рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Витк рослини

Работа сделанна в 2005 году

Витк рослини - Реферат, раздел Биология, - 2005 год - Основні типи експозицій у ботсадах Витк Рослини. У Звязку З Тим Що З Кожним Роком Зроста Потреба У Вертикальному...

Витк рослини. У звязку з тим що з кожним роком зроста потреба у вертикальному озелененн мст, в систем колекцй ботанчного саду доцльно мати експозицю вюнких витких рослин, або вцетум.

Метою ц експозиц демонстраця життво форми рослин вюнк, або лани. З всього рзноманття лан, нтродукованих в Укран для експонування в загальномських вузвських ботанчних садах рекомендуються 45 видв форм, а також додатково ряд культурних сортв. Це можуть бути Actinidia актинидия, Ampelopsisвиноградовник Anstolochia аристолохия Atragene княжик,Саmpsis кампсис, Cekstrus древогубець Clematis ломонос, Hedera плющ, Humulus хмль Lonicera Жимолость Menispermum луносемянник, Parthenocissus двочий шогоад Periploca обвойник, Polygonum гречка, Schizandra Кимонник, Vitis. Крм того, в зон Карпат можуть бути додатково представлений Visteria chinensis бльш теплолюбн види з роду Lonicera Рослини в експозиц рекомендуться розмщувати за способом прикрплення до опор за декоративним принципом роздлення на гарноквтуч, декоративнолистян рослини з декоративними плодами за систематичним принципом.

В загальномських ботанчних садах рослини у вицетуме слд розташовувати за декоративним принципом, у вузвських - в експозиц за основу демонстрац колекцй слд прийняти систематичний принцип.

Проте в обох випадках слд враховувати екологчн вимоги рослин. Пд територю длянки вюнких рослин вдводиться 1 2 загально площ дендрарю. Мсце повинне бути захищеним вд втрв оскльки рослини розташовуються в основному у вертикальнй площин мати пвденну, а краще пвденно-схдну експозицю.

Найзручншим буде пологий схил, розбитий на тераси. Це забезпечить кращий огляд рослин, а також стк опадв. При рвному рельф необхдно влаштувати дренаж. Опори з бльш могутнми ланами Вноградових, аристолохв, актинидв слд розташовувати по перифер длянки бльш дрбн нжн жимолост, ломоносы, княжики в центральнй частин експозиц. Враховуючи, що рд ломонос волод достатньою видовою рзномантнстю ма велику кльксть декоративних сортв, бажано створити з них невелику монокультурну длянку. Для показу рослин, що пдймаються за допомогою присоскв, штучно створюються з шорсткого каменя невелик пдпрн стнки висотою до 2 м. Деяк види лан застосовують як рунтовкривн.

Це плющ колхдський, двочий виноград п ятилисточковий. Для досягнення найбльшого декоративного ефекту рослини слд висаджувати в композицях, пдбираючи х з одночасним або послдовним цвтнням, вводять в композицю не бльше трьох компонентв. Як прикриття для що оголяються знизу рослин основно посадки можна висаджувати другий ряд з низькорослих чагарникв калини карликово, гортенз садово, звробою китайського багаторчних квткових рослин.

Рекомендуться використовувати також однорчн травянист лани - декоративн боби, помею, горошок. Монокультурн сади розар, сирнгар Введення в практику садово-паркового будвництва монокультурних садв, де на певнй длянц зосереджена велика кльксть сортв видв одного того ж роду рослин, актуальною проблемою при створенн загальномських вузвських ботанчних садв. Одними з найпопулярнших декоративних садв розар сирингар.

Розарй призначений для демонстрац рзних сортв рунтових троянд з одночасним показом х декоративного використовування. В умовах середньо смуги в розарях ботанчних садв може бути представлений понад 500 рзних сортв троянд. Для влаштування розарю в умовах Лсостепу Карпат пропонуться 8 садових груп чайно-гбридн, флорбунда, ремонтантн, грануючи флора, плетист, парков, мнатюрн полантов, представлених 175 сортами. Кльксть екземплярв троянд кожного сорту в експозицйнй груп може складати 5 25 шт. Рослини слд пдбирати з урахуванням термнв тривалост цвтння, забарвлення, махрового ароматност квток, а також стйкост до хвороб несприятливих умов. При вибор мсця для пристрою розарю необхдно враховувати наступн вимоги - територя розарю повинна мати сприятлив грунтово-гдрологчн умови.

Добр, легк рунти, що створюють можливсть повноцнного х дренажу, вдсутнсть високого рвня стояння рунтових вод найцнншими для культурних троянд -длянка, вдведена пд розарй, повинна мати пвденну або пвденно-схдну орнтацю бути захищена вд несприятливих пвнчних пвнчно-схдних втрв шляхом влаштування щльно зелено стни -бажане легке терасування длянки, що полегшить створення зимових укриттв для троянд в мсц з тим збагатить розарй скельними рослинами.

Розарй звичайно ма два входи, як розташован з урахуванням напряму руху вдвдувачв, основн маршрути вимоги виробничого обслуговування. Дорожньо-стежкова мережа розарю прокладаться для кращого розподлу вдвдувачв зручного пересування х, сприя розкриттю краси його пейзажу.

Основна дорожня мережа майданчики повинна бути достатньо мцною для одночасного проходу груп вдвдувачв прозду садових машин. В розар на невеликих длянках рзно конфгурац висаджують звичайно по два-три сорти в найефектнших поднаннях. Кожна длянка слду вддляти вд доржок смугою газону вширшки до 50 см, який створю фон для троянд. Газон можна замнити зимуючими килимовими, наприклад седумом дким, що абсолютно не вимага стрижки. Геометрична конфгураця длянок розарю дозволя наблизити троянди до встановлених маршрутв, створити якнайкращ умови для догляду за рослинами укриття х на зиму. Розарй фрагментом саду, тому вн повинен бути композицйно повязаний з всма його елементами, ландшафтом, будовами.

Щоб добитися цлсност складно композиц, необхдно, перш за все, знайти врне спввдношення декоративних елементв троянд, мощення, газону. Класичним поднанням цих площ вважаться спввдношення 358.Поднання троянд по групах сортах з рзними термнами тривалстю цвтння дозволя робити композиц барвистими, збергати х декоративнсть.

Щоб не створювати зайву строкатсть, не слд робити композиц з багатьох сортв, краще дотримуватися чистосортност в межах груп. Розташування рослин по 4-6 шт. одного сорту. Вдстань посадки залежить вд родючост рунтв на багатих воно бльше, сорту бузку деяких нших особливостей. Оптимальна вдстань 5-6 м, проте, для досягнення швидкого декоративного ефекту посадки нод здйснюють через 2,5 3 м з тим, щоб псля стулення крон вилучити з ряду кожну другу рослину для посадки в нших мсцях.

Псля ц операц вдстань мж кущами ста оптимальною 5 6 м. Розташування рослин в геометричному порядку полегшу проведення агротехнчних заходв - розпушування рунту, внесення добрив, боротьбу з шкдниками. Деяк види бузку невисок, х розмщують у вльних групах на газон з вдстанню мж рослинами 2,0 3,0 м. Добрим доповненням до бузкв кнський каштан невелик групи пеона деревовидного. Псля закнчення цвтння декоративн чагарники послужать необхдним фоном для композиц з багаторчних квткових рослин, пдбраних з таким розрахунком, щоб забезпечити безперервнсть х цвтння до само осен. Ширина пшохдних дорг повинна бути не менше 3,0-4,0 м з урахуванням можливого прозду автотранспорту доячи доставки рослин, земл н Незалежно вд характеру планування монокультурних садв прийомв оформлення бажано розташовувати х в зон найбльшо вдвдувано ботанчного саду поблизу основно парково магстрал або виставково оранжере.

Плодов рослини Плодовими називаються багаторчн рослини, що утворюють ствн частини, повязан з розвитком квтки.

Плодов рослини можуть вирощуватися з природними формами крон штучно формованими. У формових садах рослини висаджують у опор спецальних каркасв, стн. Надал, пдвязуючи глки до цих опор обрзуючи непотрбн, дереву надають певну форму. Штучн форми вдом в садвництв у вигляд вертикальних горизонтальних кордонв, пальметт, ваз, спралей, арок, прамд. Основною породою у формовому саду в умовах Лсостепу Украни яблуня.

В ботанчних садах не рекомендуться збирати плодов з рзних родв в однй експозиц. В загальномському ботанчному саду рекомендуться створювати колекцю декоративних плодових, переважна бльшсть яких - дикоросл види. В експозиц повинн бути широко представлений разом з типовими формами рзн декоративн форми гбриди ц групи рослин, а також декоративн форми культурних плодових. Культурн плодов в загальномському ботанчному саду можуть бути представлений у формовому плодовому саду. Вн вдрзняться високою декоративнстю, але вимага виконання великого обму робт по догляду. У звязку з цим формовий плодовий сад може створюватися лише за наявност достатньо клькост квалфкованих працвникв.

Експозицю декоративних плодових слд створювати за систематичним або декоративним принципом. Формовий сад створються по останньому з вдзначених принципв. У вузвських ботанчних садах рекомендуться створювати 2 експозиц плодових рослин одну з дикорослих для демонстрац х видово рзномантност, що розташовуться в дендрар як частина смейства розоцвт другу - з культурних для демонстрац х сортв, що розташовуться в роздл господарсько-цнних рослин.

Частиною експозиц культурних рослин у вузвському ботанчному саду може бути формовий сад. Залежно вд того, фахвцв яко галуз готу вуз, повинне розвязуватися питання про спввдношення площ, що вдводяться пд дикоросл культурн плодов. Проте, якщо вуз ма свй в розпорядженн базу для проведення практичних занять в промисловому плодовому саду, вся площа, що вдводиться пд плодов, може бути наданий дикорослим. Експозицю дикорослих плодових у вузвському ботсаду рекомендуться створювати за систематичним принципом, проте можливо застосування ботанко-географчного.

При використовуванн останнього на окремих длянках експозиц дикорослих плодових формуються групи з видв, що мають загальне географчне походження наприклад, плодов Середнй Аз, Пвнчно Америки. Список використано лтератури 1. Родичкин И.Д. Проектирование современных загородных парков К.Будвельник, 1981 152с. 2. Вольф, 1915 Декоративные растения открытого и закрытого грунта, 3. Деревья и кустарники, культивируемые в Украинской ССР. Покрытосеменные, 4. Деревья и кустарники СССР, т. I VI, 1949-1959 Колесников,.

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Основні типи експозицій у ботсадах

Ботанчн сади загальномськ вузвськ створюються з рзною метою, в звязку, з чим експозиц в них повинн помтно вдрзнятися.Загальномськ ботанчн сади… Вузвськ ботанчн сади створюються з метою навчання студентв в значнй мр пдлегл… Дендрар Одню з найважливших експозицй в ботанчних садах дендрарй, що збором живих деревних чагарникових рослин, як…

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Витк рослини

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Конферетуми
Конферетуми. Останнм часом значне збльшення колекцйно фундац рослин привело до видлення самостйних длянок-моносадв окремих самих декоративних родин родв. Так виникли сади в саду наприклад, сад магн

Родов комплекси покритонаснних
Родов комплекси покритонаснних. Експозиц покритонаснних займають 40-60 вс експозицйно площ ботанчного саду. Вони базою нтенсивно роботи по нтродукц деревних чагарникових рослин, виявленню видв форм

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги