Пересування бурових установок

Пересування стаціонарних і пересувних бурових установок повинне вироблятися під керівництвом бурового майстра або іншої особи, що має право відповідального ведення бурових робіт.

Траса пересування вишок і бурових установок повинна бути заздалегідь обрана й підготовлена. Траса не повинна мати різких переходів від спуска до підйому й навпаки. Однобічний ухил, при якому дозволяється пересування вишок і бурових установок, не повинен перевищувати припустимого технічним паспортом установки (вишки).

Забороняється пересування вишок бурових установок при сильному тумані, дощі, снігопаді, в ожеледь, при вітрі силою вище 5 балів (або 7 балів для блоків, на яких немає вишок), а по різко пересіченій місцевості - при вітрі понад 4 балів.

При пересуванні бурових установок у темний час доби траса між буровою установкою, що пересувається, і тягачем, а також по ходу пересування повинна бути освітлена.

Відстань від вишки, що пересувається у вертикальному положенні, до тракторів повинна бути не менш висоти вишки плюс 10 м.

Забороняється під час пересування вишок знаходження людей, не зв'язаних безпосередньо з даною роботою, на відстані, меншому, чим полуторна висота вишки.

При пересуванні бурових установок або вишок всі предмети, залишені на них і здатні переміститися, повинні бути закріплені. Забороняється знаходження людей на бурових установках, що пересуваються.

БУРІННЯ СВЕРДЛОВИН

Роботи з буріння свердловини можуть бути початі тільки на закінченої монтажем буровій установці при наявності геологотехнічного вбрання й після оформлення акту про прийом бурової установки в експлуатацію.