З ЗАГАЛЬНОЇ ХІМІЇ

Розглянуто:

на засіданні кафедри

загальної хімії

протокол №8

від 27.05.2005

 

Затверджено:

на засіданні

навчально-видавничої

ради ДонНТУ

протокол № 4

від 27.10.2005

 

 

 

УДК 54 (071)

 

Методичні вказівки до практичних робіт з загальної хімії (для студентів усіх спеціальностей) (Уклад.: Т.М.Волох, Н.М.Максименко, В.В.Приседський, Л.І.Рубльова, С.Г.Шейко; Під ред. В.В.Приседського. – Донецьк: ДонНТУ, 2005. – 183 с.

 

 

Включає короткі теоретичні відомості, приклади розв’язання задач, що формують знання і практичні навички студентів.

 

Укладачі:   Приседський В.В., професор Максименко Н.М., доцент Рубльова Л.І., доцент Шейко С.Г., доцент Волох Т.М., асистент  

.

 

Відповідальний

за випуск В.В.Приседський, проф.

 

Інженеру будь-якого фаху у своїй практичній діяльності постійно доводиться зустрічатися з хімічними речовинами і хімічними процесами. Тому йому необхідно добре знати фізичні і хімічні властивості матеріалів, основи технології їх одержання і переробки, а також шляхи використання в сучасній техніці. Ці знання він набуде при вивченні курсу однієї з основних фундаментальних дисциплін – хімії.

Дані «Вказівки...» націлюють студента на осмислене, творче вивчення основних розділів курсу хімії. Хімія являє собою систему знань, у якій можна виділити наступні основні розділи:

1) склад і властивості речовини;

2) основні закономірності перебігу хімічних процесів;

3) розчини;

4) електрохімічні процеси.

У такій послідовності і відбувається вивчення курсу хімії. Ці розділи взаємозалежні і тому, щоб більш глибоко зрозуміти те або інше явище природи, треба використовувати комплекс знань по всіх розділах хімії. Окрім викладених методичних вказівок по вивченню теоретичного курсу хімії, у даному посібнику наведені приклади розв¢язання типових задач. «Вказівки...» також дають можливість студенту підготуватися до практичних аудиторних занять.

Перевіркою знань матеріалу, готовності до практичних занять є виконання індивідуальних домашніх завдань. Вони містять у собі від чотирьох до восьми завдань по кожній темі. Виконавши індивідуальне завдання, студент набуває готовності до практичного заняття. Варіанти індивідуальних домашніх завдань наведені в таблиці.

В з¢вязку з тим, що плани підготовки відрізняються для різних спеціалізацій, рекомендуються наступні аудиторні заняття за фаховими напрямками:

- гірнича справа: теми № 1, 3-14;

- металургія : теми № 1, 3, 4, 6-15;

- інженерна механіка: теми № 1-4, 7-14;

- екологія: всі теми;

- енергетика: теми № 1, 3, 4, 6-14;

- хімічна технологія і інженерія: всі теми;

- прилади: теми № 1, 3, 4, 7-14.

 

ВАРІАНТИ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ

 

Варіант Номери завдань по кожній темі Варіант Номери завдань по кожній темі