Огляд і аналіз раніше проведених робіт

 

З другої половини XVIII століття вугілля в районі почали розробляти селяни маленькими гірничими виробками. Початок систематичної розробки вугілля в межах поля шахти ім. Калініна покладений в кінці XIX століття (в 1892 р.).

З 1893 року почате детальне геологічне дослідження площі геологами колишнього Геолкому. Результатом цих робіт було складання карти Донецького басейну масштабу 1:42000, складеної під керівництвом Л.І. Лутугіна.

В.І.Соколовим та Н.І. Яковлевим були проведені пошуково-розвідувальні роботи, в результаті яких був складений нарис Центрального району (1911 р.).

З 1932 по 1935 роки площа Центрального вуглепромислового району, включаючи поле шахти ім. Калініна, була покрита геологічною зйомкою масштабу 1:5000. Проведення цих робіт, а також широкий фронт гірничих робіт дали змогу В.А.Банківському в 1935 році узагальнити накопичений матеріал в геологічному звіті.

В 1958 році геологами Г.Л. Тарасевичем та Д.А. Голіциним завершена робота “Геологічна будова і вугленосність свит C23 и С24 Центрального району Донбасу ”, в якій викладені результати проведеної ними детальної геологічної зйомки масштабу 1:5000.

За результатами проведених розвідувальних і широкого фронту гірничих робіт в 1958 році складений геологічний звіт по полях шахт ім. Рум’янцева, ім. Калініна, “Кіндрат’євка” і запаси затверджені в ДКЗ [5].