Дослід 2. Вплив температури на швидкість реакції

Мета: обчислити відносні швидкості реакцій та середнє значення температурного коефіцієнту γ. У висновку провести паралель з правилом Вант-Гоффа.

Обладнання та реактиви: штатив із пробірками, секундомір, розчин з молярною концентрацією натрій тіосульфату 0,25 моль/л, розчин з молярною концентрацією сульфатної кислоти 0,25 моль/л.

Хід роботи.У три пробірки, які позначені маркером, налийте по 3 мл розчину сульфатної кислоти, а в три інші – по 3 мл розчину натрій тіосульфату. Помістіть всі пробірки в склянку з водою. Виміряйте температуру води в склянці і злийте вміст першої пари пробірок (кислоту з тіосульфатом). Відзначте час від моменту зливання до помутніння розчину. Склянку з іншими пробірками нагрійте на 100С і злийте вміст другої пари пробірок. Аналогічні дії проведіть з третьою парою пробірок при температурі, яка вища за кімнатну на 200С. Результати зведіть у таблицю. Обчисліть середнє значення температурного коефіцієнту γ та проведіть паралель з правилом Вант-Гоффа.

Таблиця 2.3

Температура Т, 0С Час перебігу реакції, t, с Відносна швидкість реакції, 1/t γ;
Ткімнатна      
Ткімнатна + 10    
Ткімнатна + 20      

 

______________________________________________________________________________________________________________________________________________