Вантажно-розвантажувальні роботи

Вантажно-розвантажувальні роботи повинні виконуватися під керівництвом відповідальної особи.

Вантажно-розвантажувальні роботи повинні виконуватися відповідно до вимог діючих стандартів (ДСТУ 12.3.009-76, ДСТУ 12.4.026-76).

Навантаження й розвантаження вантажів на автомобільному транспорті повинні виконуватися відповідно до діючих правил і інструкціями з техніки безпеки при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт на даному виду транспорту.

Забороняється перебувати на вантажно-розвантажувальній площадці особам, що не мають прямого відношення до виконуваної роботи.

АВТОМОБІЛЬНИЙ ТРАНСПОРТ

Автомобілі, призначені для перевезення небезпечних вантажів, повинні бути обладнані відповідно до вимог "Інструкції із забезпечення безпеки перевезення небезпечних вантажів автомобільним транспортом".

Горючі рідини дозволяється перевозити тільки в цистернах і інших закритих металевих ємностях; в інших посудинах (суліях, цебрах і т.п.) перевезення горючих рідин забороняється.

На автомобілях, що перевозять горючі рідини, забороняється перебувати особам, не пов'язаним з обслуговуванням перевезень.

Автомобілі, причепи й напівпричепи, призначені для перевезення довгомірних вантажів, повинні бути обладнані відкидними стійками й щитками (останні встановлюють між кабіною й вантажем), мати поворотні кола, постачені пристосуваннями для закріплення цих кіл при русі автомобіля без вантажу, а також стопори, що попереджають звернення причепа при русі назад.

Платформи бортових причепів повинні відповідати вимогам, пропонованим до вантажних платформ автомобіля.

Бортові причепи повинні бути обладнані гальмами, керованими з кабіни автомобіля, а також мати стоянкове гальмо.

Напівпричепи повинні бути обладнані:

а) справними пристроями, що служать передньою опорою, коли вони відчеплені від транспортного засобу;

б) справним сідельним пристроєм, що забезпечує фіксоване положення замків ("Відкрите", "Закрито");

в) стоянковим гальмом, що служить для загальмування напівпричепів при зчіпці, розчепленні й стоянці.

Всі автомобілі повинні бути укомплектовані упорами під колеса (черевиками) у кількості не менш двох,.

ТРАКТОРИ (ТРАНСПОРТЕРИ) І ПРИЧЕПИ ДО НИХ

Забороняється експлуатація тракторів, що мають несправні пристрої запуску двигуна безпосередньо з кабіни.

Причепи повинні з'єднуватися із трактором (транспортером) жорстким зчепом (дишель, тяга й т.п.) і мати страхових трос.

При роботі тягача із причепами, на яких перебувають люди, дозволяється рушати з місця тільки після одержання від них сигналу на відправлення.

Для різних режимів роботи транспортного засобу (причеплення, зчіпка, розворот, подача трактора назад, уперед, зупинка, рушання з місця й т.д.) повинні бути визначені сигнали й порядок обміну ними між водієм і супровідними особами (зчіплювачами).

Забороняється сідати в кабіну або виходити з неї на ходу трактора, також забороняється сідати в причіп або висаджуватися з нього під час руху.