рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Предмет хімії і основні хімічні поняття

Предмет хімії і основні хімічні поняття - раздел Химия, ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ЗАКОНИ ХІМІЇ Хімія – Наука Про Склад, Властивості І Будову ...

Хімія – наука про склад, властивості і будову речовин, про їхні перетворення, про залежність властивостей від складу і будови речовин, про взаємодію, добування і використання речовин.

Згідно з атомно-молекулярним вченням об’єктом хімії є молекули й атоми.

Молекула – це найменша частинка речовини, що зберігає склад і хімічні властивості речовини.

Молекула складається із атомів, кількість яких може бути різною. Так, молекули інертних газів – одноатомні, молекули водню, азоту, кисню – двоатомні, води – триатомні і т.д. Молекули найскладніших речовин – вищих білків і нуклеїнових кислот – побудовані із сотень тисяч атомів.

Однак у всіх випадках частинки, що утворюють речовину, є молекулами. Багато речовин у твердому і рідкому стані, наприклад, більшість солей, мають не молекулярну, а іонну структуру. Деякі речовини мають атомну будову.

Атом – найменша частина хімічного елемента, що має його хімічні властивості.

Атоми різних елементів відрізняються один від одного зарядом ядра й мають різні атомні маси. Атом складається з позитивно зарядженого ядра і негативно заряджених електронів, які перебувають на певних енергетичних рівнях.

Хімічний елемент – це сукупність однорідних атомів, що мають однаковий заряд ядра і характеризуються певною атомною масою.

Хімічні елементи позначають відповідними символами, що складаються з першої або двох перших букв латинської назви цього елемента. Наприклад, H –Hydrogenium, He –Helium, O – Oxegenium, Cu – Cuprum.

Проста речовина – складається з молекул, атомів одного й того самого елемента (наприклад, Xe, Ne, O2, N2, Cl2, Fe, Al). Молекули простих речовин можуть складатися з одного (Xe, Ne), двох (O2, N2, Cl2) і більшої кількості атомів (O3, Р4, S8) одного елемента. Проста речовина – це форма існування хімічного елемента у вільному стані.

Існування хімічного елемента у вигляді кількох простих речовин називається алотропією; різні прості речовини, утворені одним елементом, називаються алотропічними видозмінами цього елемента. Явище алотропії зумовлене в одних випадках тим, що молекули різних алотропічних видозмін складаються з різного числа атомів (O2 – кисень, O3 – озон), в інших – тим, що їх кристали мають різну будову (алмаз, графіт, модифікації сірки).

Складні речовини побудовані з молекул, атомів або іонів різних елементів (наприклад, Н2О, SО2, СаSО4).

Атомна маса – це маса атома даного елемента, що виражена в умовних атомних одиницях маси (а.о.м).

Атомна маса показує в скільки разів маса атома даного елемента більша від атомної одиниці маси (тобто більше 1/12 маси нукліду вуглецю 12С), позначається Аr. Атомна одиниця маси дорівнює 1,667×10-24 г.

Молекулярна маса – це маса однієї молекули, яка виражена в атомних одиницях маси (а.о.м.).

Молекулярна маса також є величиною відносною, що показує, в скільки разів маса молекули даної речовини важча а.о.м. і позначається Мr.

Молекулярна маса речовини дорівнює сумі атомних мас елементів, що входять до складу молекули.

У практичній діяльності для вимірювання кількості речовини в хімії використовують одиницю, що носить назву моль.

Моль – це кількість речовини, що містить стільки структурних одиниць (молекул, атомів, іонів, тощо), скільки атомів містить 12 г нукліду .

Кількість структурних одиниць (молекул, атомів, іонів, електронів), що містить один моль речовини, дорівнює N=6,02×1023. Ця величина носить назву число Авогадро.

Отже, один моль будь-якої речовини – це така її кількість, що містить 6,02×1023 молекул, атомів, іонів тощо.

Маса одного моля даної речовини в грамах має назву молярної маси.

Молярна маса – це відношення маси речовини до кількості речовини

Молярну масу вимірюють у грамах на моль (г/моль). Чисельно вона дорівнює молекулярній масі даної речовини.

Примітка. При застосуванні поняття “моль” необхідно завжди зазначити, про моль яких частинок йде мова. Наприклад, слід відрізняти моль атомів Н, молекул Н2, моль іонів Н+.

 

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ЗАКОНИ ХІМІЇ

КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ... КАФЕДРА ХІМІЇ...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Предмет хімії і основні хімічні поняття

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  до самостійного вивчення розділу загальної хімії «ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ТА ЗАКОНИ ХІМІЇ» та до виконання лабораторної роботи «ВИЗНАЧЕННЯ МОЛЯРНОЇ МАСИ ЕКВІВАЛЕН

Основні закони хімічної взаємодії
У 1748 р. російський вчений М.В.Ломоносов сформулював один із фундаментальних законів природи – закон збереження маси: Маса речовин, що вступили в ре

Хід роботи.
Одержати наважку металу у лаборанта 1- або викладача. В пробірку 3 налити соляної кис- лоти (1/4 пробірки); тримаючи пробірку в нахиле- ному стані,

Запис результатів досліду.
1.Номер металу - . Маса металу - г; 2.Рівень води в бюретці 1 на початку досліду, а1 - мл; 3.Рівень води в бюретці 1 в кінці досліду, а

Розрахунки
(за бажанням студента розрахунок може виконуватись і за іншою схемою) 1.Привести об'єм водню до нормальних умов, використавши рівняння газового стану:

Запитання для самоконтролю
  Що вивчає наука хімія? В чому суть хімічних перетворень? Що таке атом, молекула, хімічний елемент, проста та складна речовини, алотропія, сталість складу речовин?

Задачі для самоконтролю
  1. Які з перелічених речовин слід віднести до простих, а які - до складних: кокс, кварц, рубін, алмаз, гіпс, радон, озон, водяна пара, сажа, олеум, повітря, мельхіор, купорос, чавун

Література
  Романова Н.В. Загальна та неорганічна хімія: Підруч. для студ. вищ. навч. закл.- К.; Ірпінь: ВТФ "Перун", 2002.-480 с. Кириченко В.І. Загальна хімія: Навч.

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги