Техніка безпеки в хімічній лабораторії

1. Перш, ніж прийти в лабораторію, студент зобов’язаний вивчити матеріал відповідної теми за підручником або конспектом, ознайомитись з ходом лабораторної роботи, звернути увагу на можливу небезпеку під час її виконання і вжити відповідних заходів щодо її запобігання.

2. У лабораторії треба акуратно працювати, підтримувати порядок розміщення обладнання та реактивів.

3. Усі досліди з отруйними речовинами або сполуками, які мають неприємний запах, слід проводити у витяжній шафі.

4. Під час роботи з концентрованими розчинами кислот і лугів будьте обережними! Їх слід вливати у воду або розчин малими порціями (по стінці пробірки!), обережно і безперервно переміщуючи розчин.

5. Надлишок реактивів із пробірки або стакана не слід виливати знову в той самий посуд з реактивом, оскільки останній можна забруднити й зіпсувати.

6. Гази, що виділяються, потрібно нюхати здалеку, злегка спрямовуючи потік повітря від пробірки до себе. Не слід глибоко вдихати виділені гази або пару!

7. Залишки розчинів, що містять сильні кислоти, вогненебезпечні та отруйні сполуки, забороняється виливати в раковини. Їх слід зливати у спеціальні фарфорові місткості, розміщені у витяжній шафі.

8. Під час нагрівання пробірок або колб їх отвори слід спрямовувати від себе та від людей, що перебувають поруч.

9. Під час перемішування рідин пробірку не можна закривати пальцем.

10. Забороняється залишати без нагляду працюючі газові пальники або електричні нагрівні прилади.

11. У разі появи запаху газу в лабораторії необхідно відразу перекрити газовий кран, не запалювати сірники або запальнички, не вмикати електроприлади, ретельно провітрити приміщення (Пам’ ятайте, що при наявності у повітрі 4-16 % природного газу може статися вибух!).

12. У разі виникнення пожежі необхідно перекрити газову магістраль, вимкнути електричні прилади і загасити полум’я вогнегасником, кошмою або піском.

13. Після закінчення роботи треба здати хімічні реактиви, помити хімічний посуд, прибрати робоче місце.

14. До роботи в лабораторії допускаються студенти, які під розпис ознайомились з правилами техніки безпеки, чим зобов’язались їх ретельно виконувати.

Студент________________________________ «___»___________20__г.