Виготовлення тимчасових препаратів молодих пиляків, пофарбованих ацетокарміном

Щоб знайти правильно усі стадії мейозу, треба бутони зафіксувати протягом 24 годин через кожні 2 години в спирто-оцтовому фіксаторі. Через 6-10 годин фіксовані бутони переносять в 70 % етиловий спирт, де фіксований матеріал може знаходиться досить тривалий час.

Потім з одного з бутонів вичленувати пиляк довжиною 2-3 мм за допомогою препарувальної голки та пінцету і поміщають на предметне скло в краплю ацетокарміну. Розрізати пиляк навпіл та, притримуючи голкою, вичавити іншою голкою його вміст. Додати на скло декілька крапель ацетокарміну і підігрівати над полум'ям пальника майже до кипіння близько 3 хвилин, проносячи декілька разів над полум‘ям спиртівки.

Після цього фільтрувальним папером видалити зайвий ацетокармін. Усі тканини покривів пиляка також видалити.

Препарат накривають покривним склом і рівномірно розподіляють матеріал постукуванням по покривному склу загостреним сірником.

Через 10-15 хвилин замінюють розчин ацетокарміну під покривним склом на 45 % розчин оцтової кислоти для фарбування цитоплазми і додаткової мацерації. Заміну проводять таким чином: з одної сторони від покривного скла капають краплю 45 % оцтової кислоти, а з другого боку шматочком фільтрувального паперу відсасують ацетокармін, при цьому 45 % розчин оцтової кислоти поступає під покривне скло і вимиває барвник з цитоплазми клітин корінців, хромосоми при цьому залишаються забарвленими. Цю процедуру повторюють кілька разів, до тих пір, поки барвник повністю не вимиється з препарату.

Після цього препарат розглядають під мікроскопом при збільшенні об'єктиву 40 або 90. В останньому випадку використовують імерсійне масло.