ЗМІСТ ЗАНЯТТЯ ТА МЕТОДИКА ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

Заняття починається з прийому доповіді чергового навчальної групи, перевірки наявності та зовнішнього вигляду навчальних. Далі викладач оголошує тему, мету та навчальні питання заняття.

Навчальною метою заняття є вивчення класифікації, призначення устрою та порядку користування засобами захисту.

Вказана мета досягається розгляданням наступних навчальних питань:

1. Класифікація засобів захисту.

2. Призначення, склад, порядок підбору засобів індивідуального захисту органів дихання та шкіри.

3. Спеціальне обладнання військових фортифікаційних споруд та рухомих об’єктів .

У вступній частини викладач повинен розглянути, що у теперішній час ніхто не може гарантувати, що одним із засобів озброєної боротьби може виявитись зброя масового ураження, і внаслідок цього захист від неї є об’єктивною необхідністю, а виходячи з цього – одним із найважливіших завдань наших Збройних Сил. Крім цього, на території України є визначена кількість підприємств ядерно-енергетичного циклу, а також підприємств, які виготовляють (утримують) сильнодіючі отруйні речовини. У випадку аварій (зруйнувань) на цих підприємствах може утворитись обстановка, яка може призвести до тяжких екологічних наслідків.

У таких складних умовах захист військ, уміння ними вести бойові дії в умовах радіоактивного, хімічного та біологічного зараження є одним із найважливіших обов’язків командирів, штабів і кожного військовослужбовця окремо.

Засоби індивідуального та колективного захисту призначені для збереження боєздатності особового складу збройних сил і забезпечення виконання бойового завдання в умовах застосування зброї масового ураження, у випадку аварій (зруйнувань) на підприємствах ядерної і хімічної промисловості, а також в умовах дії вражаючих середовищ, які виникають під час експлуатації і пошкоджень озброєння та військової техніки.