Грунтово-кліматичні умови України

Грунтово-кл матичн умови Укра ни в дпов дають б олог чним особливостям цукрових буряк в, тому вони розм щуються практично у вс х областях Укра ни. Найб льш площ цукров буряки займають у Л состепових областях Укра ни В ницьк й ,Черкаськ й, Полтавськ й, Терноп льськ й .Всього цукров буряки вис вають в держав на площ б льше 70 тис га До не давна Укра на входила в першу десятку кра н найб льших виробник в цукрових буряк в й цукру й поставляла його за меж держави понад 3,5 млн. тон на внутр шн й ринок до 2,5 млн. тон. вартост експортних продовольчих товар в частина цукру становила понад 30 . Проте власне виробництво цукрових буряк в зменшилось в д 44,3 млн. тон у 1990 р до 16,5 млн. тон у 2004р , а цукру в дпов дно з 5,3 млн. тон до 1,9 млн. тон в насл док чого збитки галуз досягли майже 120 млн. гривень . Бурякос юч господарства не мають як ран ше достатн х ф нансових ресурс в , щоб зм нити ситуац ю в б к нтенсиф кац галуз . Невизначен сть попиту на сировину через в дсутн сть державного замовлення вносить не стаб льн сть у формування ринку цукрових буряк в цукру обмежу як попит, так пропозиц ю. Розвинут кап тал стичн кра ни законодавчо п дтримують стимулюють високий сталий розвиток свого виробництва р зними шляхами створен матер ально-техн чн бази розвитку агропромислового виробництва та сучасних прогресивних технолог й , п льгово кредитно та податково пол тики, з стимулюванням експорту продукц , зб льшення м сткост внутр шнього ринку.

Укра н необх дно в двойовувати попередн позиц що до м сця обсяг в на зовн шньому ринку цукру, розширити обновити асортимент цукрових продовольчих товар в , що експортуються , п дтримувати та стимулювати проведення експортних операц й на ринку цукру В тчизняний ринок цукру довол специф чний .Бо, з одного боку , Укра на потенц йно найб льшим у св т виробником цукрових буряк в А з другого солодк корен як сировина не витримують ново конкуренц пор вняно з цукровою тростиною. це треба врахувати.

Бо якщо у виробництв цукру ми робитимемо ставку на в тчизняну сировину , то нам не об йтися без дотац й. Але , пов рте , що сьогодн держава не може потужно дотувати цукрову галузь . Тому для вдосконалення ринку цукру треба зберегти вже д ючу в нас систему . Тобто жорстке адм н стрування обсяг в виробництва цукру . деться про потребу збер гати квоти в обсягах як забезпечують внутр шн споживання . якщо нин в Укра н споживають протягом року приблизно 1,8 млн. тон цукру , то ма мо планувати виробництво солодко продукц з цукрово сировини.

При цьому п дтримуючи так ц ни , як дають змогу вести рентабельне виробництво цукру .А коли хочемо б льше завантажити в льн потужност в тчизняних завод в , то треба говорити й про експорт продукц , вироблено з тростини . Так , нас ус х турбу нестаб льна ц на на цукор . тут треба використовувати нтервенц йн нагромадження солодко продукц реал зац на ринку в пер од найб льшого попиту . Коли восени почина ться сезон цукровар ння , попит на солодку продукц ю нада , це в дразу познача ться на його ц н . Якраз тод треба закуповувати цукор у Держрезерв , а вже з травня починати викидати його за ринковою ц ною на в тчизняний ринок . Але якщо ми не зможемо виробляти з в тчизняно сировини 1,8 2млн. тон солодко продукц , то треба мпортувати цукор сирець. робити це на умовах оф ц йного продажу через б рж квот на мпорт продукц . Тобто публ чно , в дкрито , прозоро , що дасть змогу отримати кошти в бюджет не дестаб л зувати ц ни до такого р вня, що власники цукрових завод в та товаровиробники зазнаватимуть збитки . Буряк вництво одна з високо нтенсивних галузей , що форму рац ональну структуру використання природно кл матичного потенц алу . Це багатокомпонентн сть вих дно продукц забезпечу розвиток багатьох галузей переробно промисловост й виробництва широкого асортименту агро продовольчих продукт в.