Побудова поздовжнього профілю за заданою лінією

1.9.1 Профіль - креслення, яке відображає розріз місцевості вертикальною площиною вздовж вибраного напрямку. Побудову профілю виконують на міліметровому папері. При цьому горизонтальний масштаб профілю приймають рівним масштабу карти або плану, а вертикальний, як правило в 10 разів крупнішим.

1.9.2 Для побудови профілю на карті з’єднати прямою лінією точки А,В та визначити вдовж неї позначки характерних точок рельєфу (А, 1, 1¢, 2, 3,...В). Такими можуть бути точки перетину цією лінією горизонталей, а також точки, в яких змінюється величина, або напрямок схилу. Ця лінія називається профільною.

1.9.3 На аркуші міліметрового паперу провести дві горизонтальні лінії на відстані 15 мм між ними (графу висот), як наведено на рис.1.5.

1.9.4 На нижню лінію графи висот в масштабі карти перенести точки А,1,1¢ 2, 3, ...В, а у графу висот виписати позначки цих точок. Від лінії умовного горизонту МN на перпендикулярах в вертикальному масштабі відкласти значення позначок усіх точок та відмітити їх точками.

Примітки:

1Лінія умовного горизонту вибирається на відстані 1см від графи позначок, а її позначка повинна бути меншою мінімальної позначки профілю.

2 Горизонтальні лінії провести через 1 см паралельно лінії умовного горизонту і поряд підписати висоти горизонталей.

1.9.5 З’єднати отримані точки плавною кривою лінією, яка і відобразить профіль місцевості за заданою лінією.

 

Рисунок 1.5 - Побудова поздовжнього профілю

РГР №2 “СКЛАДАННЯ ГОРИЗОНТАЛЬНОГО ПЛАНУ ДІЛЯНКИ МІСЦЕВОСТІ”