ЕЛЕКТОРАЛЬНА СОЦІОЛОГІЯ

ТЕМА 16

ЕЛЕКТОРАЛЬНА СОЦІОЛОГІЯ

ПЛАН

1. Поняття електоральної соціології.

2. Основні проблеми та тенденції мотивації електоральної поведінки.

3. Специфіка мотивації електоральної поведінки.

4. Рейтингові дослідження електоральної поведінки.

 

Поняття електоральної соціології

Вперше серйозно проблемою теоретичного дослідження електоральної поведінки почали інтересуватись у США, в 20-ті роки ХХ століття. Чарльзом Меріамом… Безумовно, особливою віхою розвитку прикладних досліджень електоральної… Що ж до вітчизняних дослідників, то значний внесок у наукове опрацювання проблеми закономірностей й парадоксів…

Електоральну установку зазвичай поділяють на два види – загальну й окрему (індивідуальну або вузькогрупову).

Електоральна поведінка — це зумовлена певними установками та умовами діяльність громадян, спрямована на реалізацію виборчих прав (включаючи і право… Як і інші галузеві соціологічні науки, електоральна соціологія поділяється на… Теоретична електоральна соціологія досліджує структуру та тенденції змін електоральних установок і поведінки громадян,…

Основні проблеми та тенденції мотивації електоральної поведінки

Мотивацію можна визначити як сукупність причин соціального і/або психологічного характеру, що пояснюють соціально значущу поведінку людини або груп… З точки зору соціології, електоральна поведінка є однією з форм колективної… Отже, суб’єкт бере участь у голосуванні тому, що цією дією він намагається прямо або опосередковано задовольнити свої…

Специфіка мотивації електоральної поведінки

Розгляд проблеми мотивації електоральної поведінки при використанні в сучасній Україні різних виборчих систем (мажоритарної, змішаної, пропорційної)… Мажоритарний принцип виборів передбачає формування системи мотивації… 1. персоніфікований характер передвиборної боротьби кандидатів, які в деяких випадках використовують свою партійну…

Рейтингові дослідження електоральної поведінки

Рейтинг – числовий показник рівня діяльності установи чи окремої особи, обґрунтовується підсумками голосування, соціологічного опитування,… В електоральній соціології розрізняють такі види рейтингів: 1. Рейтинг інформованості -частка виборців країни чи певного округу, яка інформована про особу чи діяльність певного…

Література

2. Вишняк О.І. Виборчі технології і електоральні перспективи парламентських виборів 2002 року / О.І. Вишняк // Корупція і боротьба з нею. Вибори… 3. Лукашевич М.П. Соціологія. Загальний курс. / М.П. Лукашевич, М.В. Туленков… 4. Матусевич В. Електоральна поведінка: техніка соціологічного дослідження / В. Матусевич, В. Оссовський //…