Бітумополімерні в’яжучі і асфальтобетони на їх основі

Органічні в'яжучі речовини являють собою групу природних чи штучних термопластичних твердих, в’язкопластичних чи рідких речовин, що складаються із суміші органічних, відносно високомолекулярних сполук, які легко поєднуються при оптимальній температурі з мінеральними та органічними матеріалами і утворюють водостійку і міцну плівку, стабільну за складом і структурою в процесі служіння будівельного матеріалу.

Органічні в'яжучі (бітуми і дьогті) широко застосовуються для будівництва дорожніх покриттів, тротуарів, підлог, виробництва рулонних, мастичних і бітумноемульсійних паст, покрівельних і гідроізоляційних матеріалів; використовуються для захисту від корозії бетону, металів, а також радіоактивних випромінювань.

Сировиною для виробництва органічних в'яжучих є продукти органічного походження: нафта, кам'яне вугілля, пальні сланці, торф, деревина. Ці сировинні матеріали піддаються фракційній розгонці, піролізу, термопластифікації, у результаті чого, крім ряду хімічних продуктів (бензину, гасу, лігроїну – продукти ректифікації нафти) утворюються смолоподібні залишки (гудрон, пек і ін.). Ці залишки піддаються додатковій обробці (термоокислюванню, компаундованню, вакуумдистиляції і т.д.), з доведенням їхніх властивостей до вимог, пропонованих до органічних в'яжучих речовин.