Електроустаткування

 

ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ ДЛЯ БУРОВИХ УСТАНОВОК

Електроустаткування по виду виконання повинне відповідати умовам середовища, у якому воно застосовується.

Ступінь захисту оболонок електроустаткування, що вводиться знову, повинен відповідати вимогам ДСТУ 14254-80 (СТ СЕВ 778-77).

Електроустаткування бурових установок повинне відповідати затвердженому у встановленому порядку проекту.

На кожній буровій установці повинна бути виконавча принципова електрична схема головних і допоміжних електроприводів, освітлення й іншого електроустаткування із вказівкою типів електротехнічних пристроїв і виробів з параметрами захисту від струмів коротких замикань. Схема повинна бути затверджена особою, відповідальним за електрогосподарство. Всі зміни, що відбулися, повинні бути внесені в схему негайно.

Перед пусковими пристроями (пультами керування й т.д.), розташованими в сирих і підданих забрудненню приміщеннях, а також поза приміщеннями, повинні перебувати ізолюючі підставки, що задовольняють вимогам ПТБ.

Підставки, розташовані поза приміщеннями, повинні бути захищені від атмосферних опадів козирками, боковинами й т.ін.

На кожному комутаційному апарату повинна бути чіткий напис, що вказує найменування підключеного споживача.

ЕЛЕКТРОУСТАТКУВАННЯ ДЛЯ ГЕОФІЗИЧНИХ РОБІТ

Геофізичне устаткування повинне підключатися до електричної мережі відповідно до технічної документації по експлуатації.

Металеві частини геофізичного устаткування, які можуть виявитися під напругою більше 42 V змінного й 110 V постійного струму, повинні бути заземлені.

Перед проведенням геофізичних робіт на свердловинах необхідно переконатися в наявності металевого зв'язку й замірити величину опору заземлюючого проводу від каротажної станції (лабораторії, підйомника) до місця його приєднання до магістралі (контуру) заземлення бурової установки. При тривалій експлуатації станції на буровій установці варто контролювати опір приєднання даного заземлюючого проводу не рідше одного разу в 6 міс.

Опір приєднання разом з опором заземлюючого приводу не повинен перевищувати 0,1 Ом.

Захисне заземлення допускається знімати тільки після повного зняття живлячої напруги зі станції (лабораторії, підйомника).

Підключення апаратури й приладів до електричної мережі допускається тільки ізольованим проведенням. Використовувати броню геофізичного кабелю як силове проведення при напрузі вище 42 V змінного струму й 110 V постійного струму забороняється.

У геофізичних станціях і лабораторіях забороняється використання освітлювальних і опалювально-вентиляційних пристроїв, а також електроінструмента напругою більше 42 V змінного або 110 V постійного струму.

ВИМІРЮВАЛЬНА АПАРАТУРА Й ПРИЛАДИ

Експедиції, партії, що мають електричні установки, повинні бути оснащені наступною повіреною контрольно-вимірювальною апаратурою: мегометрами, приладами для виміру опору заземлень, контрольними вольтметрами й амперметрами, токовимірювальними кліщами, що ізолюють штангами (для високовольтних електроустановок), індикаторами напруги, электросекундомірами (для перевірки часу спрацьовування реле витоку), тахометрами.

Проведення випробувань устаткування й вимірів повинне проводитися відповідно до вимог діючих ПТБ.

ЕЛЕКТРИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Освітлювальні електричні мережі й установки повинні відповідати діючій ПТБ, а також ОСТ 41-13-256-85.

При провадженні робіт у сирих приміщеннях, де роботи пов'язані із зіткненням з добре провідними поверхнями, повинна застосовуватися напруга не вище 12 V.

Застосування автотрансформаторів для живлення переносних і стаціонарних світильників забороняється.

Освітлювальна проводка в приміщеннях бурових, дизельних, насосних, компресорних, на бурових вишках (щоглах, триногах) повинна здійснюватися тільки ізольованими проводами; на самохідних бурових установках - гнучким кабелем або ізольованими гнучкими проводами для зовнішньої прокладки.

Допускається застосування переносних гасових ліхтарів закритого типу.

Застосування смолоскипів і інших джерел відкритого вогню для аварійного висвітлення забороняється.

У комплекті бурової установки повинне бути не менш одного ручного переносного світильника.