УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ТОПОГРАФО-ГЕОДЕЗИЧНИХ РОБІТ

Питання якості в топографо-геодезичному виробництві має велике значення. Топографо-геодезичні карти мають бути без помилок, закладені центри і знаки мають бути довготривалі. У геодезичній галузі продукція проходить багатоступінчату систему контролю і приймання. Контроль виконання здійснюється керівниками підрозділів, редакторами, інспекторами відділу технічного контролю. Під час приймання топографо-геодезичних робіт складають акти приймання, де здійснюється оцінка робіт: відмінно, добре, задовільно, брак. Забракована продукція не підлягає оплаті. З метою заохочення до підвищення якості робіт на геодезичному виробництві існує система стимулювання праці шляхом надбавок за високу якість продукції у вигляді премій. На високих окладах працюють виконавці, що мають особистий штамп.

Польові підрозділи топографо-геодезичного виробництва виконують різноманітні процеси у польових умовах. Це роботи з виготовлення і закладення центрів, кутові спостереження, лінійні виміри, знімальні роботи, нівелірні роботи, астрономо-геодезичні спостереження. Ці роботи виконують бригади, в складі яких від 3 до 8 чоловік.

Польові роботи контролює начальник партії (постійно) керівництво підприємства (гол. інженер), директор або його замісники. У процесі контролю перевіряється:

а) правильність технології виробництва, дотримання допусків і вимог інструкції;

б) стан приладів і техніки;

в) знання і технічні навики працівників;

г) якість виконаної роботи;

д) виконання правил техніки безпеки.

Після перевірки складання акту перевірки в 3 екземплярах, де вказані позитивні сторони роботи і недоліки.

Приймання закінченої продукції (знята трапеція, відбудований пункт тріангуляції і т. д.) здійснюється у багатоступеневій формі: у виконавця приймає начальник партії, у начальника партії по об’єкту приймає керівництво експедиції, далі продукцію приймає замовник. Якщо продукція передається в ДГК і К, то приймання здійснює інспектор відділу технічного контролю. Приймання-здача продукції засновнику скріплюється актом.

Камеральні роботи виконуються окремими виконавцями в складі камеральних груп. Робота виконавців постійно контролюється керівником групи або партії. Один-два рази на півріччя роботу виконавця перевіряє керівник підприємства. Результати перевірки фіксуються актами або записами в спеціальному журналі. Перевіряється правильність виконання технологічних процесів камерального виробництва, якість роботи, отримання техніки безпеки. Роботу приймає керівник групі, а потім експедиції, який потім роботу здає замовнику. Здана продукція закріплюється актом приймання-здачі.

 

ІНСТРУКЦІЯпро порядок контролю і приймання топографо-геодезичних та картографічних робіт, (Затверджена наказом Головного управління геодезії, картографії та кадастру України №19 від 17.02.2000)

1. Загальні положення.

2. Організація контролю топографо-геодезичних та картографічнх робіт

3. Контроль топографо-геодезичних та картографічних робіт

3.1. Польові роботи

3. 2. Камеральні роботи

4. Прймання топографо-геодезичних та картографічних робіт

4.1. ІІольові роботи

4.2. Камеральні роботи

5. Приймання завершених топографо-геодезичних та картографічних робіт

6. Оцінка якості робіт