Розвиток генетики в Україні

Розвиток генетики в Україні

 

Започаткування і розвиток генетичних та селекційних досліджень у першій половині ХХ ст.

Першими генетичними дослідженнями в системі закладів Академії наук були роботи з каріології, зокрема, з вивчення морфології хромосом рослин. Цей… У 1922 р. на базі трьох лабораторій агрономічного факультету Київського… Результати порівняльної каріології рослин у подальшому успішно використовували в галузі філогенезу та вивчення…

Відродження сучасної генетики та її розвиток у другій половині ХХ століття

У 1963 р. відділ генетики було переведено в Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного, де він став осередком активного відродження генетики у всій… У середині 1960-х років під керівництвом В.П. Зосимовича були проведені… У ці ж роки під керівництвом члена-кореспондента НАН України Ф.Л. Щепотьєва спочатку у Харкові, а потім – у Донецькому…

Сучасний стан генетичних досліджень

Наразі ДНК-технології широко застосовують для розробки способів управління потоком генетичної інформації (селекція за допомогою… Останнім часом різко зріс інтерес до такого порівняно нового напряму, як… Практично всі ці напрями тією чи іншою мірою розвиваються і в Україні, перш за все у системі закладів Національної…

Значення генетики для інших наук та практики

Сучасна генетика разом з її практичними галузями є частиною загальнолюдської науки, яка значною мірою виходить з того, що навколишній світ… Місце генетики серед інших біологічних наук визначає предмет її дослідження -… Генетика і селекція. Генетика являє собою теоретичну основу селекції рослин, тварин і мікроорганізмів. Спираючись на…

Екологічна ситуація у Карпатських горах та шляхи її покращення

2. Карпати - джерело чистої води та чистого повітря, що суттєво вливає на клімат Європи. Тому вони мають великий вплив на клімат та підтримання… Екологічна система Карпатських гіp є дуже ніжною і вразливою до впливу людини.… 3. Незважаючи на прийняті норми охорони довкілля, на території Карпатського peгіoну розташовані величезні…