Дослідження теплофізичних властивостей.

Згідно "Методологічним вказівкам по проведенню геотермічних і теплофізичних досліджень при геологорозвідувальних роботах в Донбасі", Київ, 1988г.,дослідження теплофізичних властивостей (теплопровідність, температуропровідність і теплоємність) проводитимуться шляхом відбору проб з свердловин з глибини понад 500 м.

Кількість необхідних зразків по кожному літологічному різновиду порід визначається по формулі : n= ( V/Δ)2, де :

n – кількість проб

V – коефіцієнт варіації теплофізичного параметра на ділянці.

Δ - задана відносна погрішність визначення середнього значення теплофізичного параметра

Так дані про коефіцієнт варіації теплофізичних властивостей на полі шахти ім. Калініна відсутні, то приймаємо його рівним 30%, а похибку – 7 %.

При цьому кількість проб по одній літологічній різниці складає :

n = ( 30 / 7 )2 = (4,3)2 = 18

Відбір проб здійснюватиметься по 4 літологічних різницях (вугілля, аргіліт, алевроліт, пісковик) і загальна кількість проб при цьому складає :

18 х 4 = 72 проби

Прийнявши середню кількість зразків, що відбираються з однієї свердловини, рівним 12, кількість свердловин, що підлягають випробуванню, складає :

72 : 12 = 6

При цьому загальна кількість проб складе 72. Відбір проб здійснюватиметься в проектних точках 1,2,3,4,5,6. У цих проектних точках необхідно провести термометрію.

Згідно ГОСТ 25499 – 82 і 25498 – 82 розмір відібраних зразків керна повинні бути 10 см або 2 шматки по 5 – 7 см. діаметр керна не менше 60 мм. Відібрані зразки порід парафінуються і відправляються до лабораторії ВО "Укрувуглегеологія" . Відбір і парафінування зразків проводиться відразу ж після підйому керна.