рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Вібродиспергування та виброперемішування суміші

Вібродиспергування та виброперемішування суміші - раздел Химия, Предмет і задачі фізико-хімічної механіки. Навколишній світ та дисперсні системи Вібродиспергування. Робота, Що Необхідна Для Руйнування ...

Вібродиспергування. Робота, що необхідна для руйнування твердого тіла, не залежить від того, яка машина буде використана для подрібнення. Роботу руйнування можна підраховувати двома методами. Припустимо, що кристалічна решітка твердого тіла не має дефектів - тріщин. Тоді робота руйнування буде пропорційна поверхні частинки. Питома робота, тобто робота, що доводиться до одиниці об'єму (9.12):

 

(9.12)

де: S – поверхня; V – об'єм тіла, що руйнується.

Звичайно, що S = 2 α r2, а V = β r3, де α і β - відповідні коефіцієнти, з урахуванням цього:

(9.13)

Отже, чим менше розмір частинки, тим більше повинна бути робота руйнування.

Робота руйнування структури без мікродефектів набагато більше фактичної роботи, що йде на руйнування. Тому важливо підрахувати роботу руйнування з урахуванням дефектів мікроструктури (П.О. Ребіндер, О.Ф. Іоффе, Я.І. Френкель, П.Ф. Панкович, Гріффітс, Урвін, Оровак).

Оптимальне руйнування з урахуванням мікродефектів може наступити, якщо всі дефекти мікроструктури будуть використані в процесі такого руйнування. Оскільки дефекти мікроструктури можуть бути рівномірно розташовані як на площині ковзання, так і на площині відриву, то оптимальним буде руйнування, що відбувається одночасно по обох площинах. Звідси перша умова конструкції дробильного апарата: дробильний апарат повинен одночасно створювати напруження, що забезпечують розвиток тріщин у площинах ковзання й відриву, тобто в повному обсязі. Слабкі місця, які створюються у процесі вібраційного дроблення в структурі матеріалу, що руйнується, здатні самозаліковуватися, замикатися під дією молекулярних сил зчеплення після розвантаження. Цього можна уникнути, якщо застосувати високочастотні впливи. Зі збільшенням частоти додаткового навантаження кількість тріщин, що встигають самозалікуватися після розвантаження, зменшиться, що приведе до руйнування тіла за короткий час і з меншою витратою енергії. Кожному розміру частинок повинна відповідати оптимальна частота додаткового навантаження, що наростає зі зменшенням діаметра частинок.

Звідси – друга вимога до дробильного апарата: у процесі дроблення частота додаткового навантаження повинна мінятися. Разом з тим, частота впливу не повинна перевищувати швидкості розвитку дефектів, інакше замість руйнування буде відбуватися зміцнення як при механічній обробці металу. Для боротьби з ефектом самозаліковування, а також для створення нових дефектів мікроструктури використовують різні способи: зміна умов зовнішнього середовища, застосування ПАР.

Звідси – третя вимога: у конструкції дробильного апарата повинна бути врахована можливість застосування ПАР і зміни умов зовнішнього середовища в процесі подрібнення.

В 1963-1964р. під керівництвом П.Ф. Овчинникова були проведені у виробничих умовах роботи з вібропомелу матеріалів (річковий пісок, глина вогнетривка, вугілля, деревина, кокс і ін.), застосовуваних у ливарному виробництві (табл. 9.1).

Продуктивність по продукту із залишком менш 70% на ситі 002 вібромлину у два й більше рази вище, ніж кульового млина. Відповідно, енерговитрати на тонну готової продукції у вібромлині у два й більше рази нижче, ніж у кульового млина. Кульовий млин з електродвигуном потужністю 16 кВт має масу 4800 кг при габаритних розмірах 4000х2600х3300 мм. Маса вібромлина, потужність електродвигуна якого 14 кВт, становить 1200 кг, включаючи масу, що мають мелючи тіла.

Таблиця 9.1

Характеристика процесу помелу у вібраційному

і кульовому млинах (продукт із залишком менш 70% на ситі 002)

Матеріал Продуктивність, т/ч Енерговитрати, кВт·ч
Вібромлин Кульовий млин Вібромлин Кульовий млин
Кварцевий пісок
Кокс 400-500 8,5 40-50
Вугілля марки «ПК» 400-500 11,9 40-50
Глина вогнетривка 350-480 13,8 20-25
Пек деревний 11,4 40-50
Шлак ферохромовий 13,1

Габаритні розміри вібромлина – 1800х100х1500 мм. Продуктивність вібромлина при помелу вогнетривкої глини в десять разів вище, ніж на бігунах. При цьому енерговитрати на тонну готової продукції у два рази нижче, ніж на бігунах.

При помелу на бігунах і в кульовому млині вогнетривку глину необхідно попередньо висушити до вологості 2-3%. У вібраційному млині, як показали досліди, можна диспергувати глину з вологістю 8-10%. У літній сухий період вогнетривка глина з відкритого складу диспергувалася на вібромлині без попереднього сушіння.

Завдяки рівномірному і якісному помелу глини на вібромлині, її не треба додатково просівати, що обов'язково при роботі на бігунах. Це значно скорочує витрати на здрібнювання вогнетривкої глини. Вібраційний млин простий за конструкцією й в експлуатації, що є гарантією успішного впровадження його у виробництво.

Віброперемішування сумішей. Для виробництва жорстких бетонних сумішей з високим граничним напруженням зрушення застосовують віброперемішування. Віброперемішування бетонної суміші в процесі її перемішування в змішувачах примусового перемішування забезпечує тиксотропне розрідження бетонної суміші, що значно знижує внутрішнє тертя між частками бетонної суміші, сприяє зниженню енерговитрат і підвищенню однорідності суміші.

Вібрація передається суміші або через вібрувальний корпус змішувача, або через вібрувальні лопати й інші робочі органи, які взаємодіють із сумішшю в процесі перемішування.

Тривалість перемішування компонентів бетонної суміші на легких пористих заповнювачах 105-300с залежно від легкоукладальності бетонної суміші, щільності бетону й об'єму готового замісу.

Тривалість перемішування бетонної суміші на щільних заповнювачах наведена в табл. 9.2.

 

Таблиця 9.2

Об'єм готової суміші, л Тривалість перемішування у змішувачах
Гравітаційних Із примусовим перемішуванням (для всіх сумішей)
П1 П2 П3, П4

 

Розроблено оригінальні конструкції змішувачів. Наприклад, для готування бетонних сумішей підвищеної однорідності використовують безлопатеві змішувачі із гнучким корпусом із високоміцною пластмасою (рис.9.2).

 

Рис.9.2. Безлопатевий бетонозмішувач із гнучким корпусом: 1-нерухома рама;
2-рухлива рама; 3-гнучкий корпус; 4-вісь; 5-верхня опора; 6-внутрішній корпус; 7-кривошип; 8-металевий диск; 9-корпуси підшипників;
10-клиноремінна передача; 11-електродвигун; 12-механізм повороту;
13-штурвал

 

Корпус жорстко закріплений на нахиленому під певним кутом металевому диску, змонтованому на валу, що обертається. Щоб не було «мертвих зон» і вихроутворення, у центрі диска посередині корпуса змонтований внутрішній корпус (вкладиш). При включенні двигуна опорний диск починає рухатися (коливатися) по складній траєкторії і забезпечує зміну форми стінок прикріпленого до нього гнучкого корпуса. До переваг цього змішувача варто віднести малу тривалість перемішування (15-30с), знижений рівень шуму внаслідок використання гнучкого корпуса, високу безпеку (відсутні виступаючі частини), великий термін служби, тому що, крім диска, відсутні інші контактуючі з бетонною сумішшю металеві деталі, простий підхід до чищення корпуса.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Предмет і задачі фізико-хімічної механіки. Навколишній світ та дисперсні системи

Предмет і задачі фізико хімічної механіки.. Навколишній світ та дисперсні системи.. Фізико хімічна механіка як наукова дисципліна її задачі..

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Вібродиспергування та виброперемішування суміші

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Навколишній світ та дисперсні системи
Навколишній світ існує багато в чому завдяки існуванню тіл, що створені сполученням, злипанням, зростанням найтонших часток (їх коагуляції) або, навпаки, здатності цих часток знаходитись у завислом

Дисперсні системи. Класифікація дисперсних систем з позицій фізико-хімічної механіки композиційних матеріалів
1.3.1. Дисперсними (мікрогетерогенними) системами називаються системи, що складаються з двох чи декількох фаз, одна з яких представлена окремими дрібними часточка

Особливості властивостей колоїдних систем
1.4.1. Всі колоїдні системи здатні розсіювати світло (опалесціювати). Якщо через колоїдну систему пропустити пучок проміння, що сходиться, поставивши між джерелом світла

Короткий історичний огляд
Перша робота, яка згодом послужила народженню фізико-хімічної механіки, відноситься до 1928 р. і пов'язана з адсорбційним пониженням міцності твердих тіл. П.О. Ребіндер встановив, що розколювання н

Поверхнева енергія і її природа
Поверхневі шари на межах тіл поводяться абсолютно інакше, ніж в об'ємі кожного граничного тіла.  

Змочування і набухання
Явище змочування спостерігається на межі розділу трьох фаз, одна з яких звичайно є твердим тілом (3), інша рідиною, наприклад водою (1) і третя газом (2) (рис. 2.3). При неповному змочуванні рідка

Спонтанні процеси на межі розділу фаз
З термодинаміки відомо – система знаходиться в стійкій рівновазі, якщо її вільна енергія мінімальна в даних умовах:   F = Fmin (2.21)   Якщо над

Теорія мономолекулярної адсорбції Ленгмюра
Розглянуто на прикладі газ – тверде тіло – Г/Т. Передбачається: тверда поверхня однорідна, тобто активні центри поверхні мають залишкові валентності і здатні зв'язати кожний по одній молек

Полімолекулярна адсорбція
Поряд з ізотермою адсорбції, що наведено на рис. 3.3, часто на практиці зустрічаються ізотерми без прямолінійної ділянки, що паралельна осі абсцис і відповідає насиченню поверхні адсорбенту молекул

Рівняння Гіббса. Двомірний тиск
Величина адсорбції Г (моль∙см-2) визначається як надлишок маси даного (адсорбованого) компонента, що припадає на одиницю площі поверхневого шару:  

Правило Дюкло-Траубе
  Адсорбція та орієнтація молекул поверхнево-активних речовин на поверхні розділу фаз – це самовільні процеси, що приводять до мінімуму вільної енергії системи. Знаходячись

Адсорбція на межі тверде тіло – розчин
Кількість речовини a, молекулярно адсорбованої з розчину, обчислюють за рівнянням (3.16.):   (3.16)  

Правило зрівнювання полярності П.О. Ребіндера.
Відповідно до цього правила речовина С може бути сорбованою на поверхні розподілу фаз А і В, якщо вона в результаті своєї присутності в поверхневому шарі буде вирівнювати різницю полярності цих фаз

Склад і фізико-хімічна природа ПАР
Речовини, що при розчиненні навіть у дуже малих концентраціях здатні різко знижувати поверхневий натяг розчинника, називають поверхнево-активними речовинами (ПАР), а їх властивість знижувати поверх

Класифікація ПАР за хімічною будовою
У хімічному відношенні ПАР розділяють нанеіоногенні і іоногенніречовини. Молекули неіоногенних

А. Мила карбонових кислот
1. Карбоксильна група пов’язана безпосередньо з гідрофобним радикалом. Надалі розподілення залежить від характеру гідрофобного радикала (наприклад, мила жирних кислот, каніфольні мила і ін.).

Катіоноактивні ПАР
Катіоноактивні ПАР підрозділяються на наступні основні групи: аміни різного ступеня заміщення і четвертичні амонієві основи, азотвмісні основи (гуанідини, гідрадини, гетероциклічні сполуки і т. ін.

Класифікація ПАР за механізмом дії
За механізмом дії ПАР поділяються на чотири основні групи: 4.5.1. До першої групи відносяться речовини, поверхнево-активні на границі рідина – газ, і насамперед

Класифікація ПАР за механізмом дії
За механізмом дії ПАР поділяються на чотири основні групи: 4.5.1. До першої групи відносяться речовини, поверхнево-активні на границі рідина – газ, і насамперед

Використання ПАР в техніці
На даний час ПАР широко використовують у багатьох галузях господарства. Наприклад, у текстильній і паперовій промисловості, у виробництві косметики, фармацевтичних, бактерицидних, фунгіцидних і зас

Будова колоїдних міцел
Частки дисперсної фази ліозолів несуть на своїй поверхні заряд, що обумовлений наявністю на їх поверхні подвійного електричного шару, який представляє собою тонкий поверхневий шар із просторово роз

Стійкість і коагуляція дисперсних систем
Існує два поняття – агрегативна і кінетична нестійкість дисперсних систем. Агрегативна нестійкість виявляється в самовільному утворенні агрегатів з часток дисперсної фази системи з наступним їхнім

Молекулярно-адсорбційна стабілізація дисперсних систем
У неполярному дисперсійному середовищі частки дисперсної фази позбавлені електричного заряду. Електричний фактор стабілізації відсутній. Між дисперсними частками діють тільки сили взаємного притяга

Процеси стабілізації дисперсних систем і їхня роль у техніці
  Типові колоїдні системи чуттєві до дії електролітів. Однак при введенні в них незначних концентрацій високомолекулярних речовин і утворенні на поверхні часточок відповідного ад

Поняття про структурно-механічні властивості
Найважливіші властивості фізичних тіл, насамперед твердих тіл, їх механічні властивості: в'язкість, пружність, пластичність, міцність. Вони визначають здатність тіл чинити опір руйнуванню під дією

Загальні відомості про структуроутворення в дисперсних системах
Згідно з уявленнями П.О. Ребіндера, структури в колоїдних і мікрогетерогенних системах можна розділити на коагуляційні (тиксотропно-оборотні) і конденсаційно-кристалізаційні (необоротно руйнуються)

Деформації і течії
Реологія – наука про деформації і течії різноманітних реальних тіл. Реологія – це наука про поведінку матеріалів (систем, тіл) з вра

Методи реологічного моделювання
Для характеристики тіл з комплексними властивостями використовують класичний для реології спосіб механічного моделювання. Структурними елементами реологічних моделей є пружина, поршень (або куля) т

Методи реологічного моделювання
Для характеристики тіл з комплексними властивостями використовують класичний для реології спосіб механічного моделювання. Структурними елементами реологічних моделей є пружина, поршень (або куля) т

Методика побудови реологічних кривих
В'язкість можна вимірити при постійному крутильному моменті (постійне навантаження), прикладеному до однієї з поверхонь, чи при постійній швидкості обертання однієї з поверхонь

Моделі і рівняння течії структурованих дисперсних систем
У світлі молекулярно-кінетичних уявлень процес течії структурованих рідин, на відміну від ньютонівських, складається з декількох елементарних актів. Якщо немає зовнішньої зрушувальної сили, тиксотр

Моделі і рівняння течії структурованих дисперсних систем
У світлі молекулярно-кінетичних уявлень процес течії структурованих рідин, на відміну від ньютонівських, складається з декількох елементарних актів. Якщо немає зовнішньої зрушувальної сили, тиксотр

Моделі і рівняння течії структурованих дисперсних систем
У світлі молекулярно-кінетичних уявлень процес течії структурованих рідин, на відміну від ньютонівських, складається з декількох елементарних актів. Якщо немає зовнішньої зрушувальної сили, тиксотр

Моделі і рівняння течії структурованих дисперсних систем
У світлі молекулярно-кінетичних уявлень процес течії структурованих рідин, на відміну від ньютонівських, складається з декількох елементарних актів. Якщо немає зовнішньої зрушувальної сили, тиксотр

Основні закономірності кінетики кристалізації нової фази з пересичених розчинів і фазовий склад цементного каменю
В ідеалізованому випадку процеси кристалізації складаються з послідовно елементарних актів виникнення зародків нової фази і їхнього росту. Теорія виникнення зародків кристалізації дана в п

Формування структури цементного каменю
За сучасними поглядами, у початковий період (перша стадія гідратації) при змішуванні цементу з водою в процесі гідролізу трикальцієвого силікату виділяється гідроксид

Фізичні основи ущільнення і формозміни бетонних сумішей
Свіжоприготовлена бетонна суміш має пухку нестабільну структуру з високою пористістю (П0 до 15%) і значним об'ємом залученого повітря (особливо при низькому водоутриманні суміші). Необхі

Основні параметри вібраційного ущільнення бетонної суміші
Ущільнення суміші як пружньов’язкопластичного тіла може відбутися, якщо енергетичні параметри зовнішніх впливів достатні для подолання граничного опору зсуву бетонної суміші. При відповідності пара

Шляхи інтенсифікації ущільнення сумішей
9.4.1. Принциповий зміст процесу перемішування сумішей Технологія виробництва асфальтових та дьогтевих бетонних сумішей і бетонів складається з двох осно

Шляхи інтенсифікації ущільнення сумішей
9.4.1. Принциповий зміст процесу перемішування сумішей Технологія виробництва асфальтових та дьогтевих бетонних сумішей і бетонів складається з двох осно

Бітумополімерні в’яжучі і асфальтобетони на їх основі
Органічні в'яжучі речовини являють собою групу природних чи штучних термопластичних твердих, в’язкопластичних чи рідких речовин, що складаються із суміші органічних, від

Бітумополімерні в’яжучі і асфальтобетони на їх основі
Органічні в'яжучі речовини являють собою групу природних чи штучних термопластичних твердих, в’язкопластичних чи рідких речовин, що складаються із суміші органічних, від

Склад, структура і властивості нафтових дорожніх бітумів
Під терміном «бітум» розуміють суміш рідких, напівтвердих чи твердих сполук вуглецю і водню, що містять у невеликій кількості кисень-, сірку- й азотовмісні речовини і метали, а також значну кількіс

Галузь застосування.
10.3.1. Визначення. Склад. Класифікація. – Дорожні бітумні емульсії являють собою дисперсні системи з двох не розчинних одна в одній рідин. Перша

Бітумні емульсії – мікрогеторогенні дисперсні системи
Дослідники розглядають емульсію як дисперсну мікрогетерогенну стабілізовану систему рідина – рідина. У емульсії виділяють дві фази: дисперговану (переривну) і диспергуючу (або непереривну). На пове

Технологія виробництва
Процес утворення емульсії складається з розподілення однієї рідини в іншій і утворення стійких крапель при наявності ПАР у системі, яка знижує поверхневий натяг середовища. Рідина з низьким поверхн

Технічна характеристика триступеневого диспергатора
  Продуктивність, м3/с (т/ч) …………………………16,7×10-4 (5) Ширина робочих зазорів, мм ……………..……….0,5 – 4 Частота обертання вала, хв-1

Приготування аніонної і катіонної емульсій.
Температуру бітуму і розчину емульгатору визначають таким чином, щоб сума цих двох температур не перевищувала 2000С. В противному випадку може відбутися закипання суміші бітуму і розчину

Фізико-механічні властивості та технологічні вимоги.
Згідно з вимогами ДСТУ БВ.2.7-2005 “Емульсії бітумні дорожні” вони повинні відповідати наступним вимогам (табл. 10.8). Емульсії повинні бути стійкими при транспортуванні, тобто не повинно

Галузі застосування.
Таблиця 10.9 Клас емульсії Вид роботи ЕА - Ш ЕАМ – Ш Доглядання за свіжоукладеним цементобетоном і цементогрун

Водостійкість асфальтополімербетонів
Використання бітумів, що модифіковані полімерами (БМП) у промислово розвинених країнах набирає усе більш широкі масштаби. Близько 10 % всіх застосовуваних у дорожньому будівництві бітумів модифікую

Роль матриці асфальто- і дьогтебетону у формуванні властивостей бетонів
Структура асфальто- і дьогтебетону - багатокомпонентного, полідисперсного, композиційного матеріалу, характеризується кількістю, формою, співвідношенням зерен різної крупності, складом, структурою

Дьогтебетон
Дьогтебетон – це штучний будівельний матеріал, одержуваний ущільненням перемішаної до однорідного стану при оптимальній температурі суміші дьогтю, щебеню, піску і мінерального поро

Асфальтобетон
Відповідно до ДСТУ Б В. 2. 7 – “Суміші асфальтобетонні і асфальтобетон дорожній та аеродромний” асфальтобетонні суміші підрозділяються на щебеневі, гравійні і піщані. За температурою уклад

Утомленісна довговічність асфальтобетонів і роль агресивних середовищ
Довговічність – здатність матеріалу забезпечувати працездатність конструкції при заданих режимах експлуатації. Довговічність – це узагальнена властивість матеріалу, яка може характ

Дьогтебетони і асфальтобетони з комплексно-модифікованою мікроструктурою
Властивості бетонних сумішей на органічних в’яжучих, що призначені для будівництва конструктивних шарів нежорстких дорожніх одягів, визначаються насамперед якістю органічного в’яжучого і процесами

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА ДО ВИВЧЕННЯ ТЕОРЕТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Баженов Ю.М. Технология бетона. – М.: Высш. шк., 1987.– 415 с. 2. Берлин А.А., Басин В.Е. Основы адгезии полимеров. М.: Химия, 1969. – 319 с. 3. Братчун В.И., Золотарёв В.А. Мо

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги