А) Гомогенний каталіз. Вплив концентрації каталізатору на швидкість реакції

До 10 мл дистильованої води додайте 1 краплю насиченого розчину ферум (ІІІ) хлориду і 1 краплю насиченого розчину амоній роданіду. Отриманий розчин ферум (ІІІ) роданіду розлийте порівну в 3 пробірки. В першу пробірку налийте 3 мл розчину з молярною концентрацією натрій тіосульфату 0,1 моль/л і одночасно включіть секундомір. Зафіксуйте час від моменту зливання до знебарвлення розчину. Реакція протікає відповідно рівнянню:

 

2Fe(SCN)3 + 2Na2S2O3 = 2Fe(SCN)2 +2NaSCN + Na2S4O6.

 

Речовини, що утворюються внаслідок реакції, безбарвні.

В другу пробірку додайте 1 краплю розчину купрум (ІІ) сульфату і такий же об’єм розчину натрій тіосульфату. Визначте по секундоміру час досліду. В третю пробірку додайте 5 крапель розчину купрум (ІІ) сульфату і зробіть аналогічний дослід. Зробіть висновок, яку роль відіграють йони Сu2+ і як впливає кількість каталізатора на швидкість реакції?

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________