Основні теоретичні положення

При розгляді цього питання в курсовому проекті необхідно вказати структуру підрозділу, який буде виконувати роботи на даному об’єкті, згідно з затвердженим календарним графіком робіт. Вибрати місця базування бригад, забезпеченість транспортом, зв’язком, спецодягом, харчуванням. Навести список приладів і обладнання, заходи безпеки виконання робіт.

Приклад розробки питань організації робіт на Жмеринському об’єкті.

Роботи буде виконувати геодезичний підрозділ, що складається з двох польових бригад, які мають виконувати польові роботи, і двох виконавців, які мають виконувати камеральні роботи.

Згідно з календарним графіком робіт бригади мають розпочати роботи з 15.04.2004 року. Для цього необхідно вибрати населений пункт для розміщення бригад. Враховуючи те, що місто Жмеринка є районним центром Вінницької області, для розміщення керівництва підрозділу зручно вибрати обласний центр м.Вінницю, а для бригад за базу розташування доцільно прийняти м.Жмеринка. Зв’язок між начальником підрозділу і польовими бригадами буде здійснюватися автотранспортом.

При польових роботах з полігонометрії, нівелювання, а також при виконанні дешифрування кожна бригада буде забезпечена окремою машиною.

Працівників польових бригад забезпечують літнім спецодягом, видають одну пару чобіт.

Список приладів і обладнання, що видається для виконання робіт, представлений у таблиці 8.1.

Таблиця 8.1 - Список приладів і обладнання, необхідних для виконання робіт

Ч/ч Назва приладів Необхідна кількість, шт.
Тахеометр “Leica”
Нівелір Н3
Рейки нівелірні

На стадії технічного проектування розробляють заходи безпечного проведення польових робіт, особливе значення має підбір кадрів, які проходять медичне обстеження, і здатність виконувати роботи в різних фізико-географічних умовах.

Організацію польового табору починають з вибору місця для нього, з врахуванням вигідності під’їзду транспорту, наявності води, палива. Польовим табором буде служити будинок або декілька кімнат, орендованих у місцевих мешканців. Продукти харчування зберігають у окремо відведеній кімнаті, а також влаштовують спеціальні кімнати для сушіння спецодягу, складу обладнання. Для розміщення механізованого транспорту обладнують спеціальні місця або використовують уже наявні.

Комплекс польових і камеральних робіт, що є предметом розробки в даному курсовому проекті, включає в себе:

- роботи для створення планово-висотної основи;

- знімальні роботи.

У цьому підрозділі необхідно описати організацію виробничого процесу для виконання комплексу робіт. Студенту може бути поставлене завдання розробити питання організації для усього комплексу робіт або для будь-якої його частини.

Нижче приведено приклад розробки питання організації робіт для створення планово-висотної основи на об’єкті під топографічне знімання масштабу 1:2000, яка буде використовуватись для інвентаризації земель населених пунктів.

Комплекс робіт для створення планово-висотної основи на території населеного пункту складається з підготовчих, польових, камеральних і завершу вальних робіт.

Зупинимося детальніше на кожному з етапів організації робіт.