Дифракція світла

Дифракція світла” План 1. Метод зон Френеля. Дифракція Фраунгофера на круглому отворі 2. Дифракція Фраунгофера на щілині 3. Дифракційна решітка. Кутова дисперсія і роздільна здатність дифракційної решітки 4. Дифракція рентгенівських променів на просторовій решітці 1. Метод зон Френеля. Дифракція Фраунгофера на круглому отворі Дифракцією називають сукупність явищ, які спостерігаються в середовищі з різними неоднорідностями і пов’язані з відхиленням світлових променів від законів геометричної оптики.

Це означає, що світлові промені мають властивість огинати перешкоди. Явища інтерференції і дифракції світла не містять суттєвих відмінностей.В кожному із цих явищ відбувається перерозподіл інтенсивності. Розрізняють два види дифракцій, дифракція Френеля, яка відбувається на різних неоднорідностях від точкових джерел світла і дифракція Фраунгофера, яка відбувається в паралельних променях від далеких джерел.

За допомогою принципу Гюйгенса-Френеля легко пояснити з точки зору хвильових властивостей світла закон прямолінійного поширення світла в однорідному середовищі. Розглянувши взаємну інтерференцію вторинних хвиль, Френель застосував прийом, який дістав назву методу зон Френеля.Розглянемо спочатку основні положення принципу Гюйгенса-Френеля: – кожен елемент хвильової поверхні площею S виступає в ролі точкового джерела вторинних сферичних хвиль, амплітуда яких пропорційна площі цього елемента;.