Лабораторна робота “Розчини електролітів”.

 

Дослід 1. Порівняння хімічної активності кислот. Взаємодія хлоридної і оцтової кислот з цинком.

 

В одну пробірку налити 1-2 мл розчину хлоридної(соляної) кислоти (С=2моль/л), а в другу – стільки ж і такої ж концентрації розчину оцтової кислоти. Вибрати два однакових за величиною шматочка цинку і помістити по одному в кожну пробірку. В якому випадку водень виділяється більш енергійно? Чому? Написати йоні рівняння реакцій.

Дослід 2. Вплив солі слабкої кислоти на дисоціацію цієї кислоти.

 

В дві пробірки внести по 5-7 крапель розчину оцтової кислоти (С=0,1 моль/л). В кожну пробірку додати краплю метилового оранжевого.Під впливом яких йонів метилоранж набуває рожевого забарвлення? Одну пробірку залишити в якості контрольної, а в другу внести 3-4 мікрошпателя ацетата натрію і перемішати розчин. Порівняти забарвлення отриманого розчину з забарвленням розчину в контрольній пробірці. Написати рівняння дисоціації оцтової кислоти і вираз константи її дисоціації. Пояснити, як зміщується рівновага дисоціації кислоти, якщо до неї додати ацетат натрію.

Дослід 3. Вплив солі слабкої основи на дисоціацію цієї основи.

 

В дві пробірки внести по 5-7 крапель водного розчину аміаку (С=0,1 моль/л). В кожну пробірку додати краплю розчину фенофталеїну.Під впливом яких йонів фенолфталеїн набуває малинового забарвлення? Одну пробірку залишити в якості контрольної, а в другу внести 3-4 мікрошпателя хлориду амонію і перемішати розчин. Порівняти забарвлення отриманого розчину з забарвленням розчину в контрольній пробірці. Написати схему рівноваги в розчині. Пояснити, як зміщується рівновага в цьому розчині, якщо до нього додати хлорид амонію.

Дослід 4. Умови утворення осаду.

 

В дві пробірки внести по 2-3 краплі розчину сульфату заліза(II). В одну з них додати такий же об'єм сірководневої води, а в другу – розчин сульфіду амонію. В якому випадку утвориться осад? Написати йоне рівняння реакції. Користуючись правилом добутка розчинності, пояснити утворення осаду сульфіду заліза в одному випадку і його відсутність в другому.