Лакофарбов матерали

Лакофарбов матерали. розрзняють також за типом плвкоутворювальних речовин. Основними компонентами лакофарбових матералв звязуюч речовини та пгменти. 18 Вторинн сировинн ресурси утворюються внаслдок промислового виробництва та внаслдок побутово дяльност людини.

Особливо велик обсяги техногенних продуктв, як виникають внаслдок недосконалост технологчних процесв. Щорчно з надр Земл видобуваться до 15 млрд т грсько маси, з яко майже 23 залишаться у вдвалах, 13 вводиться в господарський обсяг лише 7 усього видобутку витрачаться на виробництво готово продукц. Значну частину вторинних матеральних продуктв можна вднести до побчних промислових продуктв, як супроводжують виробнич процеси неминуч за недосконало технолог, що дос склалася.

Пд вдходами виробництва звичайно розумють частину вторинних ресурсв, яка характеризуться несталим складом, а отже, й властивостями, через що застосування та технологчна переробка значно ускладнюються. Використання в народному господарств вторинних матеральних ресурсв потужним резервом економ сировини та енерг. Надзвичайно важливим завдання комплексного й рацонального використання сировини, тобто здйснення безвдходних технологчних процесв, що ма першочергове екологчне значення, забезпечу охорону навколишнього природного серидовища.

Обсяг промислових вдходв з кожним роком зроста. Вдомо, що лише в атмосферу нашо планети щорчно викидаться майже 1 млрд т рзних речовин. Пд вдвали та звалища вдводяться цнн сльскогосподарськ земл. Екологчна роль будвництва особливо велика, оскльки воно практично диною галуззю народного господарства, яка може переробити значн клькост вдходв та супутнх продуктв багатьох нших галузей промисловост. Розвиток вдосконалення виробництва будвельних матералв, пдвищення х економчно ефективност на сучасному етап значною мрою визначатимуться рацональнстю використання сировинних ресурсв, повнотою повернення у виробництво вторинно сировини. 19 У перспектив розвиток галузей промисловост будвельних матералв повязаний з реконструкцю технчно бази, подальшим впровадженням механзац та автомотизац технологчних процесв, розширенням випуску нових будвельних матералв, легких та економчних великомрних конструкцй виробв полпшено якост.

Важливим напрямом комплексне використання сировини, ширше впровадження матералв попутного видобутку, вторинно сировини, неухильне пдвищення якост виробв для будвництва.

Географя галуз ма вдосконалюватися з урахуванням подальшого комплексного розвитку економчних районв та областей Украни, повного забезпечення обсягв будвельно-монтажних робт.