ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ З ХІМІЇ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ

КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ

 

ЗАВДАННЯ

ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

З ХІМІЇ

  Київ КНУБіА 2007 Завдання для самостійної роботи з хімії / Упоряд. Ємельянов Б.М., Руденко І.Ф., Гречанюк В.Г., Апанасенко В.Ю.,…

Зміст

1. Основні поняття і закони хімії………………………………………..4

2. Будова атома. Періодичний закон і періодична система Д.І. Менделєєва……………………………………………………………..6

3. Хімічний зв’язок. Будова молекул і кристалів……………………….8

4. Класи неорганічних сполук…………………………………………...10

5. Розчини

Кількісний склад та приготування розчинів…………………………12

Загальні властивості розчинів……………………………………...…14

6. Енергетика та кінетика хімічних процесів……….…………………..17

7. Електролітична дисоціація……………………………………………20

8. Гідроліз солей………………………………………………………….22

9. Окисно-відновні реакції………………………………………………25

10. Сполуки магнію, кальцію, алюмінію, кремнію……………………..26

11. Сполуки хрому, мангану, феруму…………………………………...28

12. Основи хімії в’яжучих речовин……………………………………..30

Додатки……………………………………………………………….33

САМОСТІЙНА РОБОТА

ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ І ЗАКОНИ ХІМІЇ

2. Визначити масу 1 м3 вуглекислого газу за н.у. 3. Яка буде маса 100 л аміаку за н.у.? 4. Яка кількість атомів знаходиться в 46 г натрію?

БУДОВА АТОМА. ПЕРІОДИЧНИЙ ЗАКОН І

ПЕРІОДИЧНА СИСТЕМА Д.І. МЕНДЕЛЄЄВА

2. Написати, електронні формули атомів елементів з порядковими номерами 16 і 26. Показати розподіл електронів цих атомів по електронним коміркам.… 3. Яке найбільше число електронів може знаходитись на s-, p-, d- і f-… 4. Написати електронні формули атомів елементів з порядковими номерами 25 і 34. Показати розподіл електронів цих…

ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК. БУДОВА МОЛЕКУЛ І КРИСТАЛІВ

2. У яких випадках утворюються речовини з іонним, ковалентним неполярним і ковалентним полярним зв’язками? Навести приклади. 3. Який тип утворення ковалентного зв’язку називається донорно-акцепторним?… 4. Який ковалентний зв’язок називається s-зв’язком, який π-зв’язком? Розібрати на прикладі.

IV. КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК

2. Добування та хімічні властивості кислотних оксидів. 3. Написати рівняння реакцій, які описують способи добування амфотерних… 4. Написати рівняння реакцій добування основних оксидів та їх хімічні властивості.

V. РОЗЧИНИ

КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД ТА ПРИГОТУВАННЯ РОЗЧИНІВ

2. Чому дорівнює молярна частка хлориду натрію, якщо відомо, що 20 г його розчинено у 160 мл води? 3. Обчисліть масову частку хлориду кальцію, якщо відомо, що 10 г його… 4. Обчисліть молярну концентрацію розчину за умови, що 21,2 г карбонату натрію містяться в 500 мл розчину.

ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ РОЗЧИНІВ

2. Розчин, який містить 11,04 г гліцерину C3H8O3 в 800 г води, кристалізується при температурі T= -0,279 °С. Обчисліть молекулярну масу гліцерину.… 3. Обчисліть температуру кристалізації й кипіння 20%-го водного розчину… 4. Обчисліть масову частку етиленгліколю C2H6O2 у водному розчині, якщо температура кристалізації цього розчину…

VI. ЕНЕРГЕТИКА ТА КІНЕТИКА ХІМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ

2. Розрахувати зміну ізобарного потенціалу реакції MgCO3(к) ↔ MgO(к) + +CO2(г) для 400 і 1000 К, а також температуру при якій система досягає… 3. В якому напрямку наведена нижче реакція буде проходити самовільно: Fe2O3(к) + 3H2(г) = Fe(к) + 3H2O(г)

VII. ЕЛЕКТРОЛІТИЧНА ДИСОЦІАЦІЯ

1. Скласти рівняння реакцій, що відбуваються в розчинах, в молекулярному та іонному виді між: а) NaHCO3 i NaOH; б) K2SiO3 i HCl. 2. Скласти рівняння реакцій, що відбуваються в розчинах, в молекулярному та іонному виді між:

VIII. ГІДРОЛІЗ СОЛЕЙ

2. Написати рівняння реакції гідролізу в молекулярному та іонному виді для солей Na2SiO3 і CrCl3. Визначити, яке середовище утворюється в розчинах… 3. Написати рівняння реакції гідролізу в молекулярному та іонному виді для… 4. Скласти рівняння гідролізу Na2S за ступенями. Яке значення рН має розчин цієї солі?

IX. ОКИСНО-ВІДНОВНІ РЕАКЦІЇ

II. Визначити напрямок перебігу окислювально-відновної реакції за стандартних умов, користуючись значенням стандартних окислювально-відновних… 1. K2MnO4 + K2S + H2O → MnO2 + S + KOH 2. Cr2(SO4)3 + J2 + KOH → K2CrO4 + KJ + K2SO4 + H2O

X. СПОЛУКИ МАГНІЮ, КАЛЬЦІЮ, АЛЮМІНІЮ, КРЕМНІЮ

2. Скласти рівняння реакцій для здійснення таких перетворювань: Al→Al2(SO4)3→ Na[Al(OH)4]→Al(NO3)3 3. Які властивості має гідроксид алюмінію? Довести за допомогою рівнянь реакцій.

XI. сполуки хрому, маНГАНУ та ФЕРУМУ

1. Скласти електронну формулу хрому, виходячи з якої визначити його валентні можливості. 2. Навести приклади сполук хрому, в яких хром має різні ступені окислення,… 3. Напишіть формули оксидів і гідроксидів хрому. Які їх хімічні властивості? Складіть відповідні рівняння реакцій за…

XII. ОСНОВИ ХІМІЇ В'ЯЖУЧИХ РЕЧОВИН

2. Напишіть реакції взаємодії мінералів портландцементного клінкеру з водою. В якому випадку процес протікає з виділенням більшої кількості… 3. Поясніть процес тужавіння портландцементу. Як змінюється характер… 4. З якою метою в портландцемент вводять гідравлічні добавки? Поясніть хімізм процесу.

ДОДАТКИ

Таблиця електронегативності елементів (за Л. Полінгом)   H 2,1   He -   …