Час захисної дії патрона ДП-2

 

  Параметр Температура навколишньої середи, оС
від – 40 до – 20 від – 20 до 0 від 0 до +15 від + 15 до +40
Час захисної дії, хв., при важкому фізичному навантаженні: При наявності воднюх При відсутності водню        

хПри наявності в атмосфері водню в концентрації 0,1 г/м3, що відповідає складу атмосфері не вентильованих споруд при веденні вогню з артилерійських систем і стрілецької зброї.

Після кожного використовування патрон ДП-2 герметично закрити заглушками. Якщо патрон ДП-2 з якої-небудь причини не був закритий заглушками протягом 12 год., то його замінити новим незалежно від часу використування в “бойовому” положенні. Придатними вважати патрони, маса яких до моменту використовування не змінилася у порівнянні з масою, вказаною на корпусі патрона, більш ніж на 1 г.

Прирістмаси патрона в процесі використання запризначенням вважати нормальним явищем і не контролювати.

Можливі два варіанти використання КДП. Для захисту від оксиду вуглецю, РП і диму використовувати лицеву частину протигаза, з’єднувальну трубку, ДП-2, протиаерозольний фільтр і сумку КДП. Для захисту від ОР, РП, БА, оксиду вуглецю використовувати лицеву частину протигаза, з’єднувальну трубку, ДП-2, фільтруючо-поглинаючу коробку та сумку КДП (рис. 7.). В цьому випадку чохол на ФПК не надівати, зберігати його в сумці.

В незараженій атмосфері підготовка протигаза і КДП для захисту від оксиду вуглецю та диму складається з наступних операцій: від’єднати ФПК від лицевої частини і покласти ФПК в сумку, приєднати до лицевої частини з’єднувальну трубку (домаски протигаза ПМК-2 з’єднувальну трубку приєднати через перехідник), зняти заглушки з ДП-2 і приєднати його до з’єднувальної трубки;зняти заводську упаковку з протиаерозольного фільтра і приєднати його до ДП-2.

В незараженій атмосфері підготовка протигаза КДП для захисту від ОР і оксиду вуглецю складається з наступних операцій, але до ДП-2 замість протиаерозольного фільтра приєднати ФПК (коробку протигаза ПМК-2 приєднати через перехідник) з попередньо знятим чохлом.

У зараженій ОР атмосфері підготовка одягненого протигаза для захисту від оксиду вуглецю складається з наступних операцій: зняти заглушки з ДП-2; затриматидихання, від’єднати ФПК від лицевої частини; приєднати до лицевої частини з’єднувальну трубку, ДП-2 і ФПК; поновити дихання, зняти з ФПК чохол і покласти в сумку.

Від’єднати ФПК від протигаза ПМК-2 можна тільки після зняття маски, тому підключати ДП-2 до протигаза ПМК-2 можна тільки в незараженій атмосфері. Зміну ДП-2 в зараженій атмосфері проводити в такій послідовності: зняти заглушки з нового патрона; затримати дихання, вигвинтити патрон, що використований, і установити на його місце новий; поновити дихання.

При користуванні патроном ДП-2 забороняється: знімати заглушки до моменту переведення його в “бойове” положення; користуватися знеособленими патронами з знятими заглушками, встановлювати заглушки на патрони, що виробили ресурс часу; класти в сумку відпрацьовані патрони; спільно зберігати відпрацьовані і нові патрони. При використовуванні патрона ДП-2 виключити можливість попадання в нього крапельно-рідкої вологи.

 


Рис. 7. Протигаз ПМК з комплектом додаткового патрона:

1 – Маска М-80; 2 – з’єднувальна трубка; 3 – торба комплекту КДП;

4 – додатковий патрон ДП-2;5 – фільтруючо-поглинаюча коробка Е.0.1.08.01.