рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Зубр

Зубр - раздел Биология, Таксономічна Характеристика. Один З 2 Видів Роду; Єдиний Вид Роду У Фауні Ук...

Таксономічна характеристика. Один з 2 видів роду; єдиний вид роду у фауні України. Переважну більшість поголів`я виду становлять тварини т. з. кавказько-біловезької форми. Статус. VI категорія. Поширення. На тер. України зубрiв розселяють з 1965 р. У природних умовах утримуються 10 популяцiй та груп (Волинська, Київська, Чернiгiвська, Сумська, Львiвська, Iвано- Франкiвська, Чернiвецька та Вiнницька областi). У давнину був поширений у лiсах Європи. В Українi зубри зникли в 16 - 17 столiттях.У 1902 р. їх завезли в Асканiю-Нову, 1913 р у царськi мисливськi угiддя в Криму (нинi Кримський природний заповiдник). Пiд час громадянської вiйни обидвi групи тварин загинули.

Така ж доля спiткала пiд час Великої Вiтчизняної вiйни 1941 - 45 рр. зубрiв, завезених у Крим 1937 року. На поч. 20 ст. популяцiї виду iснували у природному станi лише в Бiловезькiй Пущi та на Кавказi, проте пiд час тривалих воєнних конфлiктiв вони були майже повнiстю винищенi.На основi тварин, що збереглися лише у зоологiчних парках i приватних угiддях, здiйснювалося вiдновлення виду. В результатi складної роботи по загiнному та напiввiльному розведенню стало можливим вiльне утримання цих тварин.

Місця перебування.Рівнинні та гірські ліси (переважно листяні і мішані, з вирубками, луками та болотами). Виходить на сінокоси та ін. сільськогосподарські угіддя. Чисельність. У вільних популяціях на тер. України на 1. 1. 1988 р. налічувалося бл. 440 зубрів (не враховуючи тварин, яких утримують у вольєрах), з них: у Цуманському мисливському господарстві (Волинська обл.) - бл. 150, Конотопському (Сумська обл.) і Данівському (Чернігівська обл.) відповідно 16 і 50, Майдан і Лопатинське (Львівська обл.) - 50 і 9, Буковинському та Зубровиця (Чернівецька обл.) - 70 і 40, на тер. Надвірнянського лісокомбінату (Івано-Франківська обл.) - бл. 20, в Уладівському лісництві Хмільникського лісгоспзагу (Вінницька обл.) - 40. Кількість зубрів поступово збільшується. Чисельність їх зросла за рахунок розмноження за час розселення (з 1965 р.) більш як на 350 голів. Причини зміни чисельності. Винищення виду внаслідок надмірного промислу в умовах господарської діяльності людини, що призвела до істотної перебудови ландшафтів, скорочення площ, деградації та зникнення лісів - основних стацій звіра. Головними причинами смертності в наш час є хвороби та зіткнення з транспортними засобами.

Особливості біології. Тримається звичайно невеликими сім`ями або стадами (до 50 особин). Старі самці живуть поодинці, пристають до гурту лише під час гону. Живиться травою, листям, пагонами і гілками дерев та чагарників, корою, а також добре їсть сіно. Статевої зрілості самець досягає у 2 - 3-річному віці, а самка у 2-річному. Гін у серпні - вересні. Самка раз на рік після 9-місячної вагітності народжує одне, рідко двоє малят.

Лактація триває 8 - 10 місяців. Розмноження у неволі. Розмножується добре.

Практично все сучасне поголів`я зубрів походить від тварин, яких розводили в неволі з 1929 р коли в Польщі було створено перший зубровий розплідник під егідою Міжнародного товариства збереження зубра.

У 1946 р. створено зубровий розплідник у білоруській частині Біловезької Пущі. Заходи охорони. Занесено до Червоної книги Української РСР (1980), Червоної книги МСОП та Європейського Червоного списку (1991). Полювання на зубра заборонено з 1923 р відстріл тварин провадиться лише з метою селекції за спеціальним дозволом.Слід створювати нові осередки реакліматизації зубрів у лісовій, лісостеповій та степовій зонах, невеликі (25 - 50 голів) популяції в мисливських господарствах.

– Конец работы –

Используемые теги: Зубр0.039

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Зубр

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Перевод поэмы Н. Гусовского "Песня про зубра" на белорусский и русский языки
В это время творили Цицерон, Вергилий, Гораций, Овидий, Цезарь, Саллюстий». (http://latinsk.ru/) 4. Постклассический период I-II вв. н. э. Язык… Но в эпоху средневековья на латинском языке ведется преподавание в школах и… Кроме того, он функционирует как общий письменный язык. «Эпоха средневековья в истории латинского языка…

Художественно-документальная проза Д. Гранина. Повесть "Зубр"
Что же такое художественно-документальная проза? Художественно-документальным следует считать такое произведение, в котором реализовн художественный… Общий стиль и вся система использованных элементов создают атмосферу… Эстетические и нравственные идеалы писателя, воссоздание им судьбы творческой личности во времени, в связи с…

Образ жизни, значение зайца–беляка и зубра. Мероприятия по предупреждению гибели животных от болезней
Изолированный фрагмент ареала сохранился в Альпах. В Белоруссии заяц-беляк встречается по всей территории, однако плотность его населения… Масса тела взрослых особей составляет 2— 5,5 кг. Окраска волосяного покрова у… Перед местом дневного отдыха беляки, как и русаки, запутывают следы. Ложится беляк в местах с загущенной…

0.028
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам