Польові роботи

3.1.1. Контроль польових робіт є складовою частиною виробничого процесу і здійснюється протягом усього періоду їх виконання (польового сезону, року), охоплюючи всі процеси і види робіт.

Систематичний контроль польових робіт здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності (керівниками та відповідальними спеціалістами підприємств чи організацій), інспекційний контроль - працівниками апарату Укргеодезкартографії, державний контроль — державними інспекторами Інспекції державною геодезичного нагляду Укргеодезкартографії.

Методи польового контролю, його тривалість і час проведення визначаються в залежності від обсягів і виду робіт, що контролюються, та кваліфікації виконавців, які виконують роботи.

3.1.3. У процесі контролю польових робіт особи, що перевіряють, їх виконання повинні встановити;

• знання та дотримання виконавцем вимог діючих нормативно-технічних документів;

• відповідність методів виконання польових робіт вимогам технічного проекту, технічним умовам і діючим нормативно-технічним документам;

• технічний стан приладів, повноту і своєчасність їх досліджень, перевірок і юстировок;

• якість робіт і виконання їх в установлені терміни;

• виправлення зауважень та виконання вказівок іпропозицій - які були зроблені під час попередніх перевірок;

• виконання правил з охорони праці й техніки безпеки.

Одночасно з контролем польових робіт проводиться інструктаж виконавців з показом передових методів робіт, які забезпечують їх високу якість та ефективність.

Рекомендовані методи і норми контролю для кожного виду польових робіт наведено в додатку 3.

3.1.4. Контроль польових робіт закінчується складанням акта (додаток 4), в якому фіксуються результати перевірки, обов'язково вказуються обсяги виконаних і перевірених робіт, даються зауваження і пропозиції щодо подальшого виконання робіт.

Акт складається у двох примірниках, один з яких залишається у виконавця, а другий - у контролюючої особи.

Всі акти контролю польових робіт зосереджуються у підрозділі (підприємстві чи організації) або у відділі інжснерно-гсодезичннх вишукувань, систематизуються по кожному об’єкту і зберігаються у вигляді Книги якості топографо-геодезичних та картографічних робіт.

3.1.5. Журнали контрольних вимірювань, аерофотознімки з контрольними наколами опознаків, коректурні листи та інші документи польового контролю комплектуються разом з матеріалами виконаних і прийнятих робіт.