Вибір колонкового набору

Колонкова труба служить для розміщення вибуреної гірської породи і напрямлення снаряду в процесі буріння. При обертальному колонковому бурінні застосовують труби двох видів: одинарні і подвійні колонкові труби.

В процесі буріння колонкова труба повинна запобігати руйнуванню керна промивальною рідиною і зусиллям, що виникають при вібрації снаряду; вона повинна притримувати керн при підйомі снаряду і розгвинчуванні бурильних труб.

Звичайно довжина одинарної колонкової труби приймається 4,5 м.

Довжина колонкової труби повинна бути не коротше за прийняту раніше довжину рейсу.

Діаметри вибраних колонкових труб в відповідності з діаметрами буріння свердловини (по конструкції свердловини):

 

Табл. 4.1 Діаметри вибраних колонкових труб

Діаметр зовнішній, мм Діаметр внутрішній, мм Товщина стінки, мм Вага 1 м труби, кг
99.5 4.25 10.87
4.0 8.38
65.5 3.75 6.40

 

В породах VII-VIII категорії по буримості сильнотріщинуватих і тих, що перемежаються по твердості, а також в крихких, сипучих, пливучих породах I-II категорії по буримості рекомендується застосовувати подвійні колонкові труби при мінімальній подачі промивальної рідини.

Для буріння по корисній копалині необхідно застосовувати керногазонаборник КА-61. Він представляє собою подвійну колонкову трубу з нерухомою внутрішньою трубою. Внутрішня керноприймальна труба підвішена верхньою частиною до вузла з шариковим упорним підшипником, внаслідок чого внутрішня труба при входженні в неї керна перестає обертатися. Основна перевага подвійних колонкових труб цього типу в порівнянні з іншими трубами є зберігання зразка породи від витирання і руйнування, а також зменшення випадків заклинки керна у внутрішній трубі [12].