рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Заняття 3

Заняття 3 - раздел Биология, Заняття 1 ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ КЛІТИН МІТОЗ „Моногібридне Та Полігібридне Схрещування” Мета:...

„МОНОГІБРИДНЕ ТА ПОЛІГІБРИДНЕ СХРЕЩУВАННЯ”

Мета:

  1. Розглянути основні закони незалежного успадкування ознак;
  2. Розглянути основні типи схрещувань та можливе розщеплення при неповному домінуванні, летальній дії генів, кодомінантному успадкуванні;
  3. Навчитися розв‘язувати задачі з теми „Моногібридне та Полігібридне схрещування”

Хід роботи

  1. Розв‘язання задач з теми „Моногібридне схрещування”

Моногібридним називається таке схрещування, у якому батьківські форми розрізняються за алелями одного гену.

 

№ 1. Від схрещування рослин озимого жита з опушеними і неопушеними квітковими лусками в першому поколінні були отримані рослини з опушеними квітковими лусками, а в другому - 227 з опушеними і 82 з неопушеними. При схрещуванні гібридів F1 з рослиною з неопушеними квітковими лусками було отримано: 110 з опушеними і 98 з неопушеними лусками. Поясніть розщеплення. Визначте генотипи вихідних рослин і F1. Що вийде, якщо схрестити гібриди F1, з вихідною батьківською рослиною з опушеними лусками?

 

№ 2. При схрещуванні рослин бавовника, які мають цілісні листки, з рослинами із розсіченими листками, було отримано 105 рослин, листки яких виявилися неповно розсіченими. В другому поколінні 189 рослин мали неповно розсічені листки, 81 - розсічені і 95- цілісні. Поясніть розщеплення. Що вийде, якщо рослини F1 схрестити з вихідними батьківськими рослинами?

 

№ 3. Від схрещування рослин ротиків (львиный зев) з червоними та кремовими квітками в першому поколінні всі рослини мали блідо-червоні квітки, а в другому відбулося розщеплення: 22 з червоними, 23 з кремовими і 59 з блідо-червоними квітками. Поясніть розщеплення. Визначте генотипи вихідних рослин. Що вийде, якщо гібриди F1 схрестити з чорвоноквітковою рослиною? Яка частина нащадків F3 матиме кремові квітки?

 

№4. Серед великого числа нормальних рослин кукурудзи була знайдена одна карликова рослина, яку схрестили з вихідною нормальною рослиною. В першому поколінні від цього схрещування всі рослини виявилися нормальними, а в F2 - 67 нормальних і 19 карликів. Як успадковується карликовість? Як пояснити появу вихідної карликової рослини? Який результат ви чекаєте отримати від самозапилення карликових рослин?

 

№ 5. Комолість домінує у великої рогатої худоби над рогатістю. Комолий бик схрещений з трьома коровами. Від схрещування з рогатою коровою (1) отримано рогате теля, від схрещування з рогатою коровою (2) отримано комоле теля і від схрещування з комолою коровою (3) отримано рогате теля. Які найвірогідніші генотипи всіх батьківських особин і яких нащадків можна чекати надалі від кожного з цих схрещувань?

 

№ 6. У фокстер'єрів іноді спостерігається нервове захворювання, яке перешкоджає нормальному пересуванню хворих собак. Аномалія спостерігається у цуценят обох статей. Серед 92 цуценят, які народилися в 23 послідах, цей дефект спостерігався у 25. Який висновок можна зробити з цих даних щодо генетичної обумовленості даного захворювання? Які найвірогідніші генотипи собак, від яких народилися хворі цуценята?

 

№ 7. Ірландські сетери можуть бути сліпими в результаті дії рецесивного гена. Пара тварин з нормальним зором мала послід з 5 цуценят, два з яких були сліпими. Встановіть генотипи батьків і генотипи цуценят. Одне нормальне цуценя з цього посліду повинно бути продане для подальшого розмноження. Яка вірогідність того, що воно гетерозиготне за геном сліпоти?

 

№ 8. При схрещуванні стандартних коричневих норок з сріблясто-блакитними в першому поколінні всі цуценята виявилися коричневими, а в другому в декількох послідах було отримано 27 коричневих і 8 сріблясто-блакитних. Як успадковується сріблясто-блакитне забарвлення шерсті? Яке схрещування треба поставити, аби збільшити кількість сріблясто-блакитних норок серед нащадків?

 

№9. Від схрещування сріблясто-соболиного самця норки з нормальними темними самками отримали в потомстві 345 сріблясто-соболиних і 325 темних норок. Величина посліду складала в середньому 5,11 цуценят. При схрещуванні сріблясто-соболиних норок між собою було отримано 196 сріблясто-соболиних і 93 темних при середній величині посліду 3,65 цуценят. Поясніть результати схрещувань, визначте генотипи батьків і нащадків.

 

№ 10. При схрещуванні чубатих качок з нормальними було отримано 135 каченят, з них 62 чубатих і 73 нормальних. Від схрещування чубатих качок між собою з'явилося 92 чубатих і 44 нормальні каченяти, причому частина ембріонів гинула перед вилупленням. Як успадковується ознака чубатості? Яких нащадків слід чекати від схрещування нормальних качок між собою?

 

№ 11. Одна порода курей відрізняється укороченими ногами, такі кури не розривають городів. Ознака ця - домінантна. Ген, який її контролює, викликає одночасно також укорочення дзьоба. При цьому у гомозиготних курчат дзьоб такий малий, що вони не в змозі пробити яєчну шкаралупу і гинуть, не вилупившись з яйця. В інкубаторі господарства, яке розводить тільки коротконогих курей, отримано 3000 курчат. Скільки з них коротконогих? Дайте аргументовану відповідь.

 

№ 12. При схрещуванні курчавопірих курей з півнями, які мають нормальне пір‘я, було отримано 84 курчавопірих і 78 нормальних за оперенням курчат. При подальшому схрещуванні курчавопірих особин з F1 між собою було отримано наступних нащадків: 172 курчавопірих, 80 з нормальним оперенням і 72 сильно курчавопірих курчати. Як успадковується курчавопірість у курей? Які генотипи всіх особин, використаних в схрещуваннях? Яких нащадків слід очікувати від схрещування сильно курчавопірих особин з нормальними?

 

№13. У кроликів відомі наступні типи забарвлення: агуті, шиншила (сіра), світлий шиншила (світло-сіра), гімалайська і альбінос. Для визначення спадкоємства цих забарвлень були поставлені схрещування, результати яких приведені нижче:

1) при схрещуванні кроликів із забарвленням агуті з кроликами з будь-яким названим вище забарвленням в F1 всі нащадки мали забарвлення агуті, а в F2 від цих схрещувань спостерігалося розщеплення 3/4 агуті : 1/4 шиншила (або гімалайський, або альбінос, відповідно);

2) при схрещуванні кроликів шиншила з гімалайським або альбіносом в F1 все крольчата мають світло-сіре забарвлення, а в F2 розщеплення: 1/4 шиншила : 2/4 світло-сірих : 1/4 гімалайський або альбінос, відповідно.

Як це можна пояснити? Які генотипи вихідних кроликів в схрещуваннях? Який результат ви чекаєте отримати від схрещування гімалайського кролика з альбіносом?

 

№ 14. Альбінізм успадковується у людини як аутосомна рецесивна ознака. В родині, де один з подружжя альбінос, а інший нормальний, народилися різнояйцеві близнята, один з яких нормальний відносно аналізованої хвороби, а інший альбінос. Яка вірогідність народження наступної дитини-альбіноса?

 

№ 15. В пологовому будинку в одну ніч народилося чотири немовлята, з групами крові О, А, В і АВ. Групи крові чотирьох батьківських пар були: I пара - О і О; II пара - АВ і О; III пара - А і В; IV пара -В і В. Чотирьох немовлят можна з повною достовірністю розподілити між батьківськими парами. Як це зробити? Які генотипи всіх батьків і дітей?

 

№ 16. Чи можна виключити батьківство, якщо мати має групу крові А, дитина - групу крові В, а передбачувані батьки - групи крові О і АВ? Дайте аргументовану відповідь.

 

  1. Розв‘язання задач з теми „Полігібридне схрещування”

№ 1. При схрещуванні рослин ротиків з червоними актиноморфними (правильними) квітками з рослинами, що мають жовті зигоморфні (неправильні) квітки, в першому поколінні всі рослини мали рожеві зигоморфні квітки, а в другому:

39 з червоними зигоморфними

94 з рожевими зигоморфними

45 з жовтими зигоморфними

15 з червоними актиноморфними

28 з рожевими актиноморфними

13 з жовтими актиноморфними
234

Як успадковуються ознаки? Визначте генотипи вихідних рослин. Яка частина рослин F2 з червоними зигоморфними квітками буде гомозиготною за цими ознаками?

 

№ 2. У томатів пурпурне забарвлення стебла домінує над зеленим, розсічені листки над цілісними. Ознаки успадковуються незалежно. Нижче приведені результати схрещувань, на основі яких слід визначити найвірогідніші генотипи вихідних рослин в кожному з цих схрещувань.

Ознаки батьківських рослин Кількість рослин в потомстві
Пурп. забарвлення, розсічені листки Пурп. забарвлення, цілісні листки Зел. забарвлення, розсічені листки Зел. забарвлення, цілісні листки
Пурп. розсічені пурп. розсічені
Пурп. цілісні. зел. розсічені
Пурп. розсічені зел. цілісні - - -

 

№ 3. У томатів пурпурне забарвлення стебла домінує над зеленим, а розсічені листки над цілісними ("картоплелистність"). При схрещуванні рослин томату з пурпурними стеблами і розсіченими листками з рослинами, які мають зелені стебла і розсічені листки, отримали 321 рослину з пурпурним стеблом і розсіченими листками, 101 рослину з пурпурним стеблом і цілісними листками, 310 рослин із зеленим стеблом і розсіченими листками і 107 рослин із зеленим стеблом і цілісними листками. Поясніть результати, визначте генотипи вихідних рослин.

 

№ 4. У вівса нормальна висота рослини домінує над гігантизмом, а ранньостиглість - над пізньостиглістю. Ознаки успадковуються незалежно. Схрещуються ранньостигла рослина з нормальною висотою з пізньостиглим гігантом. Вихідні рослини гомозиготні. В якому поколінні та з якою вірогідністю з'являться гомозиготні ранньостиглі гіганти?

 

№ 5. При схрещуванні рослин ротиків з червоними актиноморфними (правильними) квітками з рослинами, які мають жовті зигоморфні (неправильні) квітки, в F1 всі рослини мали рожеві зигоморфні квітки. Від схрещування гібридів F1 з рослинами, які мали жовті актиноморфні квітки, отримали 39 рослин з рожевими зигоморфними квітками, 44 з рожевими актиноморфними, 42 з жовтими зигоморфними і 40 з жовтими актиноморфними квітками. Чому серед нащадків не з'явилися рослини з червоними квітками? Яке схрещування треба поставити, аби отримати такі рослини?

№ 6. Від схрещування рослин жита з нормальним колосом і червоними вушками на листках з рослинами, які мають гіллястий колос і білі вушка, були отримані гібриди з нормальним колосом і червоними вушками. В другому поколінні відбулося розщеплення: 128 рослин мали нормальний колос і червоні вушка, 35 - нормальний колос і білі вушка, 43 - гіллястий колос і червоні вушка і 12 - гіллястий колос і білі вушка. Визначте, як успадковуються ознаки та які генотипи вихідних рослин і гібридів F1. Яка частина рослин F2 з гіллястим колосом і червоними вушками є гомозиготною?

 

№ 7. В двох схрещуваннях рослин кавуна з довгими зеленими плодами з рослинами, які мають круглі смугасті плоди, отримали наступні результати:

 

Р1 ♀ довгі зелені ♂ круглі смугасті

F1 всі круглі зелені

 

Р2 ♀ довгі зелені ♂ круглі смугасті

F1 20 круглі зелені

18 круглі смугасті

22 довгі зелені

25 довгі смугасті
85

Поясніть результати, визначте генотипи вихідних рослин в обох схрещуваннях. Яке розщеплення ви чекаєте отримати від схрещування вихідної рослини з довгими зеленими плодами із схрещування 1 з вихідною рослиною з круглими смугастими плодами з схрещування 2?

 

№ 8. При схрещуванні рослини пшениці, що має щільний остистий колос, з рослиною з рихлим безостим колосом в першому поколінні всі рослини мали безості колоси середньої щільності. В другому поколінні було отримано: 58 безостих з щільним колосом, 125 безостих з колосом середньої щільності, 62 безостих з рихлим колосом, 18 остистих з щільним колосом, 40 остистих з колосом середньої щільності і 21 з остистим рихлим колосом. Як успадковуються ознаки? Які генотипи вихідних рослин та гібридів F1? Яка частина рослин в F3 матиме остистий рихлий колос?

 

№ 9. В F1 від схрещування червоноколосих безостих рослин пшениці з білоколосими остистими всі рослини виявилися червоноколосими безостими, а в F2 відбулося розщеплення: 159 червоноколосих безостих, 48 червоноколосих остистих, 57 білоколосих безостих, 16 білоколосих остистих. Всього 280 рослин. Як успадковуються ознаки? Визначте генотипи вихідних рослин. Яка частина рослин F2 буде гетерозиготною за обома ознаками? Яке розщеплення ви чекаєте отримати в аналізуючому схрещуванні і яку форму слід використовувати як аналізатор?

 

№ 10. Рослину запашного горішка із зеленим зморшкуватим насінням і пазушними квітками було схрещено з рослиною, яка має зелене кругле насіння і верхівкові квітки. В F1 було отримано 59 рослин із зеленим зморшкуватим насінням і пазушними квітками, 62 - із зеленим круглим насінням і пазушними квітками, 22 - з жовтим круглим насінням і пазушними квітками і 20 - з жовтим зморшкуватим насінням і пазушними квітками. Поясніть розщеплення. Які генотипи вихідних рослин і гібридів F1? Які схрещування треба поставити для перевірки вашої гіпотези?

 

№ 11. У гороху посівного зелене забарвлення незрілих бобів домінує над жовтим, опукла форма зрілих бобів - над бобами з перетяжкою. Нижче приведені результати схрещувань рослин, які відрізняються за цими ознаками. Які найвірогідніші генотипи вихідних рослин в кожному схрещуванні?

 

Ознаки батьківських рослин Кількість рослин в потомстві
Зелені опуклі Зелені з перетяжкою Жовті опуклі Жовті з перетяжкою
Зелен. опукл. зел. з перетяж.
Зелен. опукл. жовт. з перетяж.
Зелен. опукл. жовт. опукл. - -
Зелен. опукл. жовт. з перетяж. - - -

Яка частина рослин з першого схрещування гомозиготна за обома ознаками?

 

№ 12. Мендель схрестив рослини гороху, одна з яких мала гладке насіння, жовте забарвлення сім'ядолей і сіро-коричневе забарвлення шкірки насіння, інша - зморшкувате насіння, зелене забарвлення сім'ядолей і білу шкірку насіння. В F1 від цього схрещування всі рослини мали гладке насіння з жовтим забарвленням сім'ядолей і сіро-коричневою шкіркою, а в F2 було отримано:

284 гладких жовтих з сіро-коричневою шкіркою,
98 гладких жовтих з білою шкіркою,
86 гладких зелених з сіро-коричневою шкіркою
27 гладких зелених з білою шкіркою,
88 зморшкуватих жовтих з сіро-коричневою шкіркою,
34 зморшкуватих жовтих з білою шкіркою
30 зморшкуватих зелених з сіро-коричневою шкіркою,

7 зморшкуватих зелених з білою шкіркою

Як успадковуються ознаки? Визначте генотипи вихідних рослин і гібридів F1. Яке схрещування можна поставити для перевірки вашого припущення і які форми Ви при цьому використовуватимете?

 

№ 13. Схрещувалися дві породи тутового шовкопряда, які відрізнялися наступними двома ознаками: одна з них дає одноколірну гусінь, яка плете жовті кокони, а інша - смугасту гусінь, яка плете білі кокони. В першому поколінні вся гусінь була смугастою і плела жовті кокони. В другому поколінні вийшло наступне розщеплення: 6385 - смугаста гусінь, яка плете жовті кокони, 2147 – смугаста гусінь з білими коконами, 2099 - одноколірна з жовтими коконами і 691 - одноколірна з білими коконами. Визначте генотипи вихідних форм і нащадків першого і другого поколінь.

 

№ 14. У коней вороне забарвлення шерсті домінує над каштановим, алюр риссю - над алюром кроком (інохідь). Яким буде фенотип нащадків F1 від схрещування гомозиготного вороного інохідця з гомозиготним каштановим рисаком? Яких нащадків можна чекати від схрещування між собою тварин з першого покоління?

 

№ 15. Схрещування червоних комолих корів з чалими рогатими биками дає виключно комолих нащадків, половина яких має червону, а половина - чалу масть. Якщо схрестити між собою чалих комолих особин, яка частина нащадків також буде чалою комолою? Білою рогатою?

 

№ 16. Від схрещування курей з простим гребенем і короткими ногами з півнем, що має горохоподібний гребінь і короткі ноги, в F1 всі курчата мали горохоподібний гребінь, причому 1/3 з них виявилася з нормальними ногами, а 2/3 - з короткими. Коли схрестили між собою коротконогих особин з F1 то отримали наступний результат: 40 коротконогих з горохоподібним гребенем, 23 з нормальними ногами і горохоподібним гребенем, 13 коротконогих з простим гребенем і 7 з нормальними ногами і простим гребенем. Від схрещування особин з F1, які відрізняються за фенотипом, отримали ті ж фенотипічні класи, як і в попередньому схрещуванні, але в співвідношенні, близькому до 3 : 3 : 1 : 1. Як успадковуються ознаки? Визначте генотипи вихідних птахів і нащадків F1.

 

№ 17. Для виявлення генотипу чубатих п'ятипалих курей їх схрестили з чотирипалими півнями без чуба (аналізуюче схрещування). Було отримано чотири типи нащадків: 36 курчат з чубом п'ятипалих, 31 - п'ятипале без чуба, 31 - чотирипале з чубом і 33 - чотирипалих без чуба. Як успадковуються ці ознаки? Яких нащадків можна отримати при схрещуванні вихідних чубатих п'ятипалих курей з півнями такого ж генотипу? Яка частина нащадків від цього схрещування матиме чотири пальці і чуб?

 

№ 18. Від схрещування бронзових індичок з нормальним оперенням з такими ж індиками було отримано 14 індичат: 8 бронзових з нормальним оперенням, 3 бронзових з волосистим оперенням, 2 червоних з волосистим оперенням і 1 червоний з нормальним оперенням. Поясніть результати, визначте генотипи батьків. Чи можна перевірити ці дані за методом 2?

 

№ 19. В реципрокних схрещуваннях світлих коропів з малюнком на шкірі з темними коропами без малюнка в F1 отримали 96 світлих з малюнком і 89 темних з малюнком. Від схрещування риб першого покоління з різними фенотипами в F2 було отримано: 58 світлих з малюнком, 50 темних з малюнком, 18 темних без малюнка і 15 світлих без малюнка. Від схрещування світлих риб з малюнком з F1 між собою отримали: 379 світлих з малюнком, 124 світлих без малюнка, 194 темних з малюнком і 80 темних без малюнка - всього 777 риб. Як успадковуються ознаки? Визначте генотипи риб, використаних в схрещуваннях. Що вийде, якщо схрестити темних з малюнком риб з темними без малюнка з F2?

 

№ 20. Схрещуються дві дрозофіли із закрученими вгору крилами і укороченими щетинками. Серед нащадків, отриманих від цього схрещування, знайдені мухи із закрученими вгору крилами і укороченими щетинками, закрученими вгору крилами і нормальними щетинками, з нормальними крилами і укороченими щетинками, з нормальними крилами і нормальними щетинками (дикий тип) в співвідношенні 4:2:2:1. Поясніть результат. Визначте генотипи вихідних мух.

 

№ 21. Альбінізм - рецесивна ознака. Таласемія - спадкове захворювання крові, обумовлене дією одного гена. В гомозиготі викликає найважчу форму захворювання - велику таласемію, звичайно смертельну в дитячому віці (tt). В гетерозиготі виявляється менш важка форма - мала таласемія (Tt).

Дитина-альбінос страждає малою таласемією. Які найвірогідніші генотипи його батьків? Чи можуть бути батьки здоровими?

 

№ 22. У людини є два види сліпоти і кожна визначається своїм рецесивним аутосомним геном. Гени знаходяться в різних парах хромосом.

1. Яка вірогідність того, що дитина народиться сліпою, якщо батько і мати її страждають одним і тим же видом спадкової сліпоти, а за іншою парою генів сліпоти нормальні?

2. Яка вірогідність народження дитини сліпою в сім'ї в тому випадку, якщо батько і мати страждають різними видами спадкової сліпоти, маючи на увазі, що за обома парами генів вони гомозиготні?

3. Визначте вірогідність народження дитини сліпою, якщо відомо: батьки його зрячі, обидві бабусі страждають однаковим видом спадкової сліпоти, а за іншою парою аналізованих генів вони нормальні і гомозиготні; в родоводі з боку дідусів спадкової сліпоти не відзначено.

4. Визначте вірогідність народження дітей сліпими в сім'ї, про яку відомо: батьки зрячі; бабусі страждають різними видами спадкової сліпоти, а за іншою парою аналізованих генів вони нормальні і гомозиготні; в родоводі дідусів спадкової сліпоти не було.

 

№ 23. Глаукома дорослих успадковується декількома шляхами. Одна форма визначається домінантним аутосомним геном, інша - рецесивним теж аутосомним не зчепленим з попереднім геном. Яка вірогідність народження дітей з аномалією в родині, де один з батьків гетерозиготний за обома парами цих генів, а інший нормальний відносно зору і гомозиготний за обома парами генів?

 

№ 24. Перед судово-медичним експертом поставлена задача з'ясувати, чи є хлопчик, який живе в родині подружжя Р, рідним або всиновленим. Дослідження крові всіх трьох членів родини дало наступні результати. У матері групи крові Rh+, О і М; у батька - Rh--, АВ і N; у сина - Rh+, А і М. Який висновок повинен дати експерт і на чому він ґрунтується?

 

№ 25. У фермера було два сини. Перший народився, коли фермер був ще молодий, і виріс красивим сильним хлопцем, яким батько дуже пишався. Другий, який народився набагато пізніше, ріс хворобливою дитиною, і сусіди переконували фермера подати до суду для встановлення батьківства. Підставою для позову повинно було послужити те, що, будучи батьком такого доладного хлопця, яким був його перший син, фермер не міг бути батьком такого слабкого створіння, як другий. Групи крові були такі:

фермер - О, М

мати - АВ, N

1-й син - A, N

2-й син - В, MN.

Чи можна на підставі цих даних вважати, що обидва хлопці є синами цього фермера? Які генотипи всіх членів цієї родини?

 

№ 26. Жінка з групою крові В, нездатна розрізняти смак фенілтіокарбаміду (ФТК), має трьох дітей:

один з групою крові А, розрізняє смак ФТК

один з групою крові В, розрізняє смак ФТК

один з групою крові АВ, не здатний розрізняти смак ФТК.

Нездатність розрізняти ФТК - рецесивна ознака. Що ви можете сказати про генотипи матері і батька цих дітей?

 

№ 27. Батьки мають групи крові:

мати батько

Перша пара: А, MN, Rh+ О, М, Rh ++

Друга пара: В, N, Rh - В, MN, Rh +

Третя пара: А, М, Rh + В, MN, Rh---

Діти мають групи крові: l. AB, M, Rh-

2. В, N, Rh-

3. А, MN, Rh +

Хто чия дитина? Визначте генотипи батьків і дітей.

 

№ 28. Чи можна виключити батьківство, якщо мати має групи крові О і MN, передбачуваний батько - АВ і N, діти:

1. О, М;

2. А, М;

3. О, MN?

Дайте аргументовану відповідь.

 

№ 29. В пологовому будинку жінка стверджувала, що дитина, якоу їй принесли (1), не її син. Окрім цього немовляти в той момент в пологовому будинку знаходилася ще одна дитина, хлопчик (2). Групи крові цієї жінки О і MN, смаку фенілтіокарбаміду (ФТК) вона не відчуває (рецесив). Перша дитина має групи крові А і N, чутливий до ФТК; друга дитина має групи крові О і М, смаку ФТК не відчуває. Чоловік жінки помер, але у неї є ще троє дітей:

1-й - з групами крові А і М, чутливий до ФТК;

2-й - з групами крові В і N, чутливий до ФТК;

3-й - з групами крові А і MN, не чутливий до ФТК.

Чи можете Ви сказати, який з двох новонароджених син цієї жінки?

 

№ 30. Відомо, що рослина має генотип ААВbсс. Гени успадковуються незалежно.

а) Скільки типів гамет утворює цю рослину?

б) Скільки фенотипів і в якому співвідношенні може бути отримано серед нащадків цієї рослини при самозапиленні, якщо припустити повне домінування за всіма парами алелей?

в) Скільки генотипів і в якому співвідношенні буде серед нащадків цієї рослини при самозапиленні?

г) Скільки фенотипів і в якому співвідношенні може бути отриманий серед нащадків цієї рослини при самозапиленні, якщо припустити неповне домінування за всіма парами алелей?

 

№ 31. Відомо, що рослина має генотип AaBbccDdEeFf. Гени успадковуються незалежно.

а) Скільки типів гамет утворює ця рослина?

б) Скільки фенотипів і в якому співвідношенні може бути отримано
при самозапиленні цієї рослини і повному домінуванні за всіма парами алелей?

в) Скільки генотипів і в якому співвідношенні буде серед нащадків цієї рослини при самозапиленні?

г) Яке розщеплення отримаємо при схрещуванні цієї рослини з
рослиною, яка має генотип aabbCCddeeFf ?

– Конец работы –

Эта тема принадлежит разделу:

Заняття 1 ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ КЛІТИН МІТОЗ

ЖИТТЄВИЙ ЦИКЛ КЛІТИН МІТОЗ... План Виготовлення тимчасових препаратів корінців проростків... Визначити кількість хромосом у даної культури на стадії метафазної пластинки...

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Заняття 3

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным ля Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Все темы данного раздела:

Виготовлення тимчасових препаратів корінців проростків, пофарбованих ацетокарміном
Визначення рівня мітотичної активності мерістематичної тканини Мета: Навчитися фіксувати і фарбувати хромосоми в клітинах рослин

Виготовлення тимчасових препаратів корінців проростків, пофарбованих ацетокарміном
Корінці 5-ти денних проростків різних сільськогосподарських культур, фіксують протягом 24 годин через кожні 2 години в спирто-оцтовому фіксаторі. Через 6-10 годин проростки переносять в 70 % етилов

Визначення рівня мітотичної активності мерістематичної тканини
Ознайомлення з фазами клітинного поділу проводиться на постійних препаратах корінців цибулі. Перед проведенням підрахунків потрібно навчитись розрізняти клітини, які знаходяться на різних фазах міт

Виготовлення тимчасових препаратів молодих пиляків, пофарбованих ацетокарміном
Спостереження за різними фазами мейозу на постійних або тимчасових препаратах, виготовлених з молодих пиляків Мета: Навчитися фі

Виготовлення тимчасових препаратів молодих пиляків, пофарбованих ацетокарміном
Щоб знайти правильно усі стадії мейозу, треба бутони зафіксувати протягом 24 годин через кожні 2 години в спирто-оцтовому фіксаторі. Через 6-10 годин фіксовані бутони переносять в 70 % етиловий спи

Спостереження за різними фазами мейозу на постійних або тимчасових препаратах, виготовлених з молодих пиляків
В основі формування гамет лежить інший механізм, відмінний від мітозу, - мейоз (від грецького „мейозис” – зменшую). Мейозу піддаються не всі клітини, а незрілі соматичні полові клітини, що досягли

Заняття 4
„ВЗАЄМОДІЯ ГЕНІВ. НАСЛІДУВАННЯ, ЗЧЕПЛЕНЕ ЗІ СТАТТЮ” План: Вирішення задач з теми „Взаємодія генів”

Заняття 5
„КРОСИНГОВЕР. НАСЛІДУВАННЯ ЗЧЕПЛЕНИХ ОЗНАК” План: Вирішення задач з теми „Наслідування зчеплених ознак. Кросинговер”

Заняття 6
„МІНЛИВІСТЬ” План: Дослідження клональної та екотипічної мінливості популяцій та вікової структури.

Та вікової структури
  Дослідження екологічної мінливості популяції: а) візьміть по 100 листків певного виду рослин з однієї рослини та з віддалених популяцій, що знаходяться в різних екол

Модифікаційна мінливість
  Модифікаційна мінливість - явище масове. Окремі особини в групі завжди відрізняються один від одного, їх ознаки варіюють. Залежно від характеру варійованої озна

Генотипічна мінливість.
Генотипічна мінливість – це мінливість, що наслідується, тобто передається нащадкам. Вона включає до свого складу комбінаційну та мутаційну мінливість. Комбінаційна мінлив

Мутаційна мінливість
Мутації можуть виникати в природі вільно і викликатися спеціальними діями. Чинники, що викликають утворення мутацій, називаються мутагенами. В штучних у

Заняття 7
„ГЕНЕТИКА ЛЮДИНИ” План: Методи дослідження в генетиці людини Спадкові захворювання людини

Методи дослідження в генетиці людини
У зв‘язку з деякими особливостями у людини, в генетиці людини неможливе застосування стандартних генетичних методів. До таких особливостей належать: - Неможливість направлених схр

Етапи роботи, завдання і методи вивчення спадковості і мінливості в медико-генетичній консультації.
Перший етап консультування починається з вивчення анамнезу хвороби, складання генеалогічної карти і уточнення клінічного діагнозу, за допомогою проведення цитогенетичних і біохімічних дослід

Розв‘язання задач
1. У популяції морських свинок тварини з скуйовдженою шерстю ( рецесивна ознака, обумовлена алелем а ) зустрічаються з частотою 36%, тобто складають 0,36 всій популяції; тварини з гладкою шерстю зу

Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • Популярное
  • Облако тегов
  • Здесь
  • Временно
  • Пусто
Теги