Визначення кількості витків в обмотках трансформатора

Перелік лабораторних робіт з фізики № п/п Назва лабораторних робіт Кількість годин 1. Дослідне підтвердження закону Бойля-Маріотта 2. Визначення абсолютної і відносної вологості повітря 3. Визначення модуля пружності гуми 2 4. Порівняння молярних теплоємностей металів 5. Визначення ЕРС і внутрішнього опору джерела струму 2 6. Визначення питомого опору провідника 7. Дослідження залежності потужності та ККД джерела струму від його навантаження 8. Спостереження дії магнітного поля на струм 9. Визначення температурного коефіцієнту опору міді 10. Визначення заряду електрона 11. Визначення кількості витків в обмотках трансформатора 12. Визначення показника заломлення скла 13. Спостереження явища інтерференції світла 2 14. Вимірювання довжини світлової хвилі за допомогою дифракційної решітки 15. Визначення оптичної сили та фокусної відстані вбираючої лінзи 16. Вивчення треків заряджених частинок за готовими фотографіями 2 Лабораторна робота №11 (2 години) Тема Визначення кількості витків в обмотках трансформатора 1 Мета роботи: набути уміння обчислювати коефіцієнт трансформації та кількість витків в обмотках трансформатора. 2 Прилади і обладнання: 2.1 Розбірний трансформатор (дві котушки і залізне осердя) 2.2 Джерело змінного струму (КЕФ-8) 2.3 Один або два вольтметри на змінний струм 2.4 Дріт для виготовлення додаткової обмотки 2.5 Пуста котушка 2.6 З’єднувальні провідники 4-6 шт. 3 Загальні теоретичні положення Відомо, що електричну енергію зручно і просто передавати від генератора до споживача.

Проте воно пов’язано із значними втратами в проводах, внаслідок їх нагрівання.

Ефективним шляхом зменшення теплових втрат у проводах лінії передач є одночасне зменшення сили струму зі збільшенням напруги при незмінній потужності струму.

Тому передавання електроенергії на далекі віддалі стало можливим лише після того, як П. М. Яблочков винайшов трансформатор.

Трансформатор – це пристрій, призначений для перетворення змінного струму однієї напруги U1 у змінний струм іншої напруги U2, але тієї самої частоти.