Передмова

 

Вступ. Курс «Проблеми господарського права» є нормативною дисципліною для спеціальності «Правознавство», що читається в І семестрі на 1 курсі магістратури в обсязі 2 кредитів (за Європейською кредитно-трансферною системою ECTS), в т.ч. 34 год. аудиторних занять (з них 16 лекцій, 18 семінарських занять) і 38 год. самостійної роботи і завершується заліком.

Метою навчальної дисципліни «Проблеми господарського права» є:виявлення основних проблем господарсько-правового регулювання відносин, що належать до загальної частини господарського права, для напрацювання шляхів їх вирішення з відповідним теоретичним обґрунтуванням.

Предметом навчальної дисципліни «Проблеми господарського права» є:господарські відносини, що охоплюються загальною частиною господарського права, в аспекті проблем (а) правового регулювання зазначених відносин, (б) їх правозастосування, а також (в) вдосконалення господарського законодавства з врахуванням надбань господарсько-правової науки, реалій сучасного господарського життя, вітчизняного та зарубіжного досвіду.

Студент повинен знати: Основні проблеми правового регулювання вищезгаданих відносин, ступінь теоретичної розробки цих проблем, шляхи та засоби їх розв’язання.

Студент повинен вміти: Самостійно виявляти проблеми правового регулювання (на підставі аналізу чинного законодавства, праць науковців та практичних працівників з цих питань, правозастосовної практики, зарубіжного досвіду), обґрунтовувати результати свого аналізу, напрацьовувати власні пропозиції щодо розв’язання зазначених проблем та оформити результати проведеного дослідження у формі наукової доповіді.

Місце в структурно-логічній схемі спеціальності. Навчальна дисципліна «Проблеми господарського права» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» (1-й курс магістратури). Вивчення навчальної дисципліна «Проблеми господарського права» є однією із завершальних у процесі опанування студентами одержаних знань з господарсько-правових дисциплін та підґрунтям для подальшого навчання в аспірантурі та/або наукової роботи над кандидатською дисертацією.