі, що масштаб зображення буде більший масштабу ортогонального креслення у 1 : 0,82 = 1,22 рази.

Зображення в прямокутній ізометрії має гарну наочність, зручне в побудові (рис.2). Але об’єкти в формі куба та ті, що мають квадратний план, в такій аксонометрії виконувати не рекомендується, оскільки зображення не буде достатньо наочним. В цьому випадку напрям проектування співпадає з однією діагоналлю куба, яка на зображенні вироджується в точку.

 
 
Рисунок 2 – Зображення в прямокутній ізометрії


2.2.2 Прямокутна диметрія. У цьому виді аксонометрії кути будуть: між осями Х¹ і – 90° + 7° = 97°; між осями У¹ і Z¹– 90° + 41° = 131° (рис. 3). Показники спотворення дорівнюють 0,94 по осях Х¹ і Z¹ і 0,47 – по осі У¹. Звичайно приймають приведені показники відповідно 1 і 0,5. Тоді розмір зображуваного об’єкта буде більше зображення на ортогональному кресленні в 1 : 0,94 = 1,06 рази.

 

 

Завідсутністю транспортира положен ня осей Х¹ і У¹ треба будувати таким чином: для осі Х¹на горизонтальній прямій відкладають вісім рівних відріз- ків, а в кінці на вертикальній прямій відкладають один такий же відрізок і одержану точку з’єднують з початком координат; для осі У¹ на горизонтальній прямій відкладають вісімрівних відріз- ків,а в кінці на вертикальній прямій – сімтаких же відрізків і одержану точку з’єднують з початком координат (рис. 4).

Р Рисунок 3 – Осі в прямокутній

диметрії

 

Рисунок 4 – Побудова осей в прямокутній

диметрії

Зображення в прямокутній диметріі має добру наочність, просте в побудові і може бути рекомендовано для використання в архітектурному проектуванні.

2.2.3 Косокутна ізометрія.У цьому виді аксонометрії кути будуть: між осями Х¹ і – 90°; між і У¹ – 90°+45° = 135° (рис. 5). Показники спотворення по всіх осях дорівнюють 1. Цей вид аксонометрії доцільно застосовувати для будівель круглої форми, оскільки в цьому випадку не буде спотворень.

2.2.4 Косокутна диметрія (фронтальна).У цьому виді аксонометрії кути будуть між осями Х¹ і – 90°; і У¹– 90° + 45° = 135° (рис. 6). Показники спотворення по осям Х¹ і дорівнюють 1; по осі У¹ – 0,5. Цей вид аксонометрії достатньо наочний і простий в побудові (рис. 7). Його також слід використовувати в роботі.

 

 

 


 

 

Рисунок 6 – Осі в косокутній диметрії
Рисунок 5 – Осі в косокутній

ізометрія

 

 
Рисунок 7 – Зображення в косокутній диметрії

Якщо в плані будівля має багато кривих ліній, то доцільно застосовувати таке розташування аксонометричних осей, при якому кут між осями Х¹ і У¹(в плані) дорівнює 90°(рис. 8).

 

 

 
 

 

 


– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

«АКСОНОМЕТРІЯ БУДІВЛІ З ТІНЯМИ» З нарисної геометрії

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ... Спеціальність...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Загальні вказівки

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

ЗМІСТ, ОБ’ЄМ І ОФОРМЛЕННЯ ЗАВДАННЯ
Завдання виконують на двох аркушах формату А3 (297 х 420)мм, розташо-ваних горизонтально, забезпечених рамкою і основним написомвстановленого зразка. На першому аркуші сту

ПОБУДОВА ТІНЕЙ
Тіні додають аксонометричному зображенню предмету велику наочність. Слід пам’ятати, що тінь буває: а) власна, контур якої відокремлює освітлену частину предмету від

Приклади побудови тіней
Особливу увагу необхідно звернути на визначення лінії світлорозподілу на даху башточки. У всіх варіантах дах башточки – багатогранна піраміда. Тому, щоб визначити контур власної тіні (лінію світлор

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги